Život je hra

• angličtina Match (festivalový názov)
Komédia / Krátkometrážny
Česko, (2018–2020), 4 h 6 min (Minutáž: 10–15 min)

Michal Suchánek, Petr Marek, Václav Marhold, Jenovéfa Boková, Vojtěch Hrabák, Roman Vaněk, Pavel Mencl, Jakub Klingohr, Anna Fialová, Michal Balcar (viac)

Desetidílná adaptace norského sitcomu o klukovi, kterému je něco přes dvacet a má problémy jako někdo, komu je přes dvacet, takže chce přítelkyni, víc sexu a míň situací, v nichž si připadá jako úplný idiot. Štěpán je navíc neustále sledován dvěma „sportovními“ komentátory, kteří se se svou komentátorskou budkou ocitají u všech klíčových okamžiků jeho života, včetně těch intimních. (MALL.TV)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (23)

Život je hra (2018)

Tak zatím koment po dvou sériích, ačkoliv závěr 2. série evokuje, že je nejspíše v plánu i další řada. Velmi zajímavý a neobvyklý koncept, kdy hlavním nositelem humoru a informací jsou komentátoři, a nikoliv samotní účastníci děje. A právě komentátoři jsou zatím nejsilnější stránkou seriálu, ačkoliv i jim už v několika případech začne ve 2. sérii docházet dech. Možná by z toho byl lepší film, než seriál, kde je v případě dalších sériích značné riziko tvůrčí vyčerpanosti, která se začíná projevovat už ve 2. sérii. Kvalitu také sráží až neobvyklá záliba tvůrců v záchodech, a vším, co s nimi souvisí... ()

1. sezona (2018) (S01)

Hlavním nosičem humoru jsou hlavně komentátoři, kteří však střílí jednu hlášku za druhou, takže je po většinu času čemu se smát. Každopádně je třeba ještě trochu zapracovat na situacích na place, které někdy pokulhávají. ()

Dostat druhou šanci (2018) (S01E01)

Zatím to táhnul hlavně Suchánek, uvidíme, jak dál, koncept velmi dobrý. ()

Neusnout při pečení pizzy (2018) (S01E02)

Obdobné, jak první díl. Kvalita komentáře předčíla samotný děj. Humorné to sice až tak není, ale každopádně mě dost baví samotný koncept seriálu ()

Sebrat flašku (2018) (S01E03)

Posun v kvalitě opět nahoru, komentátoři začínají více perlit a dávat více hlášek, takže zábava narůstá ()

Vzpomenout si na jméno (2018) (S01E04)

Z dosavadních dílů zatím jednoznačně nejlepší epizoda, konečně je i vtipný samotný děj, a nejen hlášky komentátorů. ()

Skrýt smradlavé ponožky (2018) (S01E05)

Jako většina předchozích dílů, tak i zde hrají prim hlášky komentátorů "Pecka přímo na vypínač" "Zahnán do vlastní šestnácky". ()

Skórovat před pohřbem (2018) (S01E06)

Z dosavadních částí určitě jedna z nejlepších. Zábavný nový prvek v podobě alternativní reality. ()

Nezkazit to holubem (2018) (S01E07)

Smrkson a Smrkmajster :D. Jinak ale tématicky pro mě nevábný díl, takových radši míň... ()

Neukázat pindíka (2018) (S01E08)

Začátek s objemem hodně slušný, ale konec to trochu pos*al... ()

Utopit bobek (2018) (S01E09)

Zas tenhle typ humoru... Komentátoři stále výborné, ale nosné téma už po několikáté úplně mimo můj styl. ()

Zapřít expřítelkyni (2018) (S01E10)

Konečně jsme se odprostili od fekálního humoru atp, který zdobil minulé díly, každopádně je zde zas problém v tom, že situace na place nejsou příliš vtipné. ()

2. sezona (2020) (S02)

Existenci druhé série už budou muset tvůrci obhajovat dosti složitě, protože děj je víceméně stejný, jako v první, a opět se tak jedná o neustále rozchody a usmiřování Štěpána s Evou. Také se bohužel začíná projevovat tvůrčí vyčerpanost, a povedeného humoru je tak méně, než v první sérii. Pokud by měla vzniknout třetí řada, tak bych doporučoval posuň děje do jiné roviny, než jen Štěpán + Eva, možná i zkusit se zaměřit třeba na jiné postavy... Potenciál je zde stále velký, a to hlavně v postavách komentátorů, kteří stále umí vystřelit nějakou tu přesně mířenou hlášku, v této sérii u mě vedli ty, které se zaměřili na geologii, což je v rámci humoru opravdu dosti originální téma. ()

Zbavit se přísavky (2020) (S02E01)

Havlis svůj harém pro začátek 2. série posílil o několik dalších známých a pěkných hereček, které ve výsledku zřejmě nebudou pro děj nikterak důležité, ale svou roli v díle splnili. Co je však důležitější, že formu z minulé si udrželo komentátorské duo, a stejně tak, jako v předchozích dílech, tak i zde je tahounem týmu a funguje jako nejlepší střelec. ()

Zapřít sám sebe (2020) (S02E02)

Přišlo mi, že v tomto díle byli zatím nejslabší komentátorské hlášky, tak snad to nebude postupný, klesající trend formy. ()

Udělat to Evě (2020) (S02E03)

Hmmm, porno epizoda :) :) :).... Každopádně zabodovalo jen "Otevíráme zlatou bránu", jinak nic moc, podobné, jak minulé díl, hlášky nějak docházejí... :( ()

Zachránit přátelství (2020) (S02E04)

Některé díly první řady se vyznačovali tím, že humor v nich byl za hraně únosnosti, tenhle díl se vyznačoval tím, že v něm žádný humor nebyl... Jan "Rosický" Komínek mě vůbec nebavil. ()

Konečně se vyspat (2020) (S02E05)

Tvůrci už zřejmě definitivně rezignoval na jakýkoliv děj, což by nevadilo, protože úvodní díly 1. řady taky velmi často měli žádný, či dost bizarní děj, ale vytahovali je hlášky komentátorů, které se však v posledních dílech zřejmě nechali vyfaulovat a zmizeli z hrací plochy. ()

Zjistit pravdu (2020) (S02E06)

Opět zbytečně vážný díl. Byl bych raději, kdyby se tvůrci spíše uchýlili až k absurdně pojatému humoru, než tyhle vážné epizody, ke kterým vůbec neladí koncept komentátorů. Těm aspoň scénáristé pro tento díl napsali pár slušných hlášek a pojízdnou paletu?, kterou zná z obchoďáku každý. ()

Vyhnout se rozchodu (2020) (S02E07)

Pohodová atmosféra první řady je nejspíše definitivně pryč, a pokračuje se ve vážnějších kolejích. K tomu se přidá ještě depresivní hudba jak od Badalamentiho a fakt, že komentátoři už místo hlášek spíše okřikují děj, a kvalita je tak stále dole. ()