Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chrirug dr. Sovac se rozhodne zachránit život svému umírajícímu příteli profesoru Kingsleymu a transplantuje mu část mozku gangstera. Výsledkem zákroku je rozdvojení mysli. Sovac si brzy tohoto výsledku povšimne a zjistí, že gangster kdesi ukryl peníze, k nimž se teď Sovac snaží manipulací s Kingsleyho myslí dostat. Kingsley pod nátlakem stále více propadá šílenství. (Elinor)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (16)

Martin741 

všetky recenzie používateľa

Na temu rozdvojenej mysle som videl uz kultove Hitchcockovo Psycho 1960 a Identitu z roku 2003 tusim. Tiuna ide o dalsi film na temu rozdvojejnej mysle - konkretne lekarske experimenty so schizou. Vynikajuci Boris Karloff /Vykradac Hrobu 1945, Scarface 1932, Frankenstein 1931/ sa snad narodil pre taketo roly, fakt hororova legenda par execalnce. Tuna vsak nejde ani tak o horor, ako skor o krimi dramu - okrem schizy s atu riesi aj najdenie vycsieho mnozstva penazi. Vyraznou podporou Karloffovi bola dalsia hororova legenda - Bela Lugosi /Frankenstein a Vlkodlak, Vykradac Hrobu, Vlkodlak 1941/, ktoreho , podobne ako isteho Vincenta Price- a maximalne uznavam. Ale bol v tieni Karloffa - ako mnohi tu spravne pisu, Lugosi dostal podstatne mensi priestor nez Karloff. kazdopadne tempoo nadpriemerne, dialogy vyborne, kulisy sa na rok 1940 vydarili : 77 % ()

Dreadd 

všetky recenzie používateľa

Universal Horror často pracoval s různými alternacemi hororových příběhů, na nichž na počátku třicátých let vybudoval svou popularitu. Zde vystupuje jednak frankensteinovský motiv doktora ohýbajícího lékařskou etiku pod záminkou vědeckého pokroku a jednak koncept rozdvojení osobnosti Jekyll-Hyde, v tomto případě představovaný dobrým profesorem a zlým vůdcem gangu. Hororové motivy jsou nastavené pomstou ganstera, což je sice neobvyklé spojení, ale samo o sobě nestačí. ()

Reklama

hladass 

všetky recenzie používateľa

Tak v tomto případě se o horor ani tak moc nejedná, spíše o slušnou kriminálku s lehkým nádech sci-fi... Příběh je lehce naivní, což k lze vzhledem k době vzniku očekávat, herci klasicky nadprůměrní, proto zamrzí dost malý prostor pro Lugosiho a atmosféra a hudba je vzhledem k příběhu zcela průměrná... Prostě nic co by si měl člověk nějak moc dlouho pamatovat... ()

pornogrind 

všetky recenzie používateľa

Lákadlem filmu byl Boris Karloff a Bela Lugosi ikdyž jak se později ukázalo ten nedostal tolik prostoru(škoda). I přestože nejde o horor ale mix Sci-Fi, krimi a gangsterky tak jsem se náramně bavil. Nuda tady absolutně nehrozila a neměla šanci. Transplantace mozku, rozdvojení mysli, postupný propad šílenství. 4hvězdy. ()

Paldiny 

všetky recenzie používateľa

Predstavte si, že transplantujete mozog z ochrnutého mafiána do zomierajúceho tela vysokoškolského profesora, ktorý to vďaka zákroku prežije. Čo sa dá čakať, že si pamäť spomenie na starých nepriateľov, ukrytú buksu dolárov a hlavne mu nebude príjemné byť na vodítku lekára a mimochodom kamaráta profesora, čo sa k tejto bukse rovnako snaží dostať. Zdá sa to komplikované ? Možno hej, no v celku ide o klasickú hororovú story, ktorá sa zaoberá prapodivnými operáciami a dnes už pôsobí viac ako kriminálka. Karloff tu hrá prvé husle, lekára, na ktorého dôjde mráz a druhý do partie Lugosi, len ďalšieho mafiána, ktorého treba odpratať. Popravde viac by som si ho vedel predstaviť práve v roli Jekylla/Hyda a myslím, že Bélu tiež mrzelo, že mu prischlo len pár scénok a nedostal šancu ukázať svoj um pre dvojrolu, akú si vyslovene prial raz stvárniť. Od všednosti sa snímok vymyká iba na začiatku, kde dôjde na inovatívny krok, prerozprávanie scény aká dá zmysel až na konci, tiež predstaví rozprávača príbehu, ktorý bude čítať zo stránok denníka a potom záver, kde sa v školskej aule zobrazí pochod mŕtvych duší, možno jediná hororová pasáž filmu. Ale dalo sa, s Lugosim v spomínanej roli by to bolo určite za 4*. ()

Galéria (19)

Zaujímavosti (6)

  • Natáčení probíhalo jen 22 dní. (hladass)
  • Film měl rozpočet pouhých 130 750 amerických dolarů. (hladass)
  • Pracovní název zněl "Friday The Thirteenth" (Pátek třináctého) (liquido26)

Reklama

Reklama