Anne Clark - I'll Walk Out Into Tomorrow

Eldrick

Nejsem fanoušek a k dokumentu jsem se dostal náhodou, jelikož režisér měl na univerzitě přednášku, kde prezentoval strastiplný proces výroby. Ačkoliv má dokument výslednou stopáž pouhých 82 minut, Clausu Withopfovi trvalo 10 let, než jej dokončil a potřeboval 200 tisíc EUR od produkční společnosti na náklady spojené s výrobou, aby mohl v natáčení vůbec pokračovat. Dokument dával dohromady víceméně o volnu, když zrovna neučil na vysoký. Samotný portrét Anne Clark je protkán nelineárními rozhovory s její osobou v průběhu let, záběry z nahrávání, koncertů. Nic nestandardního, až na různý grafický koláže do rytmu hudby a obrazy přírody v Norsku. Anne nás taky provede prdelí jménem Croydon, kde vyrůstala a kde ji panelák před jejich barákem inspiroval k napsání písně Sleeper In Metropolis. Claus točil zadarmo a z vlastní iniciativy, protože byl fanouškem Anne Clark. Po premiéře v Lipsku, představil snímek také v Londýně, kde ale bohužel moc lidí nezajímal (Clark je populárnější v Německu než v UK). Po dohodě s produkční společností, která zajistila dofinancování projektu, dostal Withopf jako koproducent přislíbeno 10 % procent z potenciálních tržeb. Aneb těžký život nezávislého dokumentárního filmaře. ()