Od pevniny velmi vzdálený ostrov Urušima žil dlouho pokojným způsobem, než se před 5 lety místním třem zámožnějším rodinám přihodila série podezřele nešťastných událostí. Od té doby se obyvatelé Urušimy rozhodli izolovat a odprostit od jakéhokoliv kontaktu s pevninou, což mělo postupně za následek uvadající úroveň ostrova. To by nejraději změnil mladík Setsuna, který byl vyplaven mořem na ostrov bez jakýchkoliv vzpomínek vyjma jediné: Nedokáže se zbavit přesvědčení, že byl vyslán z budoucnosti. Je jen na něm, aby nalezl tajemství tohoto ostrova. Dle všeho je totiž spojeno se třemi dívkami, které pochází právě z oněch neblaze zasažených rodin. (Scalpelexis)

SonGokussj

Ty... Ty jsi... Ty jsi Rinne? ... Já jsem... Já jsem Rinne... A ty jsi?... Já.. Já jsem... Setsuna... Setsuna?.... Ano, Setsuna... Ty jsi... Setsuna?... A to jsme teprve v půlce této misteriózní episody, kde ve 2. minutě zakopla holka o písek a spadla pusou do rozkroku nahého týpka, ležícího a spícího na pláži... Myster Islando Ecchi Harem no Jutsu, 1EP Drop 25 % ()

Jeoffrey

Tento komentář obsahuje spoilery - přímé i nepřímé - tedy by ho asi nikdo neměl číst... Nebudu zapírat, že Scalpelexis zase jednou napsal to, co se chytám zplodit i já, ale co na to říct, asi jsme koukali na stejné anime... O čem to tedy je? Točíme se v kruhu, ale i tak ta slavná síla lásky nakonec překoná všechny překážky... Nečekané? Trochu. Šokující? Ne zase tolik jako představa, jak to mohlo skončit, kdyby Rinne (ta první, i když vlastně asi druhá) a Setsuna... Dost! řeknu jen, že můj mozek zabývající se klasickými věcmi jako "Co by, kdyby..." je momentálně dost nepříjemně zaneprázdněn... Říkám si, že fakt, že z tohohle je VNko a že znám Japonce a jejich fetiše, mě docela děsí a pokud tohle je kánon a VNko nabízí spoustu různých možností... No řekněme, že tuhle hru asi radši hrát nebudu... Ale dost už! Co se anime týká, tak rozjezd je zbytečně rozvleklý, nepříliš zajímavý (nebo spíš málo tajemný) a je z toho hodně cítit, že tady máme tři hrdinky a můžeme vybírat, takže se motáme a vybíráme a pomáháme... Expozice se tomu myslím říká a tady se vleče jak hlemýžď. No a pak se najednou rozhodneme, že je potřeba začít něco řešit, přijde zajímavá část někde úplně jinde (nebo spíš jindy), která ale díky předchozí roztahané expozici nemá tolik prostoru, vše působí uspěchaně a nemá takový efekt, jak by asi mít mělo... Příklad? Umřou tam děti, hodně dětí a se mnou to vůbec nic neudělalo. Necítil jsem zlobu, necítil jsem smutek, necítil jsem vůbec nic...Byl jsem v šoku? Možná, trochu... Ale to je v takovém momentu asi dost málo - nemyslíte? A pak zase přijde závěr, nebo možná nový začátek? Setsuna tady dokazuje, že Hyoin Kyouma je pěkný ňouma, protože on všechno řeší na první dobrou, žádné napětí, žádná osudovost, tu jsme si ponechali až na finální pointu toho všeho - sice docela pěknou, ovšem která ve mě zanechala ony pochyby a otázky o tom "Co by, kdyby...", ale to už jsem zase zpátky na začátku já... Ve výsledku je to jak špatně poskládané puzzle, nějaký obrázek to i dává, ale poskládat se to dalo mnohem lépe...4/10 ()

DaweForeman

Po shlédnutí tohoto anime mám tak trochu smíšené pocity. Svým způsobem je to trochu inovativní zpracování o pohybu časem, ale na druhou stranu ono zakončení je takové neuspokojující, kdy se místo dramatického sci-fi konce s odhalením všech tajemství a rozřešení mysteriózního měnitele nedočkáme, ale naopak se dočkáme sladkého (s trochou hořkosti) romantického konce. Člověka to zprvu zaujme cestováním časem a úkolem, který musí člověk splnit, na nějž si nemůže pořádně vzpomenout a který očividně je důležitý. Bohužel jen lákadlo, ze kterého pak vzejde úplně něco jiného. Jedná se tak spíše o dobrodružství s mnoha odbočkami, než o napínavé drama (obzvláště škoda, když je vidět propracovaný svět a mnoho různých záhad - o ostrově, budoucnosti, technologii a nemoci aj.). Animace je velice zajímavá a po hudební stránce to také není špatné. ()

Scalpelexis

Američané pochopili, že dávat majonézu do burgeru je nechutné a v nejlepším případě z toho máte požitek nápodobný velmi časného ranního vstávání po hodně veselé noci. Studio Feel adaptovalo frontwingové VNko, které je nevítaně nasáklé perverznostma, ale zároveň, aby to nebyla úplná plošinovka v rámci neexistujícího příběhu, tak sem vložili neomalený sci-fi příběh připomínající tak trochu mix Steins;Gate a filmového Predestination (kdo viděl oboje, tak teď určitě valí bulvy). Výsledek připomíná starý známý pořekadlo "bordel jak v tanku", u něhož se mi nechce věřit, že tvůrci věřili, že by tohle mohlo být v očích jakéhokoliv diváka kvalitní dílo. Terroristická režie a strašlivě marné rozložení příběhu je na takové úrovni, který jsem neměl doteď téměř možnost shlédnout. Prvních 8 dílů je čistá výplň, kde se hlavní hrdina potlouká mezi jeho třemi vyvolenými a jednou si hraje s první, podruhé s druhou, sem tam se zmíní o tom, jak by si to mohli rozdat, však znáte to, ony provařené ecchi vody. Poté přijde 9. díl a..kde to jsem? Na co to koukám? A začně honěná. Ano, částečně míněna stále tím doposavnějším úchylnějším způsobem, ale tentokrát spíše v rámci hledání ztraceného času, který jsme v 8mi dílech strávili fanservisováním. Musím přiznat, že tento díl je suverénně nejlepší a nejzajímavější, i přesto, že je na diváka strhnuta taková lavina expozice a smrsknutého rychlokvašeného fast food děje, že nestíhá. V tuhle chvíli bych anime přirovnal jako sledování naprosté paniky na jevišti: Všechno je zkratkovité, nevysvětlené, nesmyslné, nestravitelně melodramatické a plné vsuvek na předchozí díly, abychom dostali falešnou iluzi, že referencujeme či že snad dokonce příběh chytře pojíme. Nesmysl, tak blbí zas nejsme. A tudíž jsme svědky, jak docela dobrému nápadu jsou dány pouhé 2 bídné díly, abychom se zpět vrátili k incestním náznakům a konečnému banálnímu rozřešení. Nejsmutnější na tom všem totiž je, že celé toto anime by mohlo mít pouze 5 minut nebýt jakési uraženosti či rovnou hlouposti jedné z postav. Proč tomu dávám nakonec slabé 2*? Nápad tu jakýs takýs byl, vizuálně to je povedené a musím uznat, že mě zaujalo pár písní. Ne vždy byly vhodně načasované, ale měly jistý magický feel. Zbytek bych popsal jako lajdačinu kříženou s amatérskou prací. Tuny zbytečností, otravné postavy a promiňte, ale sex s dvanáctkou? Kde že je ta nejbližší álej? ()

Scanerior

Anime seriál, který se ze začátku tváří jako "běžný letní romantický/kamarádský příběh", avšak na pozadí každého dílu předkládá také malé kousky většího příběhu. Druhá polovina seriálu začne již řešit příběh ve velkém a dočkáme se poměrně zajímavého konce, ačkoliv musím podotknout, že se mi asi trochu podařilo ztratit a nejsem si jistý jestli jsem pochopil úplně, jak se vše odehrálo, nicméně jádro příběhu je zřejmé. Celkově se sice nejedná o nějak výjimečné anime, ale mě ho jednoduše tak bavilo sledovat, že dávám 5*. ()