Život je hra

• angličtina Match (festivalový názov)
Komédia / Krátkometrážny
Česko, (2018–2020), 4 h 6 min (Minutáž: 10–15 min)

Michal Suchánek, Petr Marek, Václav Marhold, Jenovéfa Boková, Vojtěch Hrabák, Roman Vaněk, Pavel Mencl, Jakub Klingohr, Anna Fialová, Michal Balcar (viac)

Desetidílná adaptace norského sitcomu o klukovi, kterému je něco přes dvacet a má problémy jako někdo, komu je přes dvacet, takže chce přítelkyni, víc sexu a míň situací, v nichž si připadá jako úplný idiot. Štěpán je navíc neustále sledován dvěma „sportovními“ komentátory, kteří se se svou komentátorskou budkou ocitají u všech klíčových okamžiků jeho života, včetně těch intimních. (MALL.TV)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (23)

Život je hra (2018)

Nápad dobrý, provedení pokulhává, některé epizody jsou poměrně zábavné, některé strašně trapné, jiné jsou alespoň pohodové a jiné zase bůhvíproč strašně vážné a bez humoru. Na pobavení, proč ne, jen některé epizody jsou prostě takové, jak jsem psal. Podrobnější hodnocení mám v komentářích k jednotlivým epizodám. Slabé 3* ()

1. sezona (2018) (S01)

Některé epizody jsou sice fajn, ale maximálně tak na pousmání. Bohužel tu jsou i ty, které jsou naprosto trapné a ty ten seriál shazují dost dolů. Podrobnější hodnocení mám v komentářích k jednotlivým epizodám. Za první sérii dávám slabé 3* ()

Dostat druhou šanci (2018) (S01E01)

Tak nápad je to zajímavý a epizoda samotná je fajn, ale bůhvíjak vtipné to taky není. Ale dívat se na to dá celkem v pohodě a stopáž je velmi příjemná (jako u Gumballa). 3* ()

Neusnout při pečení pizzy (2018) (S01E02)

Pořád to je fajn, opět jsem se moc nezasmál, ale kromě toho, že ke konci to na mě působilo spíš epizodicky než celistvě, mi tenhle díl přijde srovnatelný s tím prvním. Ale je pravda, že bez moderátorů Suchánka a Petra Marka by to za moc nestálo, všichni ostatní tu jsou poněkud nevýrazní. Slabé 3* ()

Sebrat flašku (2018) (S01E03)

Ze všech čtyř epizod, co jsem zatím viděl, se mi tahle líbila nejvíc a přišla mi i nejvtipnější, ale pořád zde chybí něco, kvůli čemu bych přidal tu čtvrtou hvězdu. Třeba to časem přijde. Silné 3* ()

Vzpomenout si na jméno (2018) (S01E04)

Já to tady ještě zopakuji a v budoucnu budu případně odkazovat už jenom na tenhle komentář, jelikož takhle vypadají skoro všechny epizody - pořád je to fajn, opět jsem se moc nezasmál, stopáž to má příjemnou, ale nutno říct, že nebýt Suchánka a Marka, nebylo by to tak pohodové. 3* ()

Skrýt smradlavé ponožky (2018) (S01E05)

Dost slabá epizoda i na standard tohohle seriálu. Ani příjemné jako ostatní epizody, mi to nepřišlo, spíš nudné a dost nevtipné. 2* ()

Skórovat před pohřbem (2018) (S01E06)

Spolu se Sebrat flašku nejlepší díl, ale i tak to pořád na 4* nevidím. To by na mě nějaká z těch epizod musela výrazněji zapůsobit, což se zatím neděje. Ale co já vím, třeba k tomu ještě dojde. Silné 3* ()

Nezkazit to holubem (2018) (S01E07)

Tohle bylo hodně špatné. Strašně trapné, nudné, nefunkční a ubohé. Přesně tenhle styl humoru fakt nemám rád a tady byl v plné "kráse": Ani moderátoři to tentokrát moc nezachránili, leda tak od odpadu. Slabá * ()

Neukázat pindíka (2018) (S01E08)

Tak tady mě zvolený styl humoru opět minul. Sice to dopadlo mnohem líp, než minulá epizoda, ale ani tahle se mi nelíbila. Tak snad se příště dočkám epizod takových kvalit, jakou mělo prvních 5. 2* ()

Utopit bobek (2018) (S01E09)

V posledních třech epizodách se zvolila hodně blbá témata. Sice to není tak hrozné jako Nezkazit to holubem, ale i tohle byla trapnost. Tenhle styl humoru fakt rád nemám. Slabé 2* ()

Zapřít expřítelkyni (2018) (S01E10)

V téhle epizodě se to vrátilo do toho pro tenhle seriál klasického průměru, takže se na to dalo dívat celkem v pohodě. Akorát jsem se zase nezasmál, jako u 8 epizod z 10. Tak uvidím, co přinese druhá série, snad to půjde o něco nahoru. MOŽNÝ SPOILER Jenom se bojím, že v druhé sérii se bude dít to samé, jen s jinou ženou. KONEC MOŽNÉHO SPOILERU. 3* ()

2. sezona (2020) (S02)

Úplně nevím, jak to s první sérií srovnat, protože ta druhá se snaží být víc vážná než vtipná. Bohužel z toho jaksi mizí pohodovost, kterou měla 1.série (ale ta zase nebyla bůhvíjak vtipná) a některé epizody jsou hodně zbytečné, nejsou vtipné a v ději žádný posun neudělají (třeba Zachránit přátelství), každopádně některé tu jsou i povedené. Asi zase zůstanu u slabých 3*, i když hlášky tu byly o poznání lepší, než v první sérii - pokud teda zrovna nebyl nějaký strašně vážný díl. Podrobnější hodnocení mám v komentářích k jednotlivým epizodám. ()

Zbavit se přísavky (2020) (S02E01)

Tak dejme tomu, pilot 2.série měl stejnou kvalitu, jako nejlepší epizody 1.série, z čehož vyplývá, že by tahle série vůbec nemusela být špatná... Pokud to nepůjde dolů, samozřejmě. Dokonce jsem se tady i poprvé zasmál nahlas, což považuji za úspěch. Silné 3* ()

Zapřít sám sebe (2020) (S02E02)

Konečně si ode mě nějaká epizoda zasloužila 4*! Sice slabé, ale i tak. I tady jsem se zasmál nahlas a navíc tahle epizoda fungovala docela dobře, dokonce se i dobře rozvíjela. Je ale dost vidět, že bez moderátorů Suchánka a Marka by to za moc nestálo a jen díky nim většina epizod alespoň ujde. Tahle se mě osobně ale líbila nejvíc a ty slabé 4* si zaslouží. Tak snad to alespoň ve stejně kvalitě půjde dál. ()

Udělat to Evě (2020) (S02E03)

Míň zábavné než první dva díly a celkově to bylo poněkud slabší. Ani na tu třetí hvězdu to nevidím, takže jenom lepší 2*. ()

Zachránit přátelství (2020) (S02E04)

No... na jednu stranu tahle epizoda nenudila, na tu druhou nebýt moderátorů, tak je to celé bez humoru a vážné jak prase. Jak by si bez nich ten seriál poradil? Slabší 3* ()

Konečně se vyspat (2020) (S02E05)

Jsou to silné 3*, celkem jsem se bavil, ale přiznejme si, znova - bez Suchánka a Marka (jeho obzvlášť) by to za nic nestálo. Škoda jen, že to na konci strašně zvážnělo, protože jinak bych tu čtvrtou hvězdu dal. ()

Zjistit pravdu (2020) (S02E06)

Tyhle vážnější epizody mi k tomu seriálu moc nesedí. Ale zase jsem se nenudil a pár hlášek (od moderátorů, samozřejmě) nebylo špatných, takže dám slabé 3* nakonec. Snad těch vážných epizod nebude tolik. ()

Vyhnout se rozchodu (2020) (S02E07)

Pokud je tu někdo, kdo moje komentáře k epizodám tohoto seriálu čte, tak tu (lepší) hvězdičku neberte zas tak vážně, objektivně bych dal 2*. Jenže mě už tyhle vážné epizody štvou a tahle byla vážná jako prase. 1.série byla pohodová a i přes ty fekální díly se na ni dalo v pohodě dívat, jako oddychovka svůj účel splnila. Jenže 2.série je většinou strašně vážná a všechna pohodovost a vtip, co byla v 1.sérii, se vytrácí. A tady už to došlo tak daleko, že se humor vytratil úplně. Ani moderátoři žádné hlášky neříkali, vlastně jen normálně komentovali situaci. Hergot, já se na to ale dívám jako na oddychový seriál, u kterého se alespoň pousměji, ne na smrtelně vážné romantické drama. A jelikož tyhle epizody začínají převažovat, už v hodnocení nebudu moc tolerantní. Slabá hvězdička. ()