Neuveriteľný, no skutočný príbeh ženy, matky, manželky a vedkyne - Marie Curie-Sklodowskej. V biednych podmienkach drevenej kôlne, s deravou strechou - honosne nazvanej laboratórium, znáša výpary, žiarenie, pred ktorým sa nechráni a kde celé hodiny mieša železnou tyčou vriacu masu- sa jej podarí získať decigram čistého rádia. Úspech sa dostaví v roku 1902. Týmto objavom rádia navždy zmenila tvár vedy. (Magic Box)

blondboss

Príbeh Marie Curie a jej honbu za rádiom, ktorý možno považovať za objav 20-teho storočia v jeho pozitívnom, ale aj negatívnom význame. S citom natočený životopisný príbeh, ktorého plusom je hlavne to, že nerozpráva len suchým spôsobom o živote tejto vedkyne, ale taktiež pekným chronologickým postupom poukazuje na všetky zásadné udalosti spojené s jadrom a zároveň slúži ako isté memento pre ľudstvo, že s každým objavom treba narábať opatrne a hlavne s pokorou. Za to musím tomu snímku pridať jednu hviezdu a zároveň vyzdvihnúť aj skvelý herecký výkon Rosamunde Pike. Celkom milé filmové prekvapenie. 75 % ()

pafka

Myslim, ze uz jsme to jednou videl, ale byl to asi jiny starsi film. Asi nejzajimavejsi z filmu je vlastne ta skutecnost, ze jako zena vedec to mela na zacatku minuleho stoleti skutecne tezke a nikdo ji neveril. A uz tenkrat na ni byl zamereny tisk a bulvarni zpravy. Takze nic noveho pod sluncem. Rozhodne velmi zajimave vypraveni. ()

sysyphus

Krásne neobvyklý životopisný snímok. Výstaba deja kombinujúca dramaticky prerozprávaný životný príbeh hlavnej protagonistky a dokumentárne podané dôsledky jej objavov. Soundtrack kombinujúci prvky klasickej a elektornickej hudby. Citlivé aj racionálne. Historické a vedecké. A k tomu krásne snové retrospektívy a metafory. Tento film je ako Wikipédia. Všetko je v ňom organicky poprepájané so všetkým. Zároveň. Naraz. Teraz. Život v kocke. Preto ma nemilo prekvapuje, že na tejto databáze je mu v čase písania tohoto komentáru udelené relatívne nízke hodnotenie. Mňa totiž očaril vskutku kráľovsky. ()

cubiczech

Herecky poměrně dobrý (vlastně Rosamund jako Curie-Skłodowská fakt super). Bohužel to ale často vypadá tak televizně že jsem si říkal jestli sleduju 20 let starou dopolední pohádku od České Televize. Naštěstí se tam v době kdy to začalo ještě více ztrácet dech ukázala roztomilá Anya Taylor-Joy. Od Marjane Satrapi jsem jinak viděl jen Persepolis, ale jako tohle mě úplně moc neozářilo... ()

veverysiak

Nevýrazný film o výnimočnej žene, životný príbeh MCS si zaslúži určite onakvejšie spracovanie, treba povedať, že to musela byť riadna mimoňka, viem si predstaviť, že v dnešných šialených časoch by bola väčšine populácie nepohodlná svojimi názormi aj konaním, o to zvlášť to musela mať ťažké vtedy, toto bola nevyužitá šanca s celkom slušným arzenálom, ktorý sa zasekol a zvlhol, takže 55%. ()

fafejt001

PODLE nářků místních plaček , kteří rozumějí všemu co se na plátně mihne , jsem čekal slaboduchý , ubohý , obyčejný až podprůměrný film o jedné vědkyni , jenž nás obohatila o své objevy .Ovšem opak je pravdou . Výborná R. Pike byla tak věrohodná , že pro mne je ona již zmíněnou vědkyní . Samozřejmě i Riley byl zdatným spoluhráčem . Jsem rád , že jsem byl příjemně překvapen tímto filmem . Plusem byly i prostřihy v budoucnosti , kde byly vidět plody její práce jak v dobrém , tak ve špatném světle tempa doby . Nebotˇ Homo Zabijens směřuje k tomu , že sám sebe zlikviduje . Marie byla silná , energická, rázná žena , která neměla na růžích ustláno . Přela se těma dědkama o své místo na slunci , druhý porod byl dost těžký , smrt manžela byla zdrcující , pak štvavá společnost , která urážela a nenáviděla Marii za to , že chtěla i ona trochu lásky po smrti manžela ..atd . Mohl bych zde napsat mnoho slov , jak na mne film zapůsobil , co bylo plusem a co trochu mínusem , leč bylo by to zbytečné . RADIOAKTIVE je skvělý film a je dobré jej shlédnout . Za mne plný počet * * * * * . A musím zvolat po vzoru těch dědků - bravooo . ()

Saxos

Madam Curie si možná ani nevšimla, že po roztlučení haldy československého smolince a objevu dvou nových prvků, tak nějak všichni kolem ní začali pokašlávat a odcházet do věčných lovišť. Zápory: natočit poutavě a zajímavě životopisný film o jakémkoliv pracujícím vědci je velmi složité, na to nějaký skandál z jeho života nestačí a většinou skončíme na nudě. K tomu prostřih těch záporných stran objevu je také zbytečné. Všichni dobře vědí co radioaktivita způsobí. Závěr: nedoporučuji. Film v celkovém podání vyzní, jako by pojednával o ženě, která předala lidstvu odkaz, že palačinka se smaží po obou stranách do mírného zezlatovění a ne o nositelce dvou Nobelových cen z oblasti vědy, kde jste v té době žádnou ženu nenašli. ()

brasek

Rosamund Pike dorástla do veľkej úlohy a scenár tohto snímku takú veľkú úlohu mal poskytnúť. Neposkytol. Žiaľ film nie je pútavý, sú tam scény ktoré označím za balast a momenty ktoré mali ozrejmiť vedecké poznatky nejako mi nesedia. ()

bonovox

Štandartne podaný životopisný film o slávnej vedkyni. Hlavným tromfom je ako vždy skvelá Rosamund Pike, inak by to bolo s hodnotením horšie a to hlavne kvôli skratkovitému scenáru. Miniséria by bola pre tento príbeh lepším riešením. ()

Kozlowski8

Životopisný příběh Marie Sklodowské - významné vědkyně, která svůj život zcela obětovala výzkumu a nakonec za něj i životem zaplatila. Dobře a zajímavě vystavěné schéma příběhu, který provázely četné flashbacky a vsuvky z budoucnosti, představující zásadní události, v nichž mělo hlavní roli jádro a radioaktivita, a to jak v kladném, tak záporném smyslu. Kromě občasné nudy mne na filmu nenadchla kamera s rozostřeným pozadím a zamlženým obrazem a neučarovala mi ani hudba. Naopak jsem si velmi užíval Rosamund Pike v hlavní roli. Celkově lepší průměr. 65 %. ()

meatball

Podprůměrný film o nadprůměrné ženě. Silně selektivní vsuvky z budoucnosti o "dopadech objevu" jsou sprosté s ohledem k památce Marie Curie-Skłodowské a ostudně manipulativní směrem k divákovi. Objevitel neodpovídá za to, jak budou lidé objev využívat nebo rozvíjet o dekády později. To bychom se daleko nedostali. Celé to působí dojmem, že EU potřebovala vyčerpat fondy. ()

PTuranyi

Produkčne a herecky dobre zvládnutý mix životopisu Marie Sklodowskej-Curie a histórie rádioaktivity v jednom. Žiaľ zanechalo to významné stopy na príbehu, ktorý sa tak stáva skôr zbierkou útržkov. Takže objav rádioaktivity je odbitý niekoľkými scénami v laboratóriu, bez akéhokoľvek vysvetlenia pozadia a slabým náčrtom o čo zhruba ide a hups už máme Nobelovu cenu. Veľký dôraz sa dáva na samotnú osobnosť Marie Curie, jej názory, charakter a vzťah s manželom. Vloženie scén s dôležitými historickými udalosťami ako test atómovej bomby, Hirošima a Černobyľ je umelecky a emotívne dobre zakomponované. Atmosféra je v týchto okamihoch výborná a Rosamund Pike svoju úlohu zastala výborne. 65% ()

vojacekr

Přeidealizované až romantické, aby si divák vytvořil vztah k Marii. Tohle byla podpásovka a taky stopáž - mohla být delší, aby se tak netlačilo na pilu. Poté plný počet. ()

Capri2016

Temný životopisný film o priekopníčke vedy Marie Curie Sklodowskej. Film, ktorý mi veľa povedal o jej živote, ale hlavne o jej pracovných objavoch a úspechoch. Ale zároveň film, ktorý skvele vystihol dobu keď Marie Curie žila, o ktorej by sme bez jej "mysľou otvoreného" manžela asi dnes ani nevedeli. Výborná Rosamund Pike v netypickej role tejto nie veľmi peknej, nezávislej ženy, ktorá svojimi objavmi výrazne zmenila svet. Takéto filmy o výnimočných ženách treba točiť, ale hlavne my ženy musíme na takého filmy chodiť. ()

Beata_Obstov

Madame Curie je určitě jednou z nejvlivnějších žen vůbec, proto byl tento film určen vyloženě pro feministky a předurčen k tomu, aby ho režírovala žena. Po zhlédnutí traileru jsem si říkala, že bych určitě tento film chtěla vidět v kině, představovala jsem si totiž jak budou krásně vykresleny vědecké pokusy..a ono nic. Celkově jsem proto z tohoto filmu byla zklamaná a stále jsem trochu na rozpacích, co si o něm mám vůbec myslet. Byl to vůbec první film od této režisérky, který jsem viděla a nemám možná již v plánu koukat na další. Režie nebyla vůbec zvládnutá. Dle mého názoru, nemít obsazenou Rosamund Pike, která celý film drží nad vodou, byl by to absolutní propadák. Předpokládám, že vzhledem k tomu, že se nejedná o vysoko rozpočtový film se peníze vrazily do hlavní herečky a na zbytek už nezbyly. Na dnešní dobu by se určitě vizuální efekty daly zvládnout lépe, kamera by mohla být něčím více zajímavá. Pár záběrů, které se mi opravdu líbily nenahradí zbytek. Film jsem zhlédla vyloženě kvůli Rosamund, pokud bych jí neznala dříve, pravděpodobně by mě ani herecky nezaujala. Všichni víme, že Rosamund umí a velice dobře, opět se vrátím k režii, ale občas by bylo potřeba, aby zasáhla i režie a hercům trochu pomohla. Pro mě se tedy jedná o průměrný film, ale v hodinách chemie, bych ho určitě nepouštěla. ()

Nakamura san

70% - jediný co mi chybělo ten polský vzdor otci a navzdory víceméně vydědění, vzájemná pomoc se sestrou pravda, třídílná minisérie se stejným štábem by dosáhla k 90 % ()

slamic5

Hodně povedený životopisný snímek. Hlavní herečku moc nemusím, ale tady mi zase tak nevadila. Odborné věci vysvětlené po lopatě i lajkum. ()