Avinash (Dulquer Salmaan) chtěl být fotografem, ale přísný otec ho přinutil vzít nudnou práci v kanceláři. Avinash s ním proto léta nemluví. Otec zahyne při nehodě autobusu a syn jede na letiště vyzvednout jeho tělo. Mrtvých však bylo víc, došlo k záměně a v rakvi leží neznámá stará žena. Avinash vypátrá její dceru, které zase místo mrtvé matky omylem poslali tělo Avinashova otce. Dcera si nemůže zesnulou vyzvednout, a tak se Avinash vydá s rakví a se svým přítelem Shaukatem (Irrfan Khan) na dlouhou cestu, aby napravili úřednickou chybu a mohli pohřbít správné mrtvé. Narazí při tom na množství komplikací a nechtěných zajížděk, díky nimž mladý muž začíná trošku víc rozumět svému otci i sám sobě. (rikitiki)

Andrea1717

Film o hľadaní seba samého, svojej cesty v živote, pochopenia a vzťahu k svojim rodičom. Piesne skvelé. Film ako pohladenie po duši. Dulquer a Irfan sú zaujímavá dvojica, doplňovali sa, čo dalo ich scénam vtip ale aj určitú nadčasovú múdrosť. ()

ScarPoul

Veľmi príjemný film. Nasiaknutý pohodovosťou a využívajúci prostredie na maximum. Neťahá za city ale pracuje s postavami a s tým čo zažívajú veľmi inteligentne a s logickou postupnosťou. Má to niekoľko scén ktoré sú trochu idealizované ale príjmam ich omoho viacej pretože je to štandardný inšpiratívny film alá India. Jedna z tých vecí ku ktorým sa rád vrátim. Zanechal vo mne veľmi dobrý pocit. ()

Aljak

Principiálne by to mohol byť celkom dobrý film, keďže má skutočne čo povedať. Napriek tomuto potenciálu sa to napokon dosť utopilo v lacnom humore, ktorý bol dôsledkom toho, že tu chceli za každú cenu odťažiť vážnu tému tým pseudo komediálnym závanom. Niekedy treba drámu nechať proste drámou, a rozvíjať dejovú líniu a dialógy v medziach jedného žánru. Samozrejme, nemám nič proti tomu, keď sem tam na odľahčenie situácie prehodia postavy aj nejaký dôvtipný dialóg, ale to žiaľ nebol tento prípad. Každopádne, pointa filmu bola napokon pekná. Ale to je predsa len málo... ()

rikitiki

Komedie o převozu těla mrtvé babičky ke správné rodině a získání těla správného nebožtíka? Díky Irrfanovi a ležérnímu charakteru, který jeho postavě předepsal scénář, se to zprvu a pak ještě sem tam občas daří. Jeho flegmatické hlášky typu: „Za benzínkou je prázdný pozemek, tam tvého otce můžeme pohřbít.“ „Chci ho spálit.“ „Fajn, mám i dřevo a nějaký benzín.“ mě rozesmávaly nahlas. Stejně jako muslimský rychlorozvod (v Indii už to takto neplatí a pro ženy to nikdy ani neplatilo). Nevadily mi ani vážnější scény, indický film se nebojí střídat emoce, ale přece jen je děj viditelně zbytečně natahovaný záběry na krajinu, nakládání do auta …. Tím se tempo hodně rozmělní. Záhadou je mi také trvanlivost těla nebohé zesnulé v horkém počasí, stejně jako asi volně ložený autopark kradených aut na dvoře indické policie. SHRNUTÍ: I cesta za mrtvým otcem může vést k jeho pochopení. ()

StanislachKo

Roadtrip film si asi málokedy spojíš s mŕtvolou a truhlou v dodávke, ktorú ti v polke cesty ukradnú mafiáni, lebo nesplácaš. Pokiaľ si nevidel tento film. Reálne mne genialita tohto nápadu došla asi po hodine. A vtedy som strašne vybuchol. Irrfan zase kradne film. Poloretardovaný zlodejíček, ktorý však nestrpí ani jedno slovo v angličtine vyslovené v jeho dodávke (a ako sa dokáže pri takom niečom rozprskať :-). No a záver neostáva bollywoodu nič dlžný... Iba príjemný pocit na hrudi. ()