Brutální kriminální příběh z Itálie 70. let. Detektiv a jeho přítel kriminálník mají týden na záchranu umírající holčičky. Zpočátku to vypadá jako obyčejný únos, jakých se v Itálii ročně odehrají desítky. Bohužel, unesená malá holčička má vážné onemocnění ledvin a pokud se do týdne nedostane do lékařské péče, zemře. Detektiv Sarti se tak musí oprostit od svých zásad a spojit své síly s kriminálníkem Marazzim a jeho kumpány, aby vypátral úkryt únosců a zachránil dívce život. A čas neúprosně běží... (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

- Nechte mě, mám dvě děti. - Tím líp, mně se líbí maminy. - Příběh o únosu dvanáctileté dívenky začíná jako klasický spaghetti western, brzy je ale divák vyveden z omylu. I když samozřejmě tahle specifická italská kriminálka je stejně drsná, má spoustu mrtvol a jeden do poslední chvíle neví, kdo všechno zařve. Ač mám raději Lenziho horory, tak tenhle kousek se mi líbil. Neustálé napětí, akce honičky, přestřelky a Řím jako doupě zločinu, kde by se člověk bál vystrčit nos na ulici - ostatně tak ho zobrazuje řada tehdejších žánrových filmů, které navíc nebývaly až tak daleko od pravdy. A být rukojmím často znamenalo, že se můžete rozloučit se životem. Tomas Milian skvělý a místy na zabití, Henry Silva jako vždy poněkud toporný, ale jemu stačil zlý pohled, aby všichni věděli. A pokud byste někoho hledali v Římě, tak stačí mít dostatek peněz a ostatní vám rádi řeknou vše.... ()

borsalino

Upřímně jsem čekal trochu více, než jsem dostal. Děj je do značné míry dost předvídatelný a atmosféra se příliš nestupňovala, neutahovaly se šrouby a smyčka kolem krku. Jedna akce střídala druhou, ale občas některé vedly do slepé uličky, ze které mě rychle vyvedla akce jiná. Zároveň jsem se od začátku druhé poloviny nemohl zbavit dojmu určité naivity, která se završila v samém závěru až směšným happyendem. To myslím byla škoda, námět je to zajímavý, kulky svištěly o stošest, hezky se podařilo zobrazit lavírování policejních úředníků na teplých místech v úředním aparátu a jeho akční nemohoucnost. Film dobře podpírala hudba, díky které jsem hodnocení zvedl na finální tři hvězdičky. ()

ilclassico

Když se scénárista utrhne z řetěze a ztratí veškerou soudnost, vyplodí tohle. Napsat o téhle pitomosti, že jde o příběh hodně přitažený za vlasy je slabé přirovnání. Mně tahle "drama" připomínala spíše komedii až parodii. Millian tu hraje svého oblíbeného šaška, známého z jeho komedií, navíc zdání komedie nechtě podporuje český "dabing" z Řitky. Jak trefné. Snesu hodně, ale tenhle blábol ne! V rámci žánru za 2,5. ()

MickeyStuma

Stará škola italských akčních filmů. Spousta akce s jednoduchým příběhem, kde se nic zbytečně neokecává a jde se stále tvrdě k věci. Nejsou tu žádná hluchá místa což podtrhuje výbornou atmosféru děje. Ani se přehnaně netlačí na pilu. Vše je správně vyrovnané. Dnes už je děj bohužel značně předvídatelný, ale takový bývá osud klasik. Detektiv se spojí s trestancem, aby zachránil unesené dívce život. A mají na to týden. Že by se tu inspirovali američtí tvůrci snímku 48 hodin? Každopádně se jedná o povedený snímek, který i po tolika letech potěší a který zaručí akční zážitek. ()

Martin741

Reziser Umberto Lenzi ma tiez hodne nevyrovnanu filmografiu , kde na jednej strane su fajne filmy ako IlGiustiziere sfida La Citta, Manhunt in The City a na druhej strane planoby ako Velky Utok Zombies a Vymitac Kanibalu. Milujem taliansku kinematografiu, no a tuna sa reziser Leni vyrazne predviedol - genialny Tomas Milian ako detektiv, ktory musi opustit principy a zasady a spolupracovat s chlapom, ktoreho neznasa- dolezitejsia je zachrana mladej holky, a potrestanie kadejakych hajzlov. To sa mi paci, lebo boj dobra so zlom je dolezity. Pochopitelne, Lenzi to urobil vo filme tak, ze cas hraje proti vysetrovatelom - takze musia jednak kopnut do vrtule a jednak tuho premyslat, aby pripad vyriesili. Rezisersky mimoriadne na urovni, a to som pisal, Lenzi ma nevyrovnanu filmografiu. Okrem Miliana tu hra ja Henry Silva /Viva Zapata, Boss Smrt na Zakazku, Manhunt in the City, Dobrodruh 1983/. Dalej Nicoletta Macchiavelli /Faccia a Faccia, Tony Arzenta, Svaty Rok s Gabinom/, Dzuzeppe Kastellano /Dostihova Horecka, Milano Calibro9, Squadra Volante/ no a aj Giovanni Cianfriglia /Suda a Licha, kdo najde pritele najde poklad, Dva Vytecnici/. Nuda nehrozi, dialogy perfektne, stale sa nieco deje, fakt kvalitne a dost nasilne poliziotteschi : 85 % ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (viac)