Distant Sky: Nick Cave & The Bad Seed živě z Kodaně

(koncert)
  • Česko Distant Sky - Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen (viac)
Hudobný / Dokumentárny
Veľká Británia, 2018, 135 min (Alternatívna 89 min)

Film Distant Sky vznikl během show v kodaňské Royal Arena, jedné ze zastávek koncertní šnůry v roce 2017. Zaznělo na něm do nebe vynášené poslední album Skeleton Tree, ale i klasické skladby z dřívějšího repertoáru. Od Austrálie, přes USA až po Evropu – kapele charismatického australského kovboje se na koncertech dařilo vytvářet intimní atmosféru a hluboký vztah s publikem, zatímco novináři je oslavovali jedněmi z nejnadšenějších reakcí, jakých se jim za jejich úctyhodnou kariéru dostalo. (Aerofilms)

Dadel

Koncertu samotnému není co vytknout, bod strhávám za to, že Cave má konstatně nepochopitelný vkus pro výběr písní, který se úplně rozchází s mými favority. Tady odehrál celou aktuální desku Skeleton Tree, kromě nejlepší písně Rings of Saturn. Z té předchozí zahrál nic moc věci Jubilee Street, Higgs Boson Blues a Push the Sky Away. No, a zbytek setlistu jsou už jen odrhovačky, které Cave hraje na každém koncertu už 30 let. From Her To Eternity. Tupelo. The Mercy Seat. Red Right Hand. Jsou to skvělé písně (kromě FHTE, kterou nesnáším od začátku), ale fakt už strašně obehrané. Že i přes tento handicap jde o strhující koncertní podívanou, svědčí o tom, jak výjimečnou osobností Cave je.____fun fact: zpěvačka, se kterou Cave nazpíval duet Distant Sky, vypadá jako Jana Maláčová ()

marhoul

Démonický Nick Cave a jeho show. Nejsem skalní fanynka, ale některé jeho desky mám. Vím, že jeho koncerty jsou "jak kdy". Nicméně včerejší záznam z Kodaně mě doslova přikoval do sedadla a já jen mrkala na drát. O hudbě žádná, o Nickovi a jeho excelentních muzikantech taky žádná, výborná kamera, střih, výběr skladeb, vše trefené akorát do mě. Těžko říct, jak to časem vypálí z DVD nebo BR doma v bedně, ale v bijáku to byla veliká paráda! ()

Capri2016

Nick Cave & The Bad Seeds - vynikajúci hudobný záznam ich koncertu v Kodani, Dánsku. Tento film ukázal hlavne charizmu Nicka Cava, ktorý sa dokázal priblížiť publiku na koncerte fyzicky (preskočil medzeru medzi publikom a javiskom a polovicu koncertu odspieval v tesnej blízkosti publika) a tiež na konci koncertu povolil viacerým fanúšikom vyjsť na pódium. Tiež sa ale priblížil publiku na koncerte, ale aj v kinosále duchovne a to svojím hlbokým hlasom, pohybmi a celkove vystupovaním každého dokázal doslovne opantať. Vynikajúca hudba jedinečných hudobníkov doprovodnej skupiny the Bad Seeds. A hlavne temné melancholické piesne, ktorých texty bolo možné sledovať doslovne vďaka spevu a zrozumiteľnej výslovnosti Nicka Cava. Väčšina piesní uviedla poslucháča melancholickej nálady, ale na koncerte boli aj piesne, ktoré vygradovali do rýchlej skoro besniacej eufórie. Proste jedinečný hudobný zážitok! ()

bonovox

Jedinečný Nick so svojimi kumpánmi opäť dokázali svoju genialitu. Poskladať koncert s intímnych skladieb ktoré sú predkladané svižnými kúskami bohatej Nickovej diskografie to vie asi len on. Dokonalá súhra muzikantov a priam až kazatelský Caveov prejav je vyšperkovaný kvalitným strihom a réžiou. Už sa teším na ďalšie turné. ()