Vivat Amerika!

• Česko Strýček Sam (viac)

Seržant Harper zahynul v operaci Pouštní bouře v palbě svých vlastních jednotek, a jeho rodina ho chce pochovat v rodném městě jako válečného hrdinu, i když nebyl ideálním manželem. Pohřeb se má konat počas oslav Dne nezávislosti, který ale pro mnohé již není důvodem na hrdost. Když parta chuligánů zapálí americkou vlajku, netuší, že probudili ducha pomsty, který se rozhodl potrestat všechny, kteří podle něj nejsou dobrými vlastenci. Městem se toulá hrůzná postava v kostýmu Strýčka Sama, a nikdo si nemůže být jistý životem! (oficiálny text distribútora)

corpsy

Pred záverečnými titulkami sa objaví nápis FOR LUCIO. Myslím však, že pán Fulci by z tohto filmu nemal náramnú radosť. Tento biják zaostáva v každej hororovej ingrediencii na míľe ďaleko. Príbeh je nudný, mordy slabé a takmer bez gore a réžia či už hereckých, alebo technických výkonov podpriemerná. No nie stále je hojnosť, však ? ()

Slasher

Komu nevadí americká vlajka (respektive komu nevadí ji vidět v průměru každých 5 sekund po dobu 80-ti minut) ani stupidní slashery, měl by se celkem dobře bavit. A náhodou zabiják/zombie, převlečený za Strýčka Sama, vůbec špatně nevypadá. Čekal jsem sračku, ale ani ta první půlhodina téměř bez zabíjení není nezáživná. Zábavná hovadina:) ()

Jamal odpad!

Takovouhle blbost už jsem dlouho neviděl. Sledoval jsem to totálně bez zájmu. Chlápek co uhoří ve vrtulníku, kterej žije i jako mrtvola, nehty má jak nějaká šelma, a kuži totálně spálenou na černej uhel. Nepřišlo mi to ani jako horor, spíš taková nudná podívaná, jak zabíjí jednoho po druhém. Finální konec bez jakýkoliv emocí či strachu. Atmosféru jsem měl jak ulitou, v jednu ráno, sám v bytě.... a stejně nic. ()

ricci.s

Tak napokon to nebolo až také strašné ako som čakal (a ako hovoria hodnotenia). Obyčajný slasher s trochu netradičným zabijakom a podarenými vraždami (najlepší bol "ohňostroj"), takže klasická, primitívna zábavka, ktorá aspoň nenudí. Ten rozmaznaný fagan v hlavnej úlohe mi však liezol neskutočne na nervy! Škoda, že prežil, to však bolo od začiatku jasné. Ale aspoň tam bolo nejaké odseknutie hlavy či sekerka do čela. Priemer. ()

Goldbeater

Z toho zmanipulovaného psychopata s mrtvým výrazem v očích jsem měl silné mrazení v zádech - a to nemluvím o titulním zabijákovi Strýčku Samovi, ale o tom malém klukovi, kterému bychom měli ve filmu fandit a který to svým nehereckým výkonem neskutečně stahuje dolů. Christopher Ogden byl opravdu castingová chyba. Ve všech dalších ohledech je Strýček Sam tuctové přihlouplé béčko, které vyloženě neurazí, ale sedla by mu daleko větší dávka humoru (jako ve scéně závodu ve skákacích pytlích) a hlavně jiný dětský herec v hlavní roli! PS. Text „nejlepší krvák 90. let“ na dvd obalu české distribuce je taky dobrý vtip. [Sitges 2018] ()