Drama "Skandál po anglicku" vypráví šokující skutečný příběh prvního britského politika, který kdy stanul před soudem za vražedné spiknutí. Děj se odehrává na konci šedesátých let minulého století, v době, kdy je homosexualita čerstvě dekriminalizována. Jeremy Thorpe (Hugh Grant), předseda liberální strany, který je zároveň nejmladším předsedou jakékoli britské politické strany za posledních sto let, má tajemství, jež se zoufale snaží utajit. Dokud se kolem ochomýtá jeho užvaněný bývalý milenec Norman Scott (Ben Whishaw), Thorpeova slibně se rozvíjející kariéra je v ohrožení. Nakonec vidí jen jediný způsob, jak Scotta navždy umlčet. Soudní proces s Jeremy Thorpem jednou provždy změní politiku poté, co britská veřejnost odhalí nejtemnější tajemství vládních činitelů i to, kam až jsou ochotni zajít, aby je ututlali. (HBO Europe)

Recenzie používateľa IvcaSammet k tomuto seriálu (4)

Skandál po anglicku (2018)

Kromě dokonalé herecké dvojice A Very English Scandal nabízí vynikající námět se scénářem, který jak pobaví, tak rozbrečí. Po dlouhé době zase něco od BBC, co mě chytlo už v první sekundě a nepustilo až do té poslední. Krásný rozjezd, který se v později promění v pořádné drama a nakonec završí soudním procesem je pro mě přímo dokonalá kombinace. Ben Whishaw a Hugh Grant mi k sobě sedli jako už dlouho žádná jiná dvojice, a jejich herecké výkony mě naprosto okouzlily. S každou další epizodou se dalo napětí krájet čím dál víc, navíc protože Ben Whishaw i Hugh Grant patří mezi mé nejoblíbenější herce, občas jsem zapomínala na spravedlnost a uvažovala, komu vlastně "fandit". Nikdy předtím jsem totiž na tuto událost nenarazila, a tak to pro mě byly nervy až do úplného konce. A Very English Scandal je opravdu skvěle zpracovaná minisérie, na kterou se znovu podívám s velkou radostí. Škoda, že se tvůrci rozhodli natočit "jenom" tři epizody. ()

Epizoda 1 (2018) (E01)

Po dlouhé době zase něco od BBC, co mě chytlo už jen podle názvu. Vynikající herecké obsazení, úžasný scénář a skvělý námět. Opravdu výborný rozjezd, první epizoda jak má být, nemohla jsem se od obrazovky odlepit ani na sekundu. ()

Epizoda 2 (2018) (E02)

Ze začátku mi přišel sled událostí trochu zmatený a někdy trochu nevysvětlený, ke konci se ale napětí zase dalo krájet. O trošku slabší než první epizoda, ale stále čistých pět hvězdiček. ()

Epizoda 3 (2018) (E03)

MILUJU, opravdu miluju soudní procesy na plátně, obzvlášť ty z Old Bailey. Vynikající závěr, nikdy předtím jsem o A Very English Scandal neslyšela, a tak to pro mě byly nervy až do úplného konce. Občas jsem sice měla problém s tím, komu vlastně "fandit" Ben Whishaw i Hugh Grant patří mezi mé nejoblíbenější herce, konec mě ale přece jenom vcelku překvapil. Opravdu skvěle zpracovaná minisérie, vlastně by mi ani nevadilo, kdyby z toho tvůrci udělali o něco delší seriál. ()

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)