Pose

USA, (2018–2021), 24 h 50 min (Minutáž: 43–79 min)

Hudba:

Mac Quayle

Michaela Jaé Rodriguez, Ryan Jamaal Swain, Indya Moore, Evan Peters, Kate Mara, Dominique Jackson, Billy Porter, Angelica Ross, Angel Bismark Curiel (viac)

Seriál odehrávající se na přelomu 80. a 90. let sleduje afroamerickou a latinskoamerickou subkulturu bálů. Večírků, na nichž se zavrhovaní LGBTQ lidé, žijící na okraji společnosti, promenádují po imaginárním molu a předvádějí si mezi sebou extravagantní oblečení a styl, který v roce 1990 inspiroval samotnou Madonnu k natočení singlu Vogue. (playboxguest)

Recenzie používateľa Víteček k tomuto seriálu (5)

Pose (2018)

Opravdu stylové. Musím přiznat, že jsem o ballroom kultuře neměl sebemenší ponětí a tohle byl skvělý způsob jak se přiučit. Kostýmy vypadají výtečně, i když je to často jen pozlátko, umožňující postavám uniknout z jejich šedivé reality. Bály mají obvykle výtečnou energii a člověka nabijí tak, jak asi dokázaly nabít i účastníky. Postavy byly zajímavé a dostatečně rozmanité, i když na Elektru neměl asi nikdo. Herecky to nebyl ten nejdokonalejší výkon, co jsem kdy viděl, ale ta postava je prostě boží.  Na můj vkus tam bylo trochu moc Blančiných sentimentálních proslovů a obecně to někdy příliš tlačilo na pilu, co se srdceryvnosti týče, ale to mi nezkazilo celkový dojem. Chápu proč to tam bylo a i když mi konec přišel trošku moc přeslazený, tak zároveň rozumím, proč tomu tak bylo a nevadí mi to. Měl to být pozitivní seriál, kde šlo o to se nevzdat, protože na konci, všem útrapám navzdory, čeká lepší budoucnost. Proč ne? Tahle komunita nemá příliš svých vlastních seriálů, tak proč by ten existující neměl být pozitivní? Sice je to takové sluníčkové, ale proč pro jednou ne? 85 %. ()

Season 1 (2018) (S01)

Velmi zajímavý pohled na kulturu a lidi, o kterých bych jinak měl jen minimální podvědomí. Kultura bálů pro mě něco zcela neznámého a strašně se mi líbilo, jak lidé, kteří byli majoritní společností odvrženi si dokázali vytvořit vlastní svět, z většiny tvořený pozlátkem, ale nabízející jim nějaký cíl a metu, pro kterou se snažit. Z této strany skvělý počin.Na druhou stranu, když se odhlédne od tématu, se jedná o docela standardně udělaný seriál, který po scénáristické stránce nenabízí nic převratného a většina věcí proběhne přesně tak, jak by člověk čekal. Proto nemůžu dát plný počet ale jen 4+. P.S. Nejlepší postavy jsou Pray Tell a Elektra. 82% ()

Season 2 (2019) (S02)

V některých částech hodně silné, v jiných naopak docela slabé. Poslední díl mi přišel z velké části dost uměle naroubovaný na zbytek. První řada byla vyrovnanější, ale zase z mého pohledu nenabídla tak výrazné momenty. Stále však velmi kvalitní zábava a výborný náhled do jedné subkultury. ()

Intervention (2021) (S03E02)

Ždímačka, ale dobrá. ()

The Trunk (2021) (S03E03)

Elektra byla vždy nejlepší a tenhle díl to jen potvrzuje. Rozhodně jeden z nejlepších dílů. ()

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz