Bylinkárka Apolena nájde v žitnom poli opustené novorodeniatko. Dá mu meno Žito a vychová z neho statočného mládenca. Žita naverbujú do kráľovského vojska a zlý radca kráľa, knieža Neklan, mu prikáže vyberať dane od poddaných. Žito tak na vlastné oči pozná, aká dokáže byť moc zlá a nespravodlivá a začne sa proti nej búriť. Jeho zmysel pre spravodlivosť, radosť zo života a šikovnosť, očaria aj princeznú Adelku.No  padne do oka aj čertici Filištíne, ktorá by si ho rada priviedla do pekla. Preto sa prevtelí za krásnu markízu a pokúša sa ho nalákať na výhody zla: bude bohatý a slávny. No Žito sa nalákať nedá. A tak okrem Neklana, ktorý sa tiež usiluje získať Adelku, musí bojovať aj proti moci samého pekla. (RTVS)

rostsoft odpad!

Proboha, proč??? Poslední dobou neumíme natočit ani pořádnou pohádku. Vznikají samé podivné filmy, a tento mezi ními doslova kraluje. Kdybych měl nějakého potomka, tak mu raději pustím terminátora než tuto slátaninu. Autor by se měl stydět. ()

Khotzilla

Další promarněná šance na alespoň průměrnou a zapamatovatelnou pohádku. Nuda a šeď. Zdeněk Zelenka se zřejmě snaží do historie zapsat jako "ten kdo i pohádky točil horší než Troška". Pavlovi Křížovi ti záporáci fakt nejdou. A to ochotnické přehrávání zrovna u Táni Wilhelmové fakt zamrzelo.... Ale jedna věc se Zelenkovi opravdu povedla - je zřejmě historicky první, komu se podařilo mít ve filmu natolik nepodařené písničky, které tomu filmu nejen nepomáhají, ale naopak mu ještě škodí... ()

horskejvlk odpad!

Proč se Zelenka pouští do pohádek když jim nerozumí, kdyby natočil historickou pověst o Kouzelníků Žito prosím pak by mohl i zabodovat ale takto ? Opravdu jsem se snažil na to dodívat ale nešlo to hrozil žlučníkový záchvať. Kterej hlavoun na pohádky psal scénář ?  Vojáci základní služby , čertí reality šli a princezna husopaska zápletka hrozná jako umělá. Tenhle výtvor by měli pouštět ve věznicích jako součást trestu, nebo jak říkal kriminálník Ráth bývalý hejtman novodobá tortura. ()

Peters5 odpad!

Nejsem náročný divák, ale tohle je úplná blbost. Hlavne proc peklo vypada jak v 25 stoleti n.l. Proc princ vypada jak reklama na teplého youtubera. Proč tam všichni neustale zpívají. Nerozumim vice věcem. Po pul hodině uz na to nekoukali ani deti. ()

milos.bradik

Tak na toto se fakt nedalo dívat. Škoda času. Herecké obsazení hlavních postav se nepovedlo, to už by i neherci zvládli líp. Písničky příšerné, působilo to natáhnuté a scénář byl slabý. Dávám jednu, protože odpad dává jen výjimečně a toto nebylo výjimečné ani tím, jak to bylo slabé. Velmi podprůměrné 15 %. ()

Va3sek_here

Popravdě, jsem se po, za mně celkem povedeném Nejlepším příteli, těšil na něco podobného. Bohužel, jsem se dočkal odpadu. Denis Šafařík je podle mě nejhorší volba, na hlavního hrdinu, protože to místy působí jakoby extrémně přehrával nebo byl opilý. Kříže mám osobně rád jako herce, ale tady to nebylo nic moc. Filmu se dá vytknout i závěr, který byl velice nejednoznačný, nevíme přesně co se stalo s Neklanem, nebo s čerticí Filištínou. A to ani nemluvě o scénách, kdy Žito ,,trestá," hříšníky, ale spíše to působí jako kdyby on byl ten hříšník a vyžíval se v lidském neštěstí. 1,5/10. ()

Jimmy73

Okomentuji, i když se díky tomu dle komentáře pana Zelenky posunu do kategorie lidí čtvrté cenové skupiny, ale byla to pane "režisére" opravdu bída a písně tu bídu ještě podtrhly. ()

clovek1

Výroba této pohádky nemohla být levná a i když tam hráli herci vysoké úrovně, výsledek je horší než jsem očekával. Při sledování jsem si přestal být jistý zda se jedná o pohádku nebo muzikál. Řekl bych že zpěv nebo co to je, snad nikdy neskončí a dojem kazí. ()

Dzejran

Katastrofa. Ne vždy se pohádka podaří. Neortodoxní postavu kouzelníka Žita zahrál herec bez výrazu a bez emocí, což mi strašně vadilo. Skřípal i scénář. Ostatní herecké výkony také nic moc. Celé dílo hodnotím jako takovou nepovedenou filmovou písničku, Jedna hvězdu, i přes uvedené, však dávám za Bolka Polívku, který na omezeném hereckém prostoru vytvořil velmi osobitého Lucifera. ()