Film sleduje skupinu dvadsiatich tanečníkov, ktorých čaká trojdňové skúšanie v starej škole uprostred lesa. Tu zorganizujú záverečnú párty s veľkou misou sangrie. Atmosféra rýchlo naberá na obrátkach, zjavne sú omámení drogami, hoci nevedia, kto alebo kedy im drogy dal. Netreba veľa a ich stav vyvrcholí neurózami a psychózami, ktoré len znásobuje elektrizujúci rytmus hudby. Kým niektorí z nich sa vznášajú, iní sa prepadajú do pekiel… (ASFK)

UhLee

(5/10). Není pochyb o to, že je režisér svůj.. Má svůj styl a svoji vizi.. Musím říct, že jeho vize je dost ujetá.. Extravagance z něj jen srší.. To ale neznamená, že nemůže mít své oblíbence, kteří budou hltat každý jeho snímek.. Je osobně do této skupiny nepatřím, ale musím uznat, že jsem za poslední dobu neviděl nic tak působivého jako úvodní tanec. ()

Trenslation

Představte si, že vám Gaspar Noe hodil něco do pití a zatáhl vás mezi taneční komunitu uzavřenou na minimálním prostoru s hudbou od Giorgio Morodera. Na klaustrofobické scény, sjeté lidi a obrácený obraz kamery,při kterém si vykroutíte hlavy stejně jako někteří vogue aktéři a aktérky vás donutí koukat prostě jen tenhle režisér! ()

kinghome

Gaspar Noé je magor, co si ujíždí na LSD filmech, prostě trip jak svině a totálně nepobíráš co se děje, ani to pobrat nemáš, je to prostě divný. Má to "jen" hodinu a půl a bylo to pro mě teda větší mučení než Enter the Void, který má přes 2 a půl hodiny. A jako mučení, ono to je kurva zajímavý sledovat, jen se tam nic neděje, jsou tam divný konverzace, střihy, psycho hudba a divný scény. Ale stejně vám ten film nakonec doporučím, protože jste určitě nikdy nic takovýho neviděli a všichni by si měli jednou tento zážitek užít nebo protrpět. ()

Sfinkter

Experimentální barevná jízda k hranici šílenství vyžaduje kvalitní reproduktory a adekvátní nastavení mysli. Od Noého jsem však čekal explicitnější a depresivnější podívanou. ()

ecceHOMMO

Kreativita v tanci, s nevšednou kamerou ale s nudnými, akoby nič nehovoriacimi dialógmi....a potom neuveriteľný climax medzi životom a smrťou, podivnosť a úlet, lietanie niekde mimo realitu, čudo čudesné. Vlastne neviem ako to hodnotiť, neviem ako moc sa mi to páčilo, ako moc sa mi to nepáčilo.... ()

PabloFuentes

Prvních 45 minut filmu až na docela hezky zpracovanou taneční sekvenci, považuji za velmi zbytečnou, případně by se to dalo shrnout do 5 minut. Ale to, co se dělo následně, už za mě působilo velmi realisticky, zajímavě a vlastně mě to bavilo natolik, že jsem si musel o celém projektu načíst další informace. Žádný scénář? "Herci"/tanečníci si sami rozhodli o osudu své postavy (tudíž jedno velké impro) a 45 minut jeden dlouhý záběr? Člověk má skoro pocit, že to prožívá s nimi. Škoda té první poloviny, která tenhle film zbytečně shazuje. ()

biglion odpad!

Musím se zde omluvit všem filmům, kterým jsem kdy dal odpad. Tohle byl super odpad a ani po recyklaci z něj nebude nic použitelné. Však jeden pocit tu navždy zůstane. Pořádně se vyzvracet. ()

Yoshimitsu

Někdo mi hodil něco do pití, dobrý. Někdo mi hodil něco do pití, jó-jó. Někdo ti hodil něco do pití, nebo ses chovala jak dilina, protože si dilina? Dávám 75% ()

mickyreed

"Little party never killed nobody." Nebo ? ... Pokud nechcete, aby se vaše děti sjižděly, dejte jim dávku téhle Gasparovy medicíny. Kdybych to měl popsat jedním slovem rozhodně to bude DISTURBING. ()

Tereszka33

Climax vám v první řadě nabídne skvělé tanečníky, kteří svými pohyby dominují a definují celý film. Pak tady máme také naprosto nudné, infantilní dialogy, které se ovšem k prostředí a účastněným dají předpokládat. Inu dobrá, budu dělat, že jsem těch prvních 20 minut nudného tlachání přetrpěla ve zdraví a rozumu. Párty se rozjíždí, a zdravý rozum mě sice neopustil, ale naši mladí a neklidní mají očividně dost. Jakou matějskou ve svých hlavinkách právě prožívají si můžeme pouze představovat a jelikož se díváme na pořádný dirty dancing, snažím se nám postavy fantazii ještě více podnítit. Pokud to mám hodnotit jako art taneční film ve stylu Vejdi do prázdna, fajn..ale můj důvod sledování byl horor a ten mi tady nějak chyběl. ()

Yoda sama

Koncept vyhrotený do krajností, čo pri Noém neprekvapí, ale vždy náramne poteší. Pri rozhovoroch, ktoré nasledovali po prvej výbušnej tanečnej kreácii, som si hovoril, že Gaspar mohol stráviť o noc naviac nad papierom a napísať dialógy, ktoré by nepôsobili smiešno a nevyšumeli by. Vykreslenie postáv mohlo byť lepšie. Ale to by na tom asi muselo záležať, však? Nezáleží. Divákovi po vypadnutí v z kina neutkvie v pamäti to, čo sa dialo, keď bola kamera položená na statíve, ale to, čoho bol svedkom, keď sa kamera začala hýbať... a jazdiť, tancovať, prevracať, sledovať skvelých nehercov/tanečníkov a útočiť na divákove zmysly. Tento trip si dám rád znova, aj keď som musel predýchať závrať. ()

Blue.Poison

Jestli bylo režisérovým záměrem vyvolat opovržení, zhnusení a odpor, tak se to povedlo na výbornou. Climax je totiž dokonale šílené a zároveň podmanivě vlezlé dílo. ()

Hennesy

Veľa kriku pre nič a ďalší zbytočne nadhodnotený a komentovaný film. Nikdy som nemal pochopenie pre tieto feťácke filmy plné kreténov, debilných charakterov, buzerantov, polo-buzerantov a nestabilných trosiek. Preto ma ani tu nebavilo sledovať ďalšie a ďalšie psychedelické útrapy francúzskych tanečníkov. A problém pri takýchto "šokujúcich" filmoch, ktoré sa hodinu točia okolo toho istého je ten, že po čase divák voči videnému otupí a už mu je potom vlastne jedno ako to skončí...hlavne nech už to skončí. Ale je pravda, že ak zámerom filmu bolo vyvolať emóciu, tak sa to aj podarilo. Mňa celkom slusne nas..l :) Ale úvodná tanečná scéna bola výborná. Potom už to šlo z kopca. ()

Brain-D

Jedna * za kameru, ale to co se tu děje na to se téměř nedalo dívat. Umění neumění, tohle je sice Gasparův styl, ale tady to hrozně přepálil a nenaplnil prakticky ničím, co by jsme si z toho odnesli. ()

nevermore

Super taneční show, super ztvárnění sjetosti, super ztvárnění dojezdu. Je to totálně něco jinýho a chápu ty dislajky Climaxu tady. Ale za mě dobrý :) ()

bizz_mjc

Náročný a provokativní film o několika dějstvích, v nichž na konci sestoupíte až do samotného... Berlína. Úvodní taneční dějství po odkecané představovačce je ale skvělé. ()

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

53. ročník festivalu MFF Karlovy Vary je za námi

08.07.2018

53. ročník největšího filmového festivalu v Česku je u konce. Festival, který byl zahájen vzpomínkovým filmem na Miloše Formana Lásky jedné plavovlásky (1965), se letos nesl ve znamení velkých… (viac)