V Povídkách malostranských nechal spisovatel a básník Jan Neruda oživit pitoreskní kolorit Malé Strany, v níž se v majestátném stínu Pražského hradu odehrávají trpké i humorné, ale vždy hluboce citlivé příběhy rázovitých postav... Malá Strana, jedno z nejkrásnějších míst staré Prahy, má pro každého tvůrce, ale i pro každého diváka neopakovatelný půvab. Právě jádro Malé Strany, její kostely, uličky, střechy a domy jsou dějištěm Povídek malostranských Jana Nerudy. Do prostředí zašlého světa barokní pražské čtvrti patří příběhy lidí a lidiček, kteří tu sídlili. Lidská moudrost i pošetilost, malost i velikost přežívají dodnes stejně, jako Malá Strana. (Česká televize)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (2)

Doktor Kazisvět (1984) (E02)

Ze zfilmovaných Povídek malostranských už jsem jednu viděl, a to Přivedla žebráka na mizinu - a musím říct, že se mi její filmové zpracování moc líbilo. Jenže Doktor Kazisvět mě zas tolik neoslovil. Byť je to skvěle zahrané a dobře natočené, i tak mi to připadalo dost utahané a chvílemi i ukecané. 3* ()

Slečna Máry (1984) (E04)

Lhal bych, kdybych řekl, že Slečna Máry nepotřebuje o něco zkrátit. To ano, ale fakt jenom minimálně, o pár minut. Vadilo mi zde ale něco jiného a to to, že se zde mohlo víc zapracovat na emocích. Takhle mi to přišlo poněkud "vlažnější", ale jinak se mi tenhle díl Povídek malostranských celkem líbil, líbilo se mi i herecké obsazení, ale celkově tenhle díl na Přivedla žebráka na mizinu pro mě nemá. 4* ()