Nesměl jsem ani umřít...

(TV film)
  • angličtina I Wasn't Able to Die (festivalový názov)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Dokumentárny
Česko, 2003, 26 min

Severokorejský režim je jedním z nejuzavřenějších ostrovů totality. I Jong-guk, bývalý osobní strážce Kim Čong-ila, byl dříve ochoten za svého vůdce položit život. Když jeho jedenáctiletá služba skončila a on byl konfrontován se severokorejskou realitou, pokusil se o emigraci. Byl však chycen a téměř šest let strávil ve vazbě a v koncentračním táboře Čo-dok. Ze zlaté klece se tak rázem propadl na samé dno společnosti. Napodruhé se mu už útěk do Jižní Koreje podařil. Dnes žije v Soulu, ale stále má strach, že ho severokorejští agenti vypátrají a zabijí. (Jeden svět)

Marze

Co mě na dokumentu překvapilo znajíce poměry v této totalitě z jiných dokumentů, byla vynalézavá krutost v jejich koncentrácích. ()

mira007

Rozhovor s bodyguardem severokorejského vůdce Kim-Čong Ila, který se neúspěšně pokusil emigrovat a za to šel do lágru. Když ho z něj propustili tak nakonec emigroval do Jižní Koree. Celé to je prokládáno svědectvím několika obětí režimu nebo i dozorců z koncentráků s nakreslenými scénami. Svědectví zrůdností režimu jsou mrazivé. ()

Člověk v tísni na platformě Jeden svět online

Člověk v tísni na platformě Jeden svět online

04.02.2022

Díky minulému ročníku festivalu, který částečně uskutečnil online, vznikla platforma Jeden svět online. Na této VOD platformě si můžete pouštět dokumentární filmy z festivalu po celý rok. Zároveň… (viac)