Šestidílná minisérie vypráví příběh o nepřímé nadvládě mimozemské rasy Overlordů nad naší planetou po několik dekád, během kterých lidská rasa přichází o svou identitu, vzdělávání, kulturu.
Tento ambiciózní projekt televizní stanice SYFY je adaptací stejnojmenného románu od Arthura C. Clarka, jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů žánru sci-fi. (geklon)

Recenzie používateľa Doomcourier k tomuto seriálu (4)

Childhood's End (2015)

Childhoods end má opravdu zajímavý nápad, který vás  donutí přemýšlet. Nicméně rozhodnutí tvůrců, že udělají miniserii, je dosti nešťastné. Z poslední části jde totiž cítit jistá natahovanost, která to kazí, takže celovečerní film by byl podle mě ideálním řešením. Další problém jsem měl s relativně předvídatelným dějem, což je u minisérie, která je označena jako mysteriózní, dosti nepříjemné. Abych to shrnul, tak Childhoods end vyniká svým skvělým nápadem, ale provedení je lehce podprůměrné. Slabší 3*. ()

The Overlords (2015) (E01)

Upřímně jsem nevěděl, co od toho mám čekat. Každopádně mě to nezklamalo a překvapivě mně téma vyhovuje. Prvních 40 minut epizody bylo dost vlažných, ale ve zbytku to začalo mít spád. Možná by tomu neuškodila kratší stopáž, protože těch 80 minut je na seriál fakt hodně. ()

The Deceivers (2015) (E02)

O něco málo lepší než epizoda minulá. Připadá mi, že tvůrci pokládají otázky, ale zatím ještě na nic neodpověděli, tak snad to za tu poslední epizodu stihnou, protože ukončení je u takovýhle minisérií opravdu důležité. ()

The Children (2015) (E03)

Od finále jsem teda čekal o hodně víc. Sice nám tvůrci na několik otázek odpověděli, ale stejně mi tahle epizoda připadala zbytečně dlouhá. Neříkám, že to byla vyloženě nuda, ale to natahování tam prostě poznat šlo, což je škoda. Mělo to sice pár zajímavých scén, ale ty do nedokážou vynahradit za ten zbytek. Lepší 2*. ()