The Devil's Candy

Maliar Jesse (Ethan Embry) sa so svojou rodinou presťahuje do lacného domu v Texase. Krátko po nasťahovaní zisťuje, že jeho obrazy sa v novom prostredí zmenili. Už to nie sú obrazy, ktoré tvorí na objednávku, ale nové kresby vychádzajúce z jeho vnútra, pričom Jesse ani nevie o tom, že ich kreslí. Ešte horšie však je, že sú na nich zobrazené strašidelné výjavy. Jesse si uvedomuje, že v novom dome sa skrýva niečo temné, čo ho postupne začína ovládať. (Marceloo)

kaylin

„The Devil's Candy“ má v sobě hodně zajímavých prvků, které jsou na první pohled zřetelné, ale které společně vytvářejí ještě o něco silnější dojem. Je to hudební složka, je to obrazová složka a je to celkově scénář, který rozhodně dovede překvapit a nenudí. Originalita v hororu existuje, i když je třeba v tom, že se na celkem klasické téma někdo podívá novým způsobem. Tohle se ve filmu „The Devil's Candy“ povedlo. ()

Aluska88

Když se spojí dohromady metal a horor, fandové obou musí zažívat žně 🎸 😈. The Devil's Candy přináší originálně zpracovaný horor, který excelentně funguje převážně v artové a hudební rovině. Snímek je natřískaný metalovýma peckama od Metallicy či Cavalera Conspiracy (objevila jsem Killing Inside, děkuji:) a přináší temné vizuální pleasure. Morbidní a děsivé obrazy, které Ethan Embry coby tatík maloval, mi připomněly Lovecraftovu Pickman's Muse. Napadlo mě, že takto nějak mohly ty temné a hrůzné výjevy klidně vypadat. Máme tady Pruitta Taylora Vince v teplákovce, který to má v hlavě trochu zpřeházené. Nějaké hlasy v hlavě mu pořád kecají do toho, co má dělat. Unáší a vraždí tedy na jejich příkazy teenagery. Šeptající Mordorové hlasy ála Ash nazg durbatulûk, děsivé obrazy a metalový kick-ass vytváří velmi silně fungující atmosféru tohoto malého horůrku. Nejsou zde žádné lekačky, přízraky, creepy creatures, nebo podobné hororové prvky, co by Vám přivodily srdeční arytmie, vytřeštěné oči hrůzou, mrazení po těle, či kompletní ochromení strachem. The Devil's Candy totiž dobře funguje i bez toho. Příjemná hororová oddychovka pro metalové fandy. Aneb nemusíte se pořád jen bát :) ()

EvilPhoEniX

Novinka od režiséra Seana Byrna, který má na starosti vynikající exploitation The Loved Ones, ale s tímhle dílem mne příliš nepotěšil. Spíš než horor bych dal filmu označení Thriller, většinu času se zde nic nestane, gore zde vlastně není vůbec, stojí to tedy pouze na atmosféře, která začne nabírát na otáčkách především v závěru, přesto jsem si jist, že kdyby záporák místo pistole měl břitvu či sekeru, tak je finále mnohem zajímavější. Zaujme heavy death metalová muzika, která se zde hodí, ale jinak nemám příliš, co chválit. Žádný zvrat se zde neobjeví a fakt, že se film odehrává většinu stopáže ve tmě, mě docela iritovalo. 60% ()

*CARNIFEX*

Súhlasím s "Džórdžim", tento snímok si zrejme mnoho fanúšikov nenájde (škoda). Základy sú položené na akejsi podivnej, metalovo umeleckej mystike, zasadenej do ešte podivnejšej atmosféry, pričom akcia ako taká, až na samotný záver, nedostáva takmer žiadny priestor. Dovtedy je to čisté pohrávanie s mysľou, no a pokiaľ si vás priebeh deja nezíska, posledná "dvacka" obohatená o dusné emócie, zrejme dokonale minie vaše zmysly. Musím však uznať, že Sean Byrne disponuje solídnym všestranným talentom, čo preukázal už pri úspešnej love teen šialenosti "Loved Ones" - 60% ()

AlistairMir

Příjemné překvápko v podobě depresivního satanskýho hororu, kde vysekanýho malíře začne po přestěhování do nového bydlení chytat celkem zvrácená múza. A aby toho nebylo málo tak jeho dcera se stane hlavním předmětem zájmu místního magora, kterýmu satan našeptává taky ne zrovna 2x hezký věci. Vše samo sebou vede k finálnímu střetu, kde se pozná, kdo je víc posedlej a hlavně, kdo má silnější vůli. Buranskej hromotluk co rozřezává omladinu je jako záporák v cajku, ale Ethan Embry jako vysekanej malíř-metalista je postava o dvě třídy vejš a když mu začne lehce hrabat, stává se rozhodně tím děsivějším. ()

• Maliar, ktorý nakreslil temné obrazy s deťmi, je v členom Satanovej Cirkvi. Pre inšpiráciu iba vyhľadával obrázky na Googli. (Marceloo)
  • Film bol dokončený 10. septembra 2015 a premiéru mal už o tri dni na festivale v Toronte. (Marceloo)
  • Herec Pruitt Taylor Vince (Ray Smilie) svoju úlohu najskôr odmietol, pretože nechcel hrať zápornú postavu. Režisér a scenárista snímku Sean Byrne ho ale po viacerých rozhovoroch presvedčil, že sa vďaka svojej povahe pre túto rolu hodí. (Marceloo)