Dramatický příběh o kopáčích vltavínů, pro něž se ilegální těžba těchto polodrahokamů stala nekontrolovatelnou vášní, ale i způsobem obživy... Propletenec přátelství, zrady, lásky a zklamání nás zavede do specifické a unikátní společnosti nelegálních prospektorů, kteří se pohybují za hranicí zákona a ve střední Evropě 21. století žijí svůj sen o nezávislosti a svobodě – až do hořkého vystřízlivění. (Česká televize)

burton

Překvápko a výborný film tady se super Liškou. Není uslintaný, ani debil. Nemohla jsem si pořád vybrat, jestli je Kača hajzl, parchant, drsňák co má grády, nebo jen prostě zoufalý chudák. Je to tak od všeho trochu. Je to film o tom, že špatný příklady táhnou, ze vzduchu se žít nedá, peníze kazí charakter, svině mají štěstí.... a snad se ucho utrhne...našla jsem to náhodou na YouTube, takže jestli to tam najdete náhodou taky, podívejte se, stojí to opravdu za to! ()

dopitak

Kvalitních českých dramat se v naší kinematografii rodí jako šafránu. ZZK k nim sice nepatří, ale pokus je to slušný, a jako dobrodružný film docela fungují. Marek Adamczyk dobrý, ale Liška opět hraje debila, a ne že ne. Celkově se tvůrcům podařilo obsadit nesympatické herce, snad to byl záměr. Výpitek Bohůš to nezachrání, jeho docent je uvěřitelný asi jako, že Olympia nezaplatila. ()

malylada

Příběh "českého" přátelství, rozdílných charakterů, které se odehrává v prostředí hledačů minerálů, pokladů. Pro mě to byl takový menší dokument o nerostech a jejím nelegálním prodejem. Celé to je zasazeno do vesnického prostředí mezi trojici celkem nesympatických postav, zvláště v podání Lišky. Herci jsou perfektní a jako drama film docela dobře funguje. Film je předvidatelný, ale vůbec mi to nevadilo, neboť se neustále něco děje a pnutí mezi hrdiny pořád graduje. Problém je, že vyhrocení nikdy nedojde na doraz, aby diváka strhla na maximum, neboť je dějová linka moc natahovaná. Když to celé shrnu, tak režisér na české poměry odvedl velmi dobrou práci a určitě z českých filmů patří k tomu nejlepšímu za rok 2016......7/10 ()

rakovnik

Slušný film ze zajímavého prostředí, byť jednoduchostí zpracování se blíží spíše televiznímu formátu. Když už se autoři (jak jsem se zde dočetl) moc nedrželi předlohy, mohli si odpustit dlouho avizovanou minulost Kači, nebo dotáhnout pointu do konce. Protože nebýt osobních sporů, jednalo se o selanku v lese, se dvěma drobnými incidenty, jež nestály ani za širší rozpracování. ()

bari68

Hlavným problémom a mínusom tohto filmu je samotný námet, scenár a toporný herci. Ak to trochu rozvediem, tak to hlabné gró je o akýchsi novodobých zlatokopoch čo sa pohybujú na hranici zákona, ktorým to ale moc neveríme a je nám to akosi jedno. Jediným skutočným hercom tu je Liška. Celkovo príbeh, aj keď plynie a nenudí ( so stopážou cca 80 min. by to bolo veľmi zlé) ide mimo diváka. ()

• Natáčení filmu probíhalo v Praze, Příbrami, Berouně nebo Českém Krumlově. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)
  • Z jukeboxu hrají písně „Když jsem bejval tramp“ od Olympic a „Ó, gramofón“ od Wohnout. (SONY_)