Život je hra

• angličtina Match (festivalový názov)
Komédia / Krátkometrážny
Česko, (2018–2020), 4 h 6 min (Minutáž: 10–15 min)

Michal Suchánek, Petr Marek, Václav Marhold, Jenovéfa Boková, Vojtěch Hrabák, Roman Vaněk, Pavel Mencl, Jakub Klingohr, Anna Fialová, Michal Balcar (viac)

Desetidílná adaptace norského sitcomu o klukovi, kterému je něco přes dvacet a má problémy jako někdo, komu je přes dvacet, takže chce přítelkyni, víc sexu a míň situací, v nichž si připadá jako úplný idiot. Štěpán je navíc neustále sledován dvěma „sportovními“ komentátory, kteří se se svou komentátorskou budkou ocitají u všech klíčových okamžiků jeho života, včetně těch intimních. (MALL.TV)

boshke

Věčné místní pohoršování nad jakoukoli bezvýznamnou internetovou jednohubkou, ve které místní komentátoři hledají zřejmě nějaké hlubší poselství, mne nepřestane udivovat... Nějaké díly lepší, nějaké horší, Štěpán je neskutečnej idiot, ale asi kdyby nebyl, neměli bychom seriál. Mně to přišlo fajn a bavil jsem se... 70% ()

Don82

Scenáristicky a herecky je tento webseriál pevný v kramflecích a to se dneska zas tak často nevidí. Hlavní postavu Havlise není možné nemít rád. Jeho životní "útrapy" a tragikomické situace, do kterých se dostává svoji nešikovností mnohým připomenou nejednu reálnou předlohu. Život je hra jede čistě na gagy a funguje to skvěle a to i díky komentátorské dvojici Michal Suchánek a Petr Marek, která vtipnými hláškami rozhodně nešetří. ()

Lachtaan

Neznám norský originál, protože je zajisté těžký k sehnání v našich končinách, ale ten nápad je naprosto dokonalý a první epizody téhle nevinné internetové komediální odysey mě fakticky uhranuly. Člověk se nejenom zasměje, ale i dost zamyslí nad tím, jaké by to bylo, kdyby nás při jakékoli každodenní situaci někdo sledoval a mohl nás litovat, nebo se nám absolutně vysmát. Jak už to u těchto internetových pokusů bývá, s přibývajícími epizodami to dost ztrácí na kvalitě (viz. Vyšehrad), ale mám splněno a jako celek to na mě zapůsobilo kladně a především odpočinkově. Úplně poslední replika seriálu je naprosto boží. ()

fabecc1222

Tak zatím koment po dvou sériích, ačkoliv závěr 2. série evokuje, že je nejspíše v plánu i další řada. Velmi zajímavý a neobvyklý koncept, kdy hlavním nositelem humoru a informací jsou komentátoři, a nikoliv samotní účastníci děje. A právě komentátoři jsou zatím nejsilnější stránkou seriálu, ačkoliv i jim už v několika případech začne ve 2. sérii docházet dech. Možná by z toho byl lepší film, než seriál, kde je v případě dalších sériích značné riziko tvůrčí vyčerpanosti, která se začíná projevovat už ve 2. sérii. Kvalitu také sráží až neobvyklá záliba tvůrců v záchodech, a vším, co s nimi souvisí... ()

Ivoshek

Úroveň humoru je tu strašně proměnlivá. Někdy je to nářez, jako třeba u druhý šance, někdy trapárna, třeba u krádeže lahve, pohřbu nebo zapření ex. Celkově je to tak na 3-4. Marhold mi moc nesedí, nemůžu si pomoct, na druhý straně Suchánek je vynikající tou svojí dikcí a všemi těmi sportovními klišé. Celkově 3, mj. i proto, že to není původní, ale vykradený formát, a tudíž tady už nevidím důvod dávat body za nápad a hodnotím jenom provedení. ()

• Herec Václav Marhold říká o svém hlavním hrdinovi: „Štěpán je infantilní hovado, který by potřebovalo nějaký návod na to, jak má komunikovat s lidmi.“ (SONY_)