McKellen: Role na tělo

• Veľká Británia McKellen: Playing the Part (viac)

Dokument McKellen: Role na tělo, který vychází ze čtrnáctihodinového rozhovoru, odhaluje příběh jedné z opravdových britských hereckých ikon - Sira Iana McKellena. Od jeho dětství prožitého za války, působení v repertoárovém divadle a londýnském West Endu, kde se stal hvězdou jeviště, přes jeho otevřené přiznání k homosexualitě a vedení kampaně za rovnoprávnost, až po jeho průlomové filmové role jako jsou Magneto a Gandalf. McKellenův odkaz a vliv přesahující generace je oslavován v tomto plně autorizovaném dokumentu, který nabízí bezprecedentní přístup k soukromým fotoalbům, dosud nezveřejněným archivním materiálům včetně deníků, které si psal ve dvanácti letech, pohled do zákulisí divadelních představení a filmů, stejně jako jeho soukromé úvahy o dlouholetém životě. (HBO Europe)

easaque

-5* Ian Mc Kellen patří momentálně do mé herecké TOPky a tak byla pro mě takřka povinnost vidět jeho životopisný dokument. S potěšením musím uznat, že to povinnost byla příjemná a dozvěděl jsem se z jeho života hodně informací. Určitě má smysl tento dokument zhlédnout i z pohledu gay osvěty. Dokument oživují kromě různých filmových ukázek i hrané scénky z jeho mládí, tak nejde jen o mluvící hlavu a nudit byste se neměli. Za sebe doporučuji a v neposlední řadě děkuji "Ondrovi" za titulky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Jenda

Dokument hezky koherentní, chronologický... člověk se v něm neztratí a vyrůstá se sirem Ianem. Líbí se mi ta jeho idea, že herec musí do divadla přijít řádně odpočatý a plný energie, a tu energii prostřednictvím svého výkonu doplnit tomu divákovi, který tam přišel unavený po celodenní práci v kanclu. ()

slunicko2

78letý Ian McKellen vypráví a divák pokorně poslouchá. 1) Zaujalo mě, jak Sir Ian pěkně názorně vysvětluje, co to je vášeň k divadlu. 2) Zajímavá je i umělcova fascinace béčkovými filmy a postavami. 3) Svou roli má snímek i jako gayovská osvěta. 4) Půvabné dotáčky s 15letým Milo Parkerem a 23letým Scottem Chambersem (na ČSFD zcela chybí) hezky dokreslily atmosféru. ()

wanry02

Tímto Ian McKellen dokázal jak obrovská osobnost je. Neskutečná upřímnost čišící z jeho slov, kdy popisuje jeho lásku k divadlu, i problematiku a těžkosti jeho života (o kterých jsem neměl ani tušení). Skvěle odvyprávěné, doplněné trefnými scénky z jeho mládí a rozhodně doporučuji všem kdo máte Iana, alespoň trochu rádi. 90% ()

solisoli

Nemôžem si pomôcť, ale toto vyrozprávanie sa do éteru Ian McKellena, mohlo zaujať snáď nejakých divadelných hercov, ale nie priaznivcov strieborného plátna. Nezáživné vykecávanie sprevádzané nezáživnými dokumentmi, akoby malo oživiť to úzkoprsé vystúpenie homosexuála na anglický aristokratický spôsob. Z kinematografického hľadiska len prepadák. ()