Pose

USA, (2018–2021), 24 h 50 min (Minutáž: 43–79 min)

Hudba:

Mac Quayle

Michaela Jaé Rodriguez, Ryan Jamaal Swain, Indya Moore, Evan Peters, Kate Mara, Dominique Jackson, Billy Porter, Angelica Ross, Angel Bismark Curiel (viac)

Seriál odehrávající se na přelomu 80. a 90. let sleduje afroamerickou a latinskoamerickou subkulturu bálů. Večírků, na nichž se zavrhovaní LGBTQ lidé, žijící na okraji společnosti, promenádují po imaginárním molu a předvádějí si mezi sebou extravagantní oblečení a styl, který v roce 1990 inspiroval samotnou Madonnu k natočení singlu Vogue. (playboxguest)

DJ_bart

Z projektů Ryana Murphyho takřka vždy vzejdou velice ambivalentní počiny - on je totiž přesně ten typ tvůrce, který dokáže buď vykouzlit pěkně naleštěný hovno, anebo z toho hovna vytesat mramor. A u seriálu 'POSE', Murphyho doposud nejvíce opěvovanýho seriálovýho titulu, bohužel platí to první. Očekával jsem pompézní hudební spektákl, který bude extravagantně oslavovat Drag queen/ballroom komunitu. Což se kupodivu nestalo, poněvadž seriál je příliš konvenční na to, aby dokázal jakkoliv zainteresovat diváky mimo svou cílovku. Seriál se totiž striktně drží předem daný schématický šablony, který se už prostě nepustí, a je to fakt škoda, protože pro queer projekty mám fakt slabost. Druhá série je pouze slabej odvárek první řady, třetí sérii ani šanci nedám.... ()

Sagara

Urcite kazdy komentar bude obsahovat hlasku 10's across the board! a tento serial si to aj zasluzi. Instantna serialova laska. MJ Rodriguez a Billy Porter hraju uzasne, Indya Moore a Dominique Jackson si kradnu sceny pre seba. Serial kde cis belosi hraju druhe husle a naozaj dava priestor minoritam. Ale predovsetkym atmosfera balovej subkultury new Yorku 80tych rokoch naznacena v skvelom dokumente Paris is Burning prevedena do dokonalosti a s laskou. Ono cely serial ma obrovske srdce. ()

Botič

Pose má slušný náběh k tomu stát se klasikou podobně jako Angels in America nebo Rent. V "morem" zamořeném New Yorku hlavní postavy věří v lepší zítřky, jdou si za svými sny, vogujou a pomáhají si navzájem, protože rodina především. Tady si sedlo snad úplně všechno od soundtracku přes herecké výkony až po syrovou 80's atmosféru. ()

easaque

+3* na to, že jsem od seriálu nic neočekával a jen jsem ho zkusil na doporučení, tak příjemně překvapil a bavil. Rozhodně dobře vystihuje výše zmíněnou subkulturu se všemi extravaganzemi a k tomu začátky nemoci AIDS a její zásadní vliv na lidi kolem. A i když je tématicky docela úzkoprofilový, tak nevidím důvod, proč by seriál nemohl zaujmout široké publikum, protože vlastně neobsahuje žádné nevhodné scény. Mé prozatímní čtyři hvězdy dobře zapadnou mezi zdejší vysoké hodnocení a neodolám ani druhé sérii. Za sebe dávám palec nahoru a doporučuji kvůli kvalitnímu a neotřelému hereckému obsazení i vytříbenému stylu 80-tek. ... I po druhé série můžu nechat 4 hvězdičky a drží si zatím slušný standard, i přes to, že v pár dílech to byla emoční přeháňka a dialogy mi chvílemi přišly vyumělkované. Dodatek k třetí sezóně: Stalo se to, čeho jsem se bál, protože tu začali hodně a zbytečně tlačit na emoce, až mi to přišlo nepřirozené a přehnaně moralizující. Po 4. dílu jsem si už řekl, že nemám zapotřebí se trápit a zabalil jsem to a tím pádem ubírám i jednu hvězdičku a kvalitně natočený seriál pouštím kvůli scénáři k vodě. Škoda  [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Chen

Musím se přiznat, že tematika seriálu mi nejdříve nic neříkal. O téhle subkultuře jsem nic moc nevěděl, ale mám rád práci Ryana Murphyho, takže jsem tomu dal šanci a nelituji. Je to nablýskané a excentrické, což je pro Murphyho typické, ale také je to emotivní, dramatické, někdy veselé, někdy smutné, ale nikdy nudné. Plus je to bonus toho, že byly obsazeny osobnosti, které by se jinak v mainstreamové produkci neobjevily. Spokojen jsem byl se všemi třemi řadami a ano, poslední mohla být delší, ale i tak stačila ukončit většinu příběhových linek uspokojivým způsobem (až na Damonovu, ale to bylo způsobeno tím, že jeho představitel seriál opustil z rodinných důvodů). ()

• Seriál drží rekord s největším počtem transsexuálních herců jakéhokoliv hraného seriálu. (hansel97)
  • Všechny hlavní postavy, tedy Blancu, Elektru, Angel, Lulu, nebo Candy, hrají ženy, které se i ve skutečném světě původně narodily v mužském těle. (playboxguest)

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz