Zastaralé názory a metódy detektíva Johansena (Dolph Lundgren) spôsobili jeho policajnému oddeleniu problémy s verejnosťou. Aby si zachránil prácu, je vyslaný do Mexika na eskortovanie svedkyne (Christina Villa) vrážd dvoch agentov DEA do Spojených štátov. Situácia sa skomplikuje, keď sa Johansen dozvie, že za útokom stáli americké sily. Musí sa potom rozhodnúť, komu môže veriť a ako ochrániť svedkyňu pred tými, ktorí ju chcú umlčať. (m.a.t.o.)

JASON_X

O Dolfim se už kdysi dávno v Bravíčku nebo kde psalo, že má děsně vysoký IQ, daleko nejvyšší ze všech těch tehdy populárních svaloušů. A pálí mu to asi furt, protože tenhle biják si sám pro sebe napsal i zrejžoval a docela se mu to povedlo. Starej dobrej přímočarej příběh, plnej zrady, krve, pěstí... Jasně, dalo by se sice ve scénáři trochu zašťourat a třeba se ironicky ptát, proč mexická holka, která má bráchu poliše a jako jediná z rodiny plynně šprechtí anglicky, dělá béčkovou šlápotu, ale to na těchhle filmech přece není podstatný. Podstatný je, že Dolfi, i když už je zoufale pomalej, má furt parádní držku a při akci pěstma, nožem i bouchačkou je furt zábavnej, když už teda není vůbec přesvědčivej. Mile nostalgická vzpomínka na VHSkový fláky. Ale za tu šerednou megeru v roli Rosy, nebo za ten nablble sluníčkovej závěr z hranice, kterým Dolfi spláchnul do hajzlu všechny svoje dobrý hlášky o ilegálech ze začátku, tak za to čtvrtou dát bohužel fakt nemůžu. ()

mzss1

[50%] Ani všechny poslední filmy s Dolphem Lundgrenem nedávám tak věrně jak kdysi. No, tohle jsem zkusil a musím říci, že jsem to čekal horší. Se zavřenými očima jsem ty nejslabší 3* a 50% udělil. V tomto béčku jsem nenašel nic, co by mě extra iritovalo. Akce tu bylo málo, byla ale rozložená po celém filmu, přestřelky byly celkem dobře natočené, reálně krvavé. Dolph tu prostě netlačil na pilu a natočil něco, co fyzicky odpovídá jeho věku a kondici. Relativně krátká stopáž mi utekla, jen ten úplný konec je takový natažený. Vše zde bylo takové průměrné, rychle se na to zapomene, ale znám horší videobéčka současné doby, takže aspoň tak. ()

kenkaku

Dolphík napsal, režíroval i odehrál hlavní roli… to nešlo nevidět. Z filmu je díky tomu znát filmařina osmdesátkové školy. Žádný zběsilý střih. Žádný komplikovaný scénář. Žádná hra na umění. Dokonce i kontinuitu mezi záběry neuhlídal (SPZ vzadu na autě “policia federal” chvilku je, chvilku není). Tak moc je to roztomile old-school. Navíc když se ukázal Michael Paré (prostě jeho La Fiammao v Huston Knights zanechal tenkrát dojem, že ho od té doby registruju všude), bylo jasno kam scénář půjde ;). Stopáž luxusní, dokonalý balzám na woke dobu posledních let (“mexican lowlife meme” mě pobavilo). Takže klidně z nostalgie nadstřelím (stejně mé komentáře nikoho nezajímají :)). ()

bourec

Nakonec to průser není. Sice něco na pomezí béčka a céčka. Film ale s přimhouřeným okem zabaví víc než spousta áčkovejch slátanin plnejch současnejch neduhů doby. Dolph nikdy nebyl atlet, a s přibývajícím věkem to je horší a horší. Takže točeno tak, aby to bylo co nejmíň vidět. Klišé je to plný. Nakonec mě to vlastně i bavilo. 40%. ()

borec999

Fajn, ale iba keď ste fanúšik akčných béčok, inak ruky preč. Dej stokrát videný a jednoduchý ako facka, prekvapenie a twist odhadne človek pol hodinu dopredu. Ale inak všetko funguje tak ako má a je to lepšie než býva u Lundgrenovych béčok zvykom(za kamerou by Dolph možno mal častejšie veriť sebe než režisérom typu Steven Luke či Sesma). Pri deji a Lundgrenovej postave zaujme ako sympaticky (alebo nesympaticky?) old schoolová je a pri vsadení do dnešnej doby z toho vznikne pár zaujímavých momentov. Akcia je uspôsobená veku hlavných protagonistov- čiže ak ste zvyknutý na štandard Johna Wicka tak asi nič moc, no na béčkové pomery v norme a na druhú stranu: aspoň to pôsobí celé uveriteľne a nepozeráme sa v scénach bitiek a prestreliek len na dublérov. Grammer a Paré mali maličké úlohy a neurazili, no a Dolph ma tu ako 90kový čestný policajt zo starej školy so svojimi nekonvenčnými spôsobmi vcelku bavil. Dĺžka hodiny dvadsať je rozumná a film nemá veľa scén so zbytočnou dejovou vatou, čo by ho brzdili. 55% a pre mňa až nečakane sympatická jednohubka. ()

• Natáčalo sa od 3. mája do 27. mája 2022 v štáte Nové Mexiko (USA). (m.a.t.o.)