Princip slasti

• Poľsko Zasada przyjemności
TV spot
Česko / Poľsko / Ukrajina, 2019, 9 h 20 min (Minutáž: 54–57 min)

Małgorzata Buczkowska, Karel Roden, Sergej Strelnikov, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek, Marek Taclík, Martin Finger, Lucie Zedníčková, Robert Mikluš (viac)

Desetidílná kriminální minisérie je dalším mezinárodním koprodukčním projektem České televize, která tentokrát spojila síly s Polskem a Ukrajinou. Na moři nedaleko pláže v ukrajinské Oděse se objeví loďka unášená vlnami. Uvnitř objeví dva plavci nahé zmrzačené tělo mladé ženy s uťatou paží. Ve stejný den je na nábřeží Visly ve Varšavě přivolána policie k záhadnému napadení a objeví v kufru opuštěného auta useknutou ženskou paži. Další dramatický nález učiní herci pražského divadla během představení přímo na jevišti, když v tašce přímo na scéně najdou uťatou paži mladé ženy. Tři lidské ostatky ve třech evropských městech a trojice vyšetřovatelů z Česka, Polska a Ukrajiny v podání Karla Rodena, Malgorzaty Buczkowské a Sergieje Strelnikowa rozjíždějí rozsáhlé mezinárodní pátrání. K odhalení pravdy budou ale potřebovat mnohem více odvahy a odhodlání, než si původně mysleli. (Česká televize)

Recenzie používateľa IvcaSammet k tomuto seriálu (2)

Epizoda 1 (2019) (E01)

Asi jsem se na seriál neměla tak těšit ... Ze všeho nejvíc mě vytáčí velmi nepovedený dabing, i když polská linka mi taky vůbec nesedí. Děj, který se z 90% točil kolem soukromého života rádoby drsné vyšetřovatelky není to, co obsah sliboval. To, že se v Praze odehrálo asi pět minut by mi nijak nevadilo, kdyby se vyšetřování na polské straně aspoň někam posunulo. Zbytečně zdlouhavé, dialogy o ničem a o arogantním chování téměř všech postav ani nemluvím ... Dám tomu šanci, ale bohužel moc už v moc nedoufám. ()

Epizoda 4 (2019) (E04)

Tak jsem si konečně říkala, že se to začíná posunovat lepším směrem,, ale závěrečných 20 minut zase všechno srazilo k zemi a ještě níž ... To jako nemůžeme mít jedinou epizodu bez sexu a řešení soukromých vztahů? A ten rádoby akční závěr, tak tomu se směju ještě teď. I na parodii dost špatné ... Hodnotím čtyřma, myslím tři a půl, protože i přes to všechno to zatím byla nejlepší epizoda ... Vidím ale, že jsem seriál opravdu hodně nadhodnotila, ve finále budu jednu až dvě hvězdičky každému dílu ubírat ... ()