V USA vrcholí predvolebná kampaň a súčasný prezident má výborné vyhliadky na znovuzvolenie, ale krátko pred voľbami sa v médiách objaví informácia o jeho sexuálnom styku s mladistvou. Jeho predvolebný tím sa okamžite stretne, aby minimalizoval škody a jeden z poradcov okamžite kontaktuje hollywoodskeho producenta so svojou víziou vojny v Albánsku, ktorú prezident hrdinsky ukončí. Trikový šot z neexistujúcej vojny na druhý deň vysielajú všetky televízie a na prezidentov škandál si nikto ani nespomenie. Protikandidát sa však nehodlá len tak vzdať... (STV)

Michalsafr

Tři hvězdičky za pohodového Levinsona v době, kdy ještě točil zajímavé filmy. Čtvrtá letí Markovi za vynikající soundtrack. De Niro v útlumu, zato Hoffman ve svém živlu. ()

Pignon

Člověk by se nikdy neměl vracet po 20 letech k filmu, který shlédnul jako 23 leté torpédo, které tehdy nadchnul každý minimální pokus o politické aktuální dílko. Těch 5 hvězd tam nechám, ale sobě dávám 5 za uši, jak jsem za tu dobu zciničtěl a vyprchalo ze mě cokoliv, co by se dalo nazvat, radostí ze sledování tepu dějin. ()

katakomb

Škoda, první polovina aspirovala na povedenej film nesoucí se v absurdní náladě a s absurdní zápletkou. Akorát to skončilo jako typickej americkej biják a tím se to zařadilo mezi filmy s dobrejma hercema, co dobře hrajou, ale pořád hrajou jenom v průměrným filmu, co stačí vidět jen jednou. ()

DrifterSoul

Lehce bláznivá satyra.  Někdy více,  někdy méně vtipná. Scénář se opírá o racionální podstatu - záměrné vytváření fake news za účelem brutální manipulace veřejného mínění. Kvůli řadě hluchých míst a mému filmem vyvolaném (ale samozřejmě nezaviněném) pocitu znechucení při představě, že něco takového zcela jistě v soft verzích kdekoliv po světě existuje, dávám jen 3*. ()

malyLibor

Skvělá satirická komedie, možná spíše až parodie na konspirační teorie nejrůznějšího, nebo spíše určitého, typu. I když jsem se u toho bavil, chvílemi mne až mrazilo, když jsem si uvědomil, že tohle vidět flastenci z Václaváku, tak to berou jako důkaz prohnilosti Západu a jdou zase demonstrovat za připojení k lidově-demogratickému rusistánu. ()

Ludva

[2009-02-27] * Úžasně vtipný a inteligentní snímek o manipulační moci médií: "Zapomeň na to, válka skončila, bylo to v televizi." Před pár lety jsem příběh vnímal jako trochu nadsazený až absurdní, ačkoliv jsem cítil hrůzu z toho, že se to klidně mohlo stát. Nyní, pár týdnů po šílenství kolem Obamy, je mnohé z této nadsázky běžnou realitou: "Prezident je produkt reklamy." Brr. * V tomto filmu se mluví hodně a rychle, takže než si stihnu přebrat a hlavně vychutnat obsah a význam nějakého dialogu, už se musím soustředit na další. Druhé zhlédnutí už bylo proto daleko snazší a umožnilo mi bez váhání změnit hodnocení na plný počet. ()

eifell

4* za skvělý nápad odhalující povahu Ameriky i když skutečné souvislosti jsou nahražené sexuální aférou. Vrtěti psem-vymyslet neexistující válku. 11/9-zinscenovat ji na Manhattanu. It´s evolution, baby. ()

Jimbodini

Právě jsem viděl tenhle film a je jedním slovem "uvěřitelnej". Vážně. Kdo ho neviděl, ať se podívá. Vždyť to píšu na webu, kterej denně čtou tisíce lidí, tak proč by to neměla bejt pravda. Má 77%, tak to bude opravdu dobrej kus. V tom filmu je všechno. Pravda, lež, zrada, nenávist, láska, válka ba dokonce i hrdina. I když hrdina je ve skutečnosti vězeň, kterej znásilnil jeptišku a chystá se na sto kilovou machnu (Woody Harrelson - malá role, ale hodně dobře zahraná, řekl bych "uvěřitelně"). A na konci na vás čeká i tajemství. Nebo mi chce někdo namluvit, že lžu? ()

BMAXX

Ano pane prezidente... Jistě... Ta kočka bude bílá. :-) Úžasný film, který ukazuje, že Amerika hýbe světem. Skvělý De Niro a Hoffmann - ostatně jako vždy :-) ()

sirnene

Nejlepší film zabývající se tématikou politické machinace. Robert de Niro a jeho herecký koncert. Skvělá zápletka trochu krkolomný konec, kdy dle mého názoru film graduje zhruba ve 3,4 ale film patří do top TEN na světě. ()

Miskindoma

Fajn PR návod jak by to mohlo fungovat. Ovšem představa, že lobista Třebapandalík osloví producenta Třebapanakopeckého a ten zavolá režiséra Třebapanasvěráka a společně zařídí, že v očích veřejnosti jsou Langer,Topolánek,Paroubek a celá naše politická verbeš poctiví kluci a žádná světluška jim na klíně neseděla, zcela mizivá. Přijďte si to zkusit k nám pane Roberte a pane Dustine. Pokud by se vám to povedlo tady, je to minimálně na Oscara. ()

Dodge-I

K tomuto filmu se vracím pro zopakování staré pravdy, že svět chce být klamán. A že to dnes díky technologiím je celkem hračka - to je krásně vidět. Pořád - bohužel :-( ()

Exitus99

Na žurnalistice nám to pouštěli hned jednu z prvních hodin ještě v prváku...věděli proč. Je to samozřejmě hodně nadsazené, ale média takhle skutečně fungují. Navíc pár skvělých hlášek. Hlavně narážky na Albánii. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)