Holky za mřížemi

• USA Girls Incarcerated
Dokumentárny / Reality-TV / Talk-show
USA, 2018

Dospívající dívky ve dvou nápravných zařízeních pro mladistvé se snaží vyrovnat s konflikty i raněnými city a pokoušejí se dát svůj život zase dohromady. (Netflix)

hansel97

Škoda, že v tom převažují prvky reality show nad snahou o dokumentární pohled na životy dívek za mřížemi. Je z toho cítit snaha o senzachtivost a dost často se to zaměřuje na spory a hádky. Nemluvě o efektu toho, jaký má kamera na takové lidi, kdy se rozhodně někdo z nich bude předvádět, aby dostal více prostoru atd. Je to trochu guilty pleasure a dá se to zkouknout fakt na jeden zátah, jen je škoda, že to nedává větší důraz na hodnotu výpovědi. (nejlepší epizoda - Chapter 6: High Expectations). ()

ARI50

Upřímně jsem čekal něco jiného než jsem dostal, drama akce vzpoury, nepříčetné holky, ono vůbec nic. První série o nápravě slečen či žen, druhé série už nás chtěla zavést hlouběji ale taky slabší podívaná, někdo se napraví znění někdo bohužel ne. ()

Arkagas1989

původně jsem sice čekala dokumentární rozsah v plné parádě, ale i přesto, že se jedná o částečnou reality show mi tenhle formát sedl. Je až neskutečné, jak některé holky v 15-17 letech mají za sebou život plný drog, přestřelek na ulici, krádeží, obchodování, zneužívání a když mluví, máte dojem, že se jedná o 40 leté ženské. Amerika má úplně jiný právní systém, než my, takže i přiblížení toho, co se děje s mladistvými je velkým přínosem. U nás by se jednalo o polepšovnu, tady se jedná o vězení pro nezletilé. Sice je Vám 15-17, ale vyžerete si to s plnou parádou a režimem jako v klasickém vězení. Ne všechnno je ale negativní. Zaměstnanci, psychologové a nakonec i samotné holky jsou tu od toho, aby na sobě pracovaly. Tyhle slečny nejsou zločinci, jen se buď narodily do špatné rodiny, nebo neměly žádný vzor a odvahu žít svůj život, protože jim nikdo neukázal, že na to mají.  Tohle asi nesedne všem, ale mě to bavilo a hodně mi to otevřelo oči. ()

Tycygo

Jako vhled do reality velice zajímavé, ale povahy slečen a jejich chování toto pro mě udělaly nesledovatelným. Pokud chcete sledovat hromadu nevychovaných adolescentek, jak lžou a neumí se ovládat, hurá do toho, zde přesně tohle najdete v plné míře. ()