Robert Kirkman, tvůrce komiksové knihy The Walking Dead, se rozhodl, že v tomto dokumentárním seriálu podnikne hloubkovou sondu do příběhů, událostí a osobností, které změnily celý svět komiksových publikací. V tomto duchu vede rozhovory s ikonami, jako jsou Stan Lee, Patty Jenkins, Lynda Carter, Kevin Smith, Famke Janssen, J.K. Simmons, Michelle Rodriguez, Todd McFarlane a mnoho dalších. (AMC Czech)

Hwaelos

Dokumentů o komiksech jsem viděl už hodně. Secret History of Comics sice svým názvem slibuje, že se dozvíme nějaké velké tajemství, ale většinou jsou to - alespoň pro fanoušky - celkem známé informace: ať už jde o podraz na Jacku Kirbym, o soudní přenice autorů Supermana nebo o soukromé libůstky tvůrce Wonder Woman, Williama Marstona (o něm ostatně nedávno vznikl i film Professor Marston and the Wonder Woman). Vlastně jsem si znalosti doplnil jen ve dvou posledních dílech věnovaných Milestone Comics a Image. Pro běžného, nezasvěceného diváka ale funguje celá série skvěle a sympatické je, že tu slovo dostanou všichni: spousta tvůrců, filmaři, teoretici a historici, i fandové (zejména z řad celebrit). ()

filmmovier

Viděl jsem jen dva díly vysílané na ČT art, nicméně nevidím důvod, proč to nehodnotit. Podobně jako hororová série Eliho Rotha a sci-fi s Cameronem, je i tahle komiksová zpracována naprosto perfektně. Je sice pravda, že z dílu věnovaném Marvelu jsem se zas až tak moc nového nedozvěděl, ale spor o Supermana je tady rozebrán hodně do hloubky, divím se, že ho ještě nikdo nezfilmoval. Vynikající série, pro fanoušky komiksu povinnost, pro ostatní nutnost! ()