Nastěhují se lidem do života, vysávají ho a baví se neštěstím svých „hostitelů“. I když své oběti mohou zničit – psychicky i fyzicky -, jejich činy jsou těžko dokazatelné, a tedy i nepotrestatelné. Skutečné případy kriminálních parazitů zpracoval novinář Josef Klíma ve scénáři k triptychu Vetřelci a lovci. Každý díl triptychu je samostatným příběhem, spojuje je ale téma, tedy „vetřelecká“ kriminalita, inspirace skutečnými událostmi a herecká dvojice Juraj Kukura a Simona Stašová. Věra Podlipná, sestřička na psychiatrii, byla v první části (Zrozen bez porodu) obětí „vetřelců“ a tak se seznámila s jejich „lovcem“, tajemným soukromým detektivem Zahálkou. Oba sehrávají podstatnou roli i v dalších dvou příbězích. Spolu s nimi se ve všech dílech objeví také Jiří Dvořák coby kriminalista, který Zahálkovi pomáhá „vetřelce“ předat spravedlnosti. (Česká televize)

Recenzie používateľa Olík k tomuto seriálu (3)

Zrozen bez porodu (2009) (E01)

Jestli nic jiného, tak minimálně zajímavý námět (jo, jo, Pepíček Klíma se krádeži lízátek nezaobírá). Příběh, atmosféra, koncepce, soudobost, na televizní produkt až nadstandardní balení, s kterým si brouk Pytlík vystačil i na celovečerní film. Problémy mám (a to ne poprvé) s neefektními režisérskými postupy „piráta silnic“ Filipa Renče, u kterých si nejsem zcela jist, zda alespoň on sám ví, co jimi chtěl říct!?!#! ()

Krutá nevěra (2012) (E02)

Druhý produkt televizního projektu Josefa Klímy. Opět se zajímavým tématem, bohužel také opět kulhavě režírovaný a co je úplně nejhorší, oproti prvnímu příběhu kvalitativně na o poznání nižší úrovni. Kdybych chtěl napsat opravdu elementární komentář, tak bych si vystačil pouze se slovem „divný“. Když to vezmu kolem a kolem a vynechám příšerný casting v případě čtveřice bavící se neštěstím druhých nebo to, že já osobně bych už paní Podlipnou nechal v klidu venčit její kavalírku, je to celé jedna velká množina s pracovním názvem =nelogičnost=. A co mne dojalo nejvíce? Zmínka o atraktivitě postavy hrané Gabrielou Štefanovou v oficiálním textu distributora – koukat na svět tímto měřítkem, můžeme za atraktivní prohlásit moji levou pantofel. Pokud budou Vetřelci a lovci pokračovat stylem klesající tendence, dostávám trochu strach z Užij si se psem. ()

Užij si se psem (2012) (E03)

Tak s tímhle psem jsem si příliš neužil! Už u komentáře předcházejícího dobrodružství Vetřelců a lovců jsem projevil strach z dalšího pokračování a mé obavy se bezezbytku naplnily. Opět ty samé nešvary co se týče režie a opět ty příšerné nelogičnosti – když postava hraná Hanou Holišovou při nálezu své zraněné a uvězněné kamarádky (Jana Stryková) nevolá 158, 155, 112 nebo alespoň na nebe nevysílá signál určený Batmanovy, ale vytáčí číslo z navštívenky, jenž jí dal neznámý advokát, kterého předtím viděla pět minut, otvírala se mi kudla v kapse. Myslím, že dodržení osvědčeného „třikrát a dost“ je tou nejrozumnější věcí, kterou tvůrci televizní série mohly udělat. ()