Šeherezáda

• Francúzsko Shéhérazade

Sedmnáctiletého Zacha právě v Marseille propustili z nápravného zařízení. Když začne dělat pasáka a zamiluje se do mladé prostitutky, musí brzo čelit hroznému dilematu. (Netflix)

mira007

Syrová lovestory sedmnáctiletého delikventa a pasáka, který se zamiluje do své nezletilé prostitutky. Další z francouzských výletů Netflixu do ztracených čtvrtí Marseille. Drsné, autentické, neveselé. přesvědčivé a herecké výkony těch mladých na jednotku s hvězdičkou. ()

solisoli

Príbeh o drogách, kriminalite a prostitúcii z jednej sociálne zaostalej štvrti v Marseille. Sedemnásť ročný Zach je prepustený z väzenia pre mladistvých, odvrhnutý matkou sa vracia opäť do starých koľají. Tu sa stretne s prostitútkou Šéhérezádou, ktorá pracuje v nezaujímavom bloku ulice, ekonomicky depresívneho miesta. Aj keď sa ich prvé stretnutie končí nie najlepšie, Zach sa čoskoro stane jej pasákom pre tvorbu peňazí, ktorá sa komplikuje skutočnosťou, že sa do Šéhé zamiluje. Tento stav vyústi do stavu násilia, až sa opäť dostáva za mreže. Aj keď slušne rozpracovanému deju so solídnym hereckým obsadením, chýba väčšia pružnosť, napätie a hlbší zásah do vedomia príbehu, čo mohlo hodne pozdvihnúť samotnú kvalitu tohto diela. ()

Malarkey

Drsnej příběh. Skoro mám ale pocit, že Francie je s Netflixem jediná, která podobná témata produkuje a teď je otázka, proč je produkuje. Kam se Francie hrabe na Německo a multi kulti Merkel. Francie vždycky byla největší evropskej Babylon a jejich filmy to neustále prokazují. Akorát z té Netflix produkce už jich začíná být docela dost a málo ke kterým si vytvoříte sebelepší vztah. ()

pafka

Jesli je na filmu neco zajimavyho, tak rozhodne to, jak to mladi herci zvladli. A nebo je vzali nekde na ulici a hrajou sami sebe, coz se mi nejak nezda. Dejem to je slabe, sdeleni a nejake pouceni nijake, stavba pribehu je taky mizerna a dej se v mnoha momentech vytraci, ztraci a kolikrat to je nepochopitelne, kam to smeruje. ()