Coconut Connection

(festivalový názov)
  • Slovensko Kokosové spojenie (festivalový názov) (viac)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Dokumentárny
Belgicko, 2017, 38 min

Po predchádzajúcom preskúmaní pobrežia Baffinovho ostrova na palube známeho Dodo's Delight sa Nicolas Favresse a Sean Villanueva rozhodnú vrátiť na bigwallovú horolezeckú expedíciu v mesiaci júl, o ktorom sa hovorí, že je vtedy najlepšie počasie. Avšak vďaka ľadovcom sa stane prístup po mori takmer nemožný. Spolu s tromi talianskymi horolezcami (Matteo Della Bordella, Matteo De Zaiacomo a Luca Schiera) sa na lyžiach po zamrznutom mori prepravia do údolia plného neuveriteľných veľkých stien, takmer ako v Yosemitoch, stačí si len vybrať. Tu strávia takmer dva mesiace. Nico a Sean sú renomovaní hudobníci, ale aké nástroje môžu Taliani priviesť na koncert? A ako dobrý je ich spev? (Hory a mesto)

cocrHeLL

Vtipní Belgičani s taliánskýma pizzožroutama se vydali na ostrov Baffin polozit po tamních neskutečných stěnách. Bacha na to, není to jen tak.. přichází se tady s pěknou myšlenkou, dorazit tam po zamrzlých fjordech kombinovaně na lyžích, kajacích nebo během po vlnícím se nestálém ledě. Partička s milým smyslem pro humor po těchto 40 minut fakt nenudila. Coconut Connection je moje první projekce z jejich filmografie (nemaj toho moc, ale ani málo) a rozhodně se na ně budu muset podívat drobnohledem. ()