Život je hra

• angličtina Match (festivalový názov)
Komédia / Krátkometrážny
Česko, (2018–2020), 4 h 6 min (Minutáž: 10–15 min)

Michal Suchánek, Petr Marek, Václav Marhold, Jenovéfa Boková, Vojtěch Hrabák, Roman Vaněk, Pavel Mencl, Jakub Klingohr, Anna Fialová, Michal Balcar (viac)

Desetidílná adaptace norského sitcomu o klukovi, kterému je něco přes dvacet a má problémy jako někdo, komu je přes dvacet, takže chce přítelkyni, víc sexu a míň situací, v nichž si připadá jako úplný idiot. Štěpán je navíc neustále sledován dvěma „sportovními“ komentátory, kteří se se svou komentátorskou budkou ocitají u všech klíčových okamžiků jeho života, včetně těch intimních. (MALL.TV)

Recenzie používateľa Lachtaan k tomuto seriálu (3)

Život je hra (2018)

Neznám norský originál, protože je zajisté těžký k sehnání v našich končinách, ale ten nápad je naprosto dokonalý a první epizody téhle nevinné internetové komediální odysey mě fakticky uhranuly. Člověk se nejenom zasměje, ale i dost zamyslí nad tím, jaké by to bylo, kdyby nás při jakékoli každodenní situaci někdo sledoval a mohl nás litovat, nebo se nám absolutně vysmát. Jak už to u těchto internetových pokusů bývá, s přibývajícími epizodami to dost ztrácí na kvalitě (viz. Vyšehrad), ale mám splněno a jako celek to na mě zapůsobilo kladně a především odpočinkově. Úplně poslední replika seriálu je naprosto boží. ()

1. sezona (2018) (S01)

Když nám konečně dorazila druhá sezóna extrémně neotřelého seriálu, je třeba ohodnotit každou jeho část zvlášť. V porovnávní s nápady letošní řady je ta první jistojistě lepší a poutavější, Štěpán se v ní dostává do různorodých nepříjemných situací a většina jeho příhod a nehod se netočí pouze kolem komplikovaného vztahu s jeho přítelkyní. Většinu těchto už před dvěma roky viděných kraťasů jsem si i rád zopakoval teďko v televizi. ()

2. sezona (2020) (S02)

Hodně netradiční koncept krátkometrážního seriálu mě zaujal už předloni svou první sezónou a dlouho jsem doufal, že nezůstaneme jen u deseti epizod. Po delší odmlce konečně dorazila další várka a přestože se k mé nelibosti zaměřila už zejména na vztahové nešvary, našlo se několik dílů, které mě nemálo pobavily, tudíž jsem se i tentokrát neuchýlil k průměru. ()