Osud dvoch rodín sa náhle prepojí jednou nešťastnou udalosťou. Vyšetrovateľ kriminálnej polície Viktor Mojžíš, pri obrane svojej dcéry, ktorú napadne pes na pieskovisku, použije svoju služobnú zbraň. Zastrelí nielen psa, ale nešťastnou náhodou postrelí aj jeho majiteľa, Jindřicha Oseckého. Jeden z mužov skončí vo väzení a druhý na invalidnom vozíku. Keď Viktora prepustia z väzenia, je bez práce, má po rozvode a musí splácať odškodné za ťažké ublíženie na zdraví. Jeho bývalý kolega Taraba, mu dohodí prácu v súkromnej bezpečnostnej agentúre, ale to mu na živobytie nestačí. V tom čase na nemeckej diaľnici utečie pasákom dievča, ktoré bolo niekoľko rokov nezvestné. Zhodou okolností ide o Kláru Oseckú, dcéru muža, ktorého Viktor zmrzačil.  Dezorientovaná Klára, sa po rokoch vracia domov, k rodičom a polícia začne celý prípad vyšetrovať.  Páchatelia, ktorí sú zapletení do siete obchodu s bielym mäsom, majú strach, že ich identita bude odhalená a tak sa Kláru rozhodnú umlčať. Keď rodina Kláry vidí, že polícia nemá dostatok dôkazov na to, aby páchateľov zadržala, rozhodne sa, na obranu Kláry, vziať tento prípad do vlastných rúk. Oslovia preto Viktora Mojžíša, aby im pomohol usvedčiť páchateľov a zachrániť Kláru. Osudy oboch rodín sa opäť pretínajú. (RTVS)

Hombre8

Námět by ušel, zahráno dobře, ale průběh děje mizerný. Teď je otázka, jestli za to může tak blbě napsaný scénář a nebo to pan režisér nezvládl. Obojí je možné. Ale těch hloupostí, nelogiky a nereálií tam bylo fakt dost. Škoda. ()

Endurion odpad!

Český pokus o severskou neo-noirovou kriminálku, který balancuje na hranici parodie. Kdyby se někde v epizodní roli objevil Tommy Wiseau, možná bych dal i pět hvězdiček... Vítejte ve světě, kde z vás stockholmský syndrom udělá blekotajícího idiota, co nedokáže sestavit souvislou větu, nejvyšší ekonomickou hodnotou ve společnosti je mrtvý pes a lidi jsou pro něj ochotni rvát se až na krev i za cenu života a zdraví ("hajzle, víš co takovej pes stojí?!"), gangsteři-překupníci s lidmi vypadají jak studenti umění (Vojtěch Vondráček je schopný herec, ale opravdu tady působí spíš jako lehce namyšlený student AMU), všechno má barvu vyblitě modrozelené, jak kdyby to barvil středoškolák, co se zrovna učí používat lutky v Resolvu, a celkově je to natočené tak suverénně blbě, že podezírám režiséra, že na plac chodil jenom obědvat. Proč tohle vzniklo? Jinak přece ČT zvládá vyrábět filmy a seriály, které mají i nějaké sdělení, přesah a řemeslnou úroveň. ()

bastardius

No musím říct, že po první půli jsem mile překvapený, má to tah na branku, zatím není co vytknout. Druhý díl je o poznání slabší, škoda. ()

EricNor

Technicky a herecky super, ale ty zlocinci jsou dost prehnany a tlaci se moc na pilu. Bohuzel z upoutavek se dalo odhalit, jak se to vyvine, tak me to překvapení na konci nepřekvapilo. ()

mehmed

Důkaz toho, jak nám moderní filmový a seriálový vlak ujel mnohem dále než za Ostravu. A taky kam klesl vkus a nároky recenzentů ČSFD... Jediné, co se dá kvitovat, je snaha. A proto alespoň jedna hvězda. Námět byl možná fajn, ale výsledek nikoliv. Kromě hlavních herců - Švehlík, Finger, Mauréry a Vondráček, je to přehlídka karikaturních postav a "kolotočářských" výkonů. Může za to momentální bolest české tvorby, mizerně napsané dialogy a jejich filmové ztvárnění. Postavy někam přijdou, postaví se nebo si sednou a pronesou svou repliku. I na divadle je v jednom obraze více pohybu než tady. Druhý plán neexistuje. Omezí se snad jen na odjez kamery z pivních sklenic... Křečovitá snaha dohnat šmrncovní evropskou tvorbu vizuálem a spraseným colorgradingem vše podtrhuje. Studená zelenomodrá? Teal and orange? Ok, ale pleťovka musí zůstat. Ne, že na obraz prásknu nějakou LUTku a všichni mají ksichty jak voskové figuríny nebo vodník Česílko. Takže ani po řemeselné stránce žádná hitparáda a dva zbytečné a zrychlené záběry z dronu to nevytrhnou. Přál bych si, aby se to ve dvojce trochu rozjelo a napravilo zatím hodně rozpačitý dojem. ()

Van_Stajpen

Zatím nebudu hodnotit, první díl je pro mě zklamání. Celkově takové divné, Kozub na mě nepůsobí jako mafián, ten blondýn taky jako pasák. Navíc ten úvod byl hodně divný a upřímně Švehlík na mě v tomto dílu nepůsobí nějak kladně... Barevnost je mimo můj vkus (jaký divný žluto nazelenalý filtr). U krimimálek dále oceňuji přesnost daných vyhlášek a předpisů - těžko bude lékař kecat o stavu pacienta s kriminalistou bez soudního příkazu (lékařské tajemství), Kozubova scéna v nemocnici, jak si tam projde s injekční stříkačkou a pak před kamerami venku u hlavního vchodu a kamer se svléká...), pasák lže že nezná oběť a ta ho označí a oni ho pustí... Proč toto někdo u filmů (seriálů) nějak nekontroluje? Nemusím být kriminalista ani filmově vystudovaný, aby tyto nepřesnosti celkově nekontrastovaly s pokusem o "severské" krimi. Snad mě něco jiného v druhém díle zaujme, jinak to pro mě bude celkem zklamání... :-/ Malé plus je spousta mých oblíbených herců z ostravského divadla Aréna :-) ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Po zhlédnutí druhé části dávám 3 hvězdy - 1 hvězda za Ostravu. Jinak jsem celkem zklamaný, kdyby to nebylo natáčeno v lokalitách, které jsem neznal, kdyby tam nehráli herci, které jsem viděl na živu v divadle, asi bych to nedokoukal... ()

mil@n

Životní role skvělého Vojtěcha Vondráčka. David Švehlík nezklamal. Za mně příjemné překvapení nového roku 2020. ()

dead.meat

Na naše poměry vcelku povedená detektivka. Scénárista si ale hodně musel pomáhat náhodou. Mohli vyřešit lépe, jak se hlavní postava dostala k "vyšetřování případu navrácené dcery". Občas některé postavy jednají nelogicky. Naopak románek paní Osecké mohl být více vygradovaný, příběh by to pěkně zamotalo a třeba by to bylo i na víc dílů. ()

nudnik

Na české poměry bezchybně dynamické, scéna ve výtahu fantastická, výborné obsazení včetně méně známých tváří ve vedlejších rolích. Doufejme, že to druhý díl nezkazí. ()

anakonda007

Možná to působí jako z "devadesátek", ale to nic nemění na tom, že je to opravdu povedené. V porovnání se současnou televizní tvorbou je to perla.Dívala jsem se v archívu ČT na doporučení. ()

planetta

Prvá časť ma celkom bavila, bol som celkom nadšený, ale tá druhá už je to len taká vata, ani herecky to nie je presvedčivé, ani u Mauréry, celé to niekam zapadlo, stratilo tempo, drive, je to nuda a šedý priemer ()

OtokPag

Nebuďte tak přísný. Odstavení policejního vozu popelářským bylo výborné a napíchnutí na krumpáč excelentní 😂 90% je za solidni českou detektivku🇨🇿😎 P.S.: ještě byla dobrá dcerka s hláškou, že se táta nevyzná v ženských 😍 ()

Kosir

Po dlouhé době výplodů nudnejch mnohadílovejch seriálů detektivek konečně něco, co odsejpalo a drželo napětí. V tomto srovnání si zaslouží maximum. Jinak samozřejmě mraky náhod a naivit. Ale to už je dnes standard u veškeré tvorby, americkou počínaje. ()