TY

• USA You
Krimi / Dráma / Romantický / Thriller / Psychologický
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (40)

A žili šťastně až do smrti (2021) (S03E01)

První řada byla kdysi bleskem z čistých nebes a bavila mě od začátku do konce, aby mě druhá v mnoha pasážích až přímo iritovala. Přesně z toho důvodu jsem se té třetí oprávněně bál, zároveň se na ni ale těšil a teď můžu říct, že právem. Sice mi konec epizody zazdil naděje na fakt poutavou sérii, uvidíme ovšem, co všecko mám ještě před sebou. ()

Vzal jsem si vražedkyni se sekyrou (2021) (S03E02)

Postava Love byla v druhé řadě spíše na obtíž a nemohl jsem snést, že krásná Elizabeth Lail byla nahrazena pro mě nesympatickou Victoriou Pedretti. Ta se ale hned zpočátku nové sezóny v mých očích neuvěřitelně vyzdvihla a kdo ví, možná jí začnu i fandit. Minimálně v příchozí válce s novým sousedstvím. ()

Syndrom pohřešované bělošky (2021) (S03E03)

Obával jsem se, že mladík Theo bude spíše otravným příspěvkem do ansámblu, opak je ovšem pravdou, jeho častější intervenci do příběhu silně kvituju a jsem jak na trní, co nejen Love ještě do života přinese. ()

Madre Linda pátrá (2021) (S03E04)

Nepočítal jsem s tím, že mě po místy až průměrné druhé sérce ta nově příchozí tak vtáhne. Jsou místa, ve kterých se u You cítím momentálně líp než ve vyšperkované první řadě. ()

Do lesa (2021) (S03E05)

Výprava do lesa mi zpočátku štvala, pak došlo k šokujícímu momentu, který by si zamiloval každý Joeův fanoušek, následné dění už mi ale zase štvalo. Naštěstí je tu letošní poutavá linka Love, která doufám, že jen tak nevyprchá. ()

Práce a rodina (2021) (S03E06)

Ona jsou ta obecná čísla u těchto epizod vlastně dost adekvátní, já jsem ale letošní řadou snad až nevysvětlitelně opojen, že nemůžu hodnotit jinak. Sice bych novou Joeovu kořist bral jinačího vzezření, zbytek všech dějových linií mi ale opravdu baví sledovat. ()

Tady jsme všichni potrhlí (2021) (S03E07)

Asi poprvé za celou sezónu mírný pokles, to ale zejména díky postavě Dottie, která není otřesná jen fyzicky, ale hlavně psychicky. ()

Swingování (2021) (S03E08)

Sice je konec dílu dost nahuštěný, jeho předchozí dění ale opět odkazuje na potřebu Netflixu šířit po světě očistu “Láska je láska”. A mě tenhle nátlak štve každým dnem čím dál tím víc. ()

Varovný signál (2021) (S03E09)

Takový už trochu klasický mustr desetidílných sérií = v 9. díle se dějí ty nejlepší věci. ()

Co je to láska? (2021) (S03E10)

Není to za čistých pět *, chvíli jsem váhal nad nižším hodnocením, jako celek je ale 3. řada tak uspokojující náplastí za sérii druhou, že jsem s jejím koncem vlastně dost za dobře. ()

Joe vyráží na dovolenou (2023) (S04E01)

Nejoblíbenější seriálový stalker je zpátky a rovnou v mnohem víc fancy kabátku, v mnohem víc fancy prostředí a mnohem víc dospělejší zápletkou. Takhle se dělá seriálové pokračování, na které se vyplatí čekat. ()

Portrét umělce (2023) (S04E02)

Já ho prostě žeru, hlavně všudypřítomný voiceover, který jen umocňuje Joeovu sólocestu skrze svět, co je zkažený víc než on sám. ()

Bohatým brát (2023) (S04E03)

Londýnské zasazení pomalu ale jistě dokazuje, jak se i po tolika sériích vnáší do projektu potřebný svěží vítr a jak i ve 4. řadě můžete sledovat s otevřenou pusou a husinou na zádech. ()

Hampsie (2023) (S04E04)

Přehlídka trefných hereckých výkonů aneb jak nejtrefněji zobrazit zmrdství těch, co absentují důstojnost a soucit. ()

Liška a pes (2023) (S04E05)

Odhalení úhlavního záporáka trochu sráží punc téhle jinak zatím bezchybné sérii, věřím ale, že si to tvůrci pohlídali a pořádně nám v druhém nástavci pomotají hlavu, aby nakonec nebylo všechno tak, jak působí nyní. ()

Nejlepší přátelé (2023) (S04E06)

Joe se po (nekonečném) měsíčním čekání vrací a s ním hodně husté doznění “cliffhangeru” midseason finále. Dle zdejšího čísla tu asi bude leckdo remcat, mě ale tahle epizoda bavila od začátku do konce a ké by tak vypadal už celý zbytek série. ()

Dobrý člověk v krutém světě (2023) (S04E07)

Spolu s předešlým dílem alespoň v mých očích vrchol celé řady, kdy se bojím, že už jej nepůjde překonat. ()

Odkud přicházíš a kam jdeš? (2023) (S04E08)

Začaly se dít věci, co letošní opravdu osvěžující háv seriálu chtějí mermomocně navrátit do feelingu jeho počátků, mně ale přijde, že je to tlačené moc na sílu a v pár zvratech už jsem se poněkud ztrácel. ()

Není tam (2023) (S04E09)

Zkratkovitost příběhu, aby se stihl dokončit a nejlépe vše opět zamést pod koberec s cílem postavit půdu pro další řadu, už mi docela irituje a je škoda, že i přes dvě milá camea mě konec série nechává dost chladným. ()

Smrt Jonathana Moora (2023) (S04E10)

Neustálé připodobňování k Dexterovi se za chvíli bude shodovat i v počtu sérií. Joe se nejspíš díky své slávě zase vrátí, já se ale bojím toho, že už se začneme točit v kruzích. První půlka série banger, druhá vlažný dojezd. ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021