V bájné zemi zvané Arth budují obyvatelé starobylého města Arthdal a jeho okolí novou společnost a soupeří o moc. (Netflix)

Recenzie používateľa ainny k tomuto seriálu (2)

Arthdalská kronika (2019)

Hodně slabý začátek vynahradil skvělý střed, aby to ke konci trošku ztratilo dech. Ale i tak mě seriál bavil. Nekoukám na seriály a filmy proto, abych v nich hledala nedokonalosti. Když mě zaujme příběh, tak už to okolo většinou neřeším. A tady mě rozhodně zaujal. Song Joong-gi mě snad poprvé nijak neoslnil, za to Kim Ji-won a Kim Oh-bin byly úžasné.  Z herců mě pak nejvíc zaujal Park Hae-joon v roli Mu Baeka, který měl neskutečné charisma. Už teď se těším na druhou sérii, i když budou některé role pravděpodobně přeobsazeny a to je docela škoda. ()

The Sword of Aramun (2023) (S02)

Nedám plný počet, protože Lee Joon Gi už natočil mnohem lepší věci. Ale rozhodně mě série bavila víc než rozvláčná jednička, i když postav a vedlejších linií a tím "filmová" stopáž je pořád víc než dost. Nicméně za shlédnutí dílo rozhodně stojí. Už pro tu Joon Giho mnohotvárnost. Neznám jiného herce, který by dokázal, aby mu v tváři škubal jen jeden jediný sval a i když jde o identická dvojčata, vždycky poznáte, který z těch dvou je v záběru. A to nejenom podle kostýmu a účesu, ale hlavně podle výrazu tváře. Jeho herectví mě ani po letech nepřestává bavit a udivovat, kolik poloh se v něm skrývá. Shin Se Kyung je pořád krásná a zoufale stejná s medvědí mimikou, nicméně do téhle role se to hodilo a její noblesa dávala postavě až nadpozemskou auru. Ostatní tam byli spíš už do počtu. Tagon s Taealhou nemohli nic jiného přinést. Snad kromě svého syna Aroka. No a konec? Výmluvný a s pár otázkami, na které snad už odpověď ani znát nemusím. České titulky. ()