Mossie

• Južná Afrika Mignon Mossie van Wyk (viac)

Jsem Luna van Wyková. Čtrnáctiletá dívka. Tohle je příběh Mignon "Mossie" Van Wykové, mé starší sestry. A taky jejího nejlepšího kamaráda Adriaana Prinslooa, kterého by si podle mě měla vzít. Ale to si myslím jenom já. Mossie se z nějakého zvláštního důvodu zamilovává do starších kluků – seznamte se s Leonem Rossouwem – samozřejmě bez trička. Je to bezpochyby příběh o lásce, ale především o dospívání a o tom, jak tvrdý život může být. Je to příběh o příšerách a běžeckých botách. O umění nechat jít a trpělivě vyčkávat. O přátelství. Je to příběh o mojí sestře a o tom, jak se učila létat. (Cinemax)

kolemjdouc

hodnotím tak vysoko,škoda že nejde dát víc,pro hodnoty které jsou v příběhu primární.Láska,úcta k rodičům. pravé přátelství.Žádné upištěné love story adolescentů kteří jsou drzí na rodiče na učitele ,jak je nám neustále podsouváno.V tomto snímku je vše velmi reálné.Rodina nejdřív musí přijmout smrt matky.Výchova otce dvou puberťaček s jejich radostmi a strastmi.Dobře zvolená role Luny která je jakoby mimo hru ale celý příběh své sestry v dospělosti vypráví. ()

hygienik

Tomuto indie filmíku v mojich očiach nepomohla ani rodná sestra holandčiny - afrikánčina, hoci znie cool. Obsahom aj atmosférou mi to pripomínalo knihy Rainbow Rowell/ovej. ()