Nadměrné maličkosti

všetky plagáty
TV spot
Česko, (2004–2007), 12 h 18 min (Minutáž: 27–53 min)

Predloha:

O. Henry (poviedka), O. Henry (kniha), Anton Pavlovič Čechov (kniha) (viac)

Miroslav Donutil, Pavel Zedníček, Josef Somr, Jiří Vacek, Leoš Suchařípa, Jiřina Bohdalová, Jan Zajíček, Miroslav Berka, Zuzana Bydžovská, Miroslav Táborský, Vladimír Javorský, Stanislav Zindulka (viac)

Recenzie používateľa Mariin k tomuto seriálu (3)

Vše pro syna (2004) (S01E04)

Pět hvězdiček takové stupiditě! Tímto u mne František Filip hodně klesl (scénář té blbiny Jiří Just). ()

Hypnóza (2005) (S02E02)

Zvláštní, komedie u které jsem se ani jednou nezasmál. Ponižování lidské důstojnosti ze školního kolektivu adolescentů pro mne není vhodným námětem k pobavení. ()

Manželé roku 2006 (2007) (S04E02)

Olmerovi se celkem daří neúprosně ukazovat realitu morálního rozkladu evropské civilizace, i když není vůbec jasné, zda to činí záměrně. Osoby v jeho filmech, jež se cítí absolutně nesvázány žádnými konvencemi či nějakým řádem (a už vůbec ne starým známým Desaterem), jsou jakoby ponechány ve své „svobodě“na pospas sami sobě. Podobně jako např. v „Bony a klid“ nebo „Jako jed“ kapku po kapce, kousek po kousku to jde i zde s hlavními představiteli „z kopce“. Člověk se nakonec smaží sám ve vlastní šťávě, kterou si svou volbou připravil. Televizní inscenace „Manželé roku 2006“ má být komedií, ale je to spíše hořký, sarkastický a znepokojivý pohled na to, jak to dnes, bohužel, mezi mužem a ženou dopadá...a není to vůbec nějakou výjimkou. Jinak, stejně jako ostatní Olmerovy filmy, má i tento dosti vysokou uměleckou úroveň. Dobrá hudba, dobří herci... ()