Zelenáč

USA, (2018–2024), 85 h 14 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Alexi Hawley

Hudba:

Jordan Gagne

Nathan Fillion, Alyssa Diaz, Richard T. Jones, Titus Makin Jr., Melissa O'Neil, Eric Winter, Mekia Cox, Mercedes Mason, Shawn Ashmore, Ali Larter (viac)

Začať odznova nie je jednoduché, najmä ak pochádzate z malého mestečka ako John Nolan, ktorý si po životnom zvrate chce splniť sen a stať sa policajným dôstojníkom v Los Angeles. Jeho rozhodnutie však niektorí nadriadení prijali skepticky, pretože ho považujú za chodiacu krízu stredného veku. Ak nedokáže udržať krok s mladými policajtmi a zločincami, riskuje životy mnohých, vrátane vlastného. Pokiaľ však dokáže využiť svoje životné skúsenosti, odhodlanie a zmysel pre humor, môže začať žiť úplne novú kapitolu svojho života. (TV JOJ)

Recenzie používateľa EricNor k tomuto seriálu (45)

Päťminútovka (2021) (S04E02)

Vyborny dil. Sice misty trochu melodramaticky a romanticka linka je úplně mimo, ale diky bohu za normalni dil. ()

Hoří! (2021) (S04E03)

Serial se vraci ke korenum. Parada. ()

Nová droga (2021) (S04E05)

Titus Makin uz se ve ctvrte rade nevyskytuje. Rozhodně mě potěšila přítomnost Peta Davidsona, který tam vnesl alespoň trochu nekorektnosti. ()

Zasloužená odplata (2021) (S04E06)

Epizoda, která mě několikrát šokovala. Ačkoliv je tato řada seriálu bez "woke" momentů, už to přece jen není taková zábava jako kdysi. Všichni jsou tam takoví hodní, milí, přátelští, úplně jak ve skutečném životě. Můj největší oblíbenec je Smitty, který se v sérii vyskytuje jen zřídka a maximálně minutu, ale je tam jediný, kdo není jen panák pro dialogy. ()

Požár (2021) (S04E07)

Slabší díl. ()

Nehoda (2021) (S04E08)

Nerozumím, proč se tvůrci rozhodli zopakovat režijní experiment ze suverénně nejhorší epizody celého seriálu. Převážná většina epizody je snímána kamerami umístěnými na tělech policistů. Skoro se na to nedá koukat. Zápletka je navíc hrozně nablblá. Nejhorší epizoda celého seriálu ()

Rozpad (2021) (S04E09)

Za mě zatím nejlepší díl série. Dobře napsáno, zahráno. Postavy se nějak vyvíjejí a na konci je překvapení. ()

Tep (2022) (S04E10)

Příjemný zabavny dil. Jen tak dal. ()

Seznam obětí (2022) (S04E16)

Hloupe zpracovani jinak zajimaveho případu. Vzhledem k tomu, ze uz prvni epizoda v tomhle stylu sklidila extremni kritiku, nechapu proc ji pouzili znovu. Skoro nekoukatelne, stejne jako epizody z kamer na tele policajtu a ruznych bezpečnostních kamer. ()

Kódy (2022) (S04E17)

Srdcebolna uknourana epizoda. Ti nasi policajti jsou tak ukrutni spravnaci, uplna pohadka. ()

Zrádci (2022) (S04E18)

Konec to dost kazí. ()

Simone (2022) (S04E19)

Když se v seriálu objeví postava, kterou nenávidíte od první chvíle a víte, že jestli tam zůstane, tak ho přestáváte sledovat. Bez ní by to bylo na čtyři hvězdy. ()

Enervo (2022) (S04E20)

Bez té neuvěřitelně protivné Simone by to byl skvělý díl. ()

Double Down (2022) (S05E01)

Dobra práce. ()

The Choice (2022) (S05E04)

Jako v celém seriálu, i v této epizodě hraje roli neuvěřitelná náhoda a někdy mám pocit, že si tvůrci pomáhají až komiksovými výmysly. Měl jsem radši Rookieho, kde se řešila procedurální policejní práce. Naštěstí se už neřeší rasová agenda, i když částečně pořád přítomná je, díky tomu, že navzdory statistikám je většina zločinců v seriálu bílá. ()

The Reckoning (2022) (S05E06)

SPOILERY!! Bohužel logika ze seriálu úplně zmizela. Jako kdyby scénář psalo dítě, co si rádo hraje na policajty a zloděje. Chenová se chová jako spratek a zatajuje ztracenou vysílačku, i když milovanému Timovi může způsobit problémy. Juarezová usíná ve službě a přesto jí nepošlou domů. Grey v S05E01 vyčetl Nolanovi, že nemá nechávat "zelenáče" řídit. Přesto (Juarezová) řídí dál, i když předtím sama říkala, že se k tomu dostane nejdřív za půl roku. Řetězec důkazů je tak přímočaře neuvěřitelný. Zločinec se přizná jen tak mezi řečí, aby vysvětlil svoje pohnutky. Aby zničil důkazy, což jsou peníze, tak je spálí ve veřejném kontejneru, i když má loď, se kterou pravidelně vyplouvá na širý oceán. Všechny události tak zázračně náhodně propojí všechny hrdiny seriálu, jakoby v LA byli jen jediní policajti a jediná hasička. Všechny ženský jsou tu superwomanky a chlapi pitomci. ()

The Collar (2022) (S05E08)

Opět epizoda snímaná z různých kamer na těle, na ulici nebo z telefonu. Tentokrát to není tak šílené, protože obraz je alespoň zřetelný. Tvůrci mají asi pocit, že přišli na něco úžasného, že to v každé sérii opakují. Díl samotný je opět bez logiky se spoustou nesmyslů, ale když vypnete mozek, tak se to dá přežít. ()

Take Back (2022) (S05E09)

Grey jede s manželkou do New Yorku za dcerou, která tam studuje a čirou náhodou se tam dceři něco přihodí zrovna v ten den. Já už v Rookiem logiku nehledám, ale někdy to bije do očí. 60 kilová policajtka s větším pozadím dožene vysportovanýho týpka, co je dvakrát větší a na férovku ho zmydlí. Pak tam zase po sobě z pěti metrů v chodbě vystřílej navzájem dva zásobníky a nikdo nikoho netrefí. Už se těm nesmyslům směju beru to spíš jako parodii, zatímco tvůrci to berou vážně. Každopádně pokračuju ve sledování. ()

The Naked and the Dead (2023) (S05E11)

*SPOILERY* Vcelku povedený díl, až na některá "ale." Na to už jsme ale u Rookieho zvyklí. Nejvíc mě naštvala Genny, která ač znala následky, tak napráskala otce jednoho z malých hráčů baseballu. Tlustoprdka umí zase všechno nejlíp a navíc zmlátí dvoumetrového chlapa - vůbec to nepůsobí věrohodně. Gangsteři vidí policajty a hned začnou střílet, místo aby se logicky někam uklidili. A našlo by se toho víc. ()