Disobey 93 - Gasoline

Hudba:

Mistro

Mistro

whack

Mistro trochu skrotol, odkedy si začal hovoriť Disobey 93. Pre niekoho sú tieto texty stále za čiarou, niekto to berie zase tak, že proste vytriezvel z nekonštruktívnej útočnej mizantropie a začal sa venovať konštruktívnemu aktivizmu. Ja som jeho hudbu a jeho texty mal rád vtedy a mám ich rád aj teraz. V klipe sú použité zábery z českých fariem, ktoré natočili aktivisti z OBRAZ – Obránci zvířat. ()

Radko

Nórsky aktivistický raper Mistro, alebo po novom Disobey 93, prichádza s ďalšou aktivistickou hudobnou peckou. Jednoznačne sa stavia na koncept okamžitého oslobodenia všetkých zvierat trpiacich v kožušinových farmách. Vypustením z klietok a následným podpálením miesta ich utrpenia. Poznámka: V texte piesne sa hovorí čosi o nemorálnosti millovníkov zvierat, čo nosia kožušinové výrobky, lebo tým podporujú zvrátený koncept strádania zvierat v mene biznisu (If you're wearing fur while saying you're an animal lover, you lie How can you love someone that you caused to suffer and die). Osobne myslím, že existujú minimálne tri cesty, v ktorých je nosenie kožušinového oblečenia ospravedlniteľné. Po prvé, ak si ich domorodí obyvatelia sami vyrobia z nimi ulovených zvierat v prostredí, v ktorom žijú a lov tvorí ich spôsob života. Po druhé, ak si kožuchy ľudia ukradnú alebo kúpia od zlodeja. Nuž a po tretie, ak si človek takéto odevné súčasti nájde vyhodené na miestach určených odpadu, a oblečie si ich, predchádzajúc tak vzniku odpadov. ()