Muzikál The Wiz (Čaroděj ze země Oz) z roku 1978 je velkolepým barevným muzikálovým kaleidoskopem, vzdávajícím hold spisovateli L.F. Baumovi a jeho klasickém pohádkovému příběhu. Režisér S. Lumet zasadil prolog příběhu místo slunného Kansasu do newyorské čtvrti Harlemu a do drtivé většiny rolí obsadil herce a zpěváky zejména afroamerického původu. Místo copaté Dorotky dostala přednost již tehdy slavná zpěvačka Diana Ross a roli strašáka získal začínající Michael Jackson.

Samotná země Oz působí jako postmodernistický temný svět: graffiti, skládky, tovární haly, rozbité kolotoče, tajemné metro atd. Sledujeme tak cestu Dorotky s jejími nově nabytými třemi přáteli a malým psíkem po žluté stezce až do Smaragdového města k Velkému čaroději, za zvuků moderní hudby a rovněž zajímavých tanečních kreací. (Ygnor)

anu

Sranda, vychtrlá Diana, hopsající Michael a jeho prohlášení ''nemám mozek'' dováděli sál k pravidelným záchvatům smíchu :oD ()

jprmusic

Tak na tomhle filmu jsem byl v kině - no jak by ne, byl americkej a prej tam hrála nějaká slavná americká zpěvačka - no a v Orlíku dávali Leť ptáku leť , takže nebylo co řešit. Na tom filmu se mi nelíbilo nic - ani muzika a ta zpěvačka - asi jsem nepochopil ty americký specifika nebo co. A Jackson ? No hrálo tam nějaký strašidlo ....... ()

Mangano

Dvě hvězdy dávám jen kvůli Michaelu Jacksonovi a jeho brilantnímu zpěvu a mistrovskému tanečnímu umění. Jinak je to jako celek ve všech ostatních směrech film úplně k ničemu. ()

Hon2ar

Čisté Guilty Pleasure. Film plný černošské hudby Quincyho Jonese od Jazzy přes Gospel až po Soul. K tomu mladý Michael Jackson a úchvatná Diana Ross. A to všechno na pozadí mé oblíbené (skvělé) pohádky Čaroděj ze země Oz, která funguje v každém provedení. ()

JARDAHONDA

Film Čaroděj nabízí velkolepá hudební čísla od geniálního producenta Quincy Jonese ( " Ease on Down the Road " a " Brand New Day " ) i skvělé herecké obsazení ( Richard Pryor a Diana Ross ). Michael Jackson si v nezapomenutelné roli strašáka začal budovat svůj status celosvětového fenoménu a legendy. Skvělá pestrobarevná show, plná zajímavých hudebních zážitků **** ()

starr64

Absolutně nechápu, jak tento film může být propadák. Viděla jsem ho coby mladá dívka a to prosím v kině na počátku 80tych let. Nic takového jsem ani potom neviděla. Hudba, tanec a samozřejmě nepopsatelná atmosféra filmu je naprosto perfektní. Psychologie filmu je i v dnešní době hodně poučná. Strašák - Michael Jackson... nemůžu...nemám mozek. No zvláště v dnešní době hodně lidí nemá mozek a měli by stát přesně tam, kde stál onen strašák ve filmu. A teď myslím ty, kteří věří těm co přes média vysílají nepravdivé informace s jakémsi víru, který nikdy nebyl izolován a tudíž na něj nikdy nemohla vzniknout vakcína...s protože nemají mozek, vakcínu si klidně dají píchnout. Myslím, že hodně lidí by tento film mělo vidět a už konečně prohlédnout. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher

23.06.2020

Ve věku 80 let zemřel slavný scenárista a režisér Joel Schumacher. Tvůrce poslední rok zápolil s rakovinou, nakonec však tento boj prohrál. Schumacher, jenž svoji homosexualitu od počátku kariéry… (viac)