Vykutálený podvodníček Karel Čížek a jeho čachry s auty v lokálním autobazaru. (Stream.cz)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (26)

Autobazar Monte Karlo (2015)

"Blbeček, kterej nepozná, že to auto není z Německa, nepozná ani, že to bylo na střeše." Vůbec není vtipné to, že lidé, kteří si tykají s vnitřnostmi vozidla, poklidně okrádají ty, kteří se ve světě motorů neorientují. Jsem jedním z nich, ale od Karlose Čížka bych se nechal okrást s radostí. Čtvrtníčkovo křiváctví je totiž natolik úžasné, že bych mu rezignovaně odevzdal klíče od svého skvělého vozu a odjel bych v nepojízdné plečce disponující lehce omlazeným rodokmenem, stočenými kilometry a pravidelným koupáním ve Vltavě. Karlos mne zkrátka bavil svou osobností, ale to kolem něj chtělo trošku svědomitěji umýt, naleštit a případně i navoskovat. ()

Série 1 (2015) (S01)

"Tak se mi to pro Vás narodilo." Každé auto má svého ženicha a když se k tomu namalují správné noty, tak má Karlos vyděláno. Tohle je zkrátka poučná sranda, která mne nutí vyhýbat se autobazarům velkým obloukem. Nechci si totiž koupit papírově omlazenou popelnici, kterou prošla povodeň tak důkladně, že jí to stočilo tachometr na polovinu. A všem, kteří si něco drahého kupují bez odborných znalostí, přeju, aby je nějaký pan Čížek stylově obral. ()

Večerní auto (2015) (S01E01)

"Začneme omlazovací kúru." Hledá se ženich pro večerní auto. Já to nebudu, protože jsem byl právě varován, jaká auta chodí po tmě do světa. Ale švédská nerezová kvalita se snad může koupit i večer. Nebo ne? ()

Papírová pojišťovna (2015) (S01E02)

"Tak jsem ti zase boural, čoeveče," Výroba pojistných podvodů je hodně inspirativní, ale ať jsem to počítal, jak jsem to počítal, tak mi z toho výdělek nevycházel. Karlose totiž všichni "ojebávají" a to je mnohem menší sranda, než když je to naopak. ()

Nákup, prodej (2015) (S01E03)

"Já bych Vám neprodával žádnej hnůj." Přetočit tachometr, vyladit noty a plečka roku jede do světa. Trochu mi bylo zákazníka líto a působilo to na mě celé dost nevěrohodně, ale kdo chce kam, toho Karlos s výrazem ukřivděného dobráka obere. A o zábavu tady jde především. ()

Hugo (2015) (S01E04)

"Na tom autě mám minimálně tři kila, vole. Frontu na to stojej. Stačí zvednout telefon, vole, a zejtra mám prachy na stole." Vychloubání Karlose je jediným pozitivem dílu, ve kterém nic neprodá, nic neomladí a nikoho "neojebe". ()

Marcel (2015) (S01E05)

"Otevřte okamžitě to zkurvený auto nebo dostanu dlouhý, ale opravdu dlouhý, hysterický záchvat." Otvírat auto cihlou byl skvělý nápad, ale to je všechno. Parchant, který se zavřel v autě, mě nebavil, hysterická paní taky ne a Karlos bez poučování, prodeje a hláškování taky ztratil své kouzlo neodolatelného parchanta. ()

Leasing (2015) (S01E06)

"Vy si myslíte, že jsem kretén." Pan Kadlubec kupující červené auto byl se svými výpočty naprosto vynikající. Jinak to byl jenom leasing a na leasingu jsem nikdy nic moc zábavného nenašel. ()

Číňan (2015) (S01E07)

"Tak Tobě se líběj takovýhle hnoje?" Když má Číňan hodně peněz, dvě exmanželky, dva hausbóty, bordel a ještě k tomu likviduje chemický odpad, tak se není co divit, že by chtěl i "vymazlenou" Škodověnku. Jenže tentokrát jde jen o pár narážek mezi Číňanem a Karlosem a nějaké to svítící auto, což mne zcela neuspokojilo. Teda ještě jde o blechy, ale to se nějak vyřeší. ()

Komisní prodej (2015) (S01E08)

"Hugo mi sem zvrhne bavoráka za sto páďo a já na to mám za tři kila ženicha." Takhle se dělají kšefty, rodí auta a kdyby to Bóďa v obleku nepřehrál do trapnosti, tak jsem byl nejspokojenější okradený zákazník z Monte Karla. ()

Inventura (2015) (S01E09)

"Oni to posrali na těch internetech." Další poučení je, že do autobazaru se chodí pěšky, protože Karlos umí prodat jakékoli náhodně zaparkované auto. Mě přitom nejvíc potěšila Bublina, když zběsile rozhýbala špeky na hudbu Visacího zámku. ()

Nové starší auto (2015) (S01E10)

"Nové auto kupovat nebudeme, to je z ekonomického hlediska nesmysl." Ale rok jeté auto za cenu o 30% vyšší než novátor, tak to je z ekonomického hlediska opravdu kauf. A možná bude i sleva, vždyť jsme jenom lidi a Karlos umí "cuknout", když mu jde o svobodu. Navíc ostaršování auta je vynikající nápad, ale ten ekonom mi svou "praktičností" spíše připomínal doktora filozofie, ale od toho by výše uvedené moudro neznělo tak zábavně. ()

Vočesaný auto (2015) (S01E11)

"Šéfe, hele rybička." Rychle nahodit udičku a utopená hromada šrotu pojede do světa. Nebo nepojede? Ono je to asi jedno, protože tento díl je vynikající zejména v mechanikových odhaleních a Karlosových zlehčujících komentářích: "To prošlo vodou, ne? - Jakou vodou, vždyť tejden nesprchlo." ()

Svatba (2015) (S01E12)

"Já Vám vrátím všechnu nádivku, kterou jste do mě narval." Animální hovado Karel Čížek pod čepcem? Tak to bude muset bratr Hugo řádně utáhnout šrouby, protože Karlosův kroutivý moment je dost vysoký na to, aby se jen tak oženil. Mě tedy nejvíc pobavila sexuální scéna Bódi s Bublinou, ale nadržené vyznání Lucie taky mělo své kouzlo. ()

Série 2 (2016) (S02)

"Blbeček, kterej nepozná, že to auto není z Německa, nepozná ani, že to bylo na střeše." A jelikož je nás blbečků stále dostatek, stejně jako stáčedel a animovaných diagnostik, tak se ojetá auta stále prodávají a Karlos má kšeft. Mě to s ním zase bavilo a taky mě to utvrdilo v tom, že mé další auto si zase odeberu nejpozději v okamžiku, kdy bude sjíždět z linky. Tedy ještě předtím, než jeho motor pozná zlaté české ručičky a moje peněženka zapláče nad ceníkem autorizovaného servisu. ()

Dědictví (2016) (S02E01)

"Je vidět až do Rajchu, jak to vodsaď vozíme ty popelnice." Dědictví mě moc nebavilo, oslavná kalba taky moc zábavy nepřinesla, ale Karlosova prostořekost se nezměnila a za technické provedení jeho závěrečného skoku mu tu třetí hvězdu kolem rozbité palice roztočím. ()

Stáčedlo (2016) (S02E02)

"Když já budu někomu tvrdit, že pětiletý auto má dvacet najeto, tak jsem podvodník se stáčenejma kilometrama." Stáčení i natáčení kilometrů mám tak rád, že bych si nikdy žádné auto z bazaru nekoupil. Leda snad od Karlose Čížka, protože ten je seriózní a dokáže pobavit. Jen o tom páření orangutanů a masturbaci jelenů jsem se tentokrát dozvěděl víc, než jsem potřeboval. ()

Hugova pomsta (2016) (S02E03)

"S Němcem nemůžete prohrát. Ani válku." Pro poctivého prodejce aut neexistuje větší podraz, než když si zákazník může sám prověřit původ vozu. Ale Karlos umí ze starého španěláka vykouzlit zánovního němčoura, takže je všechno v pořádku. Vlastně není. Tohle totiž určitě šlo udělat vtipněji, ale to nic nemění na tom, že finta s překrytím "nevhodné" reklamy se skutečně povedla. ()

Akce Čistka (2016) (S02E04)

"Teď má každej Pendrek tu registračku. Ten ti auto proklepne, jak Hitler Žida." Kdyby ten Pendrek o Bóďovi neříkal, že Bublina je tlustá, což je mimochodem skvělý myšlenkový pochod, tak si mohl vydělat pěkný balík. Jelikož to ale říkal, tak jsem se mohl pobavit já přitom, když se oholili navzájem. A teď budu jenom čekat jestli čáp přinese čížátko nebo bóďátko. ()

Auto z Reichu (2016) (S02E05)

"Blbeček, kterej nepozná, že to auto není z Německa, nepozná ani, že to bylo na střeše." Nepozná! Ledaže by to auto bylo od německého faráře, který s ním jezdil pro svěcenou vodu, chodil po jeho stropě a v rámci německých církevních restitucí si koupil nový sektářský wagen. To by to pak mohl poznat nejen ten blbeček, ale možná i já bych měl pochybnosti. Zejména, když by se mě pokusili oblafnout tím fotoťokem a na to je Karlos machr. Na zábavu taky, ale tentokrát od ostatních dostal málo přihrávek na to, aby mohl častěji skórovat. ()