Anjel Pána 2

• Česko Anděl Páně 2 (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anjel Petronel stále pracuje pri Nebeskej bráne, ale je presvedčený, že by si zaslúžil lepšie miesto. Jeho večný pokušiteľ, čert Uriáš, začne Petronela provokovať: Stačí odtrhnúť jabĺčko zo stromu Poznania a bude vedieť to, čo vie len sám Boh! A cesta k uznaniu a lepšiemu miestu bude voľná. Hádka Petronela s Uriášom o jablko Poznania ale skončí zle-nedobre... V hašterení sa vzácne ovocie skotúľa až na Zem. Anjel - zmätkár a jeho kamarát čert-pokušiteľ musia rýchlo jablko Poznania nájsť a vrátiť. Preto prídu na Zem. Tu v predvečer sviatku svätého Mikuláša stretnú malú Anežku a jej krásnu mamu Magdalénu, partiu nepoctivých koledníkov, vydriducha Košťála i sympatického predavača párkov. Než sa im podarí jablko nájsť a vrátiť tam, kam patrí, zažijú veľké dobrodružstvo. A po množstve ľudských i „božských" skúšok, naši hrdinovia nakoniec zistia, že cesta k poznaniu vedie predovšetkým cez seba samého, cez objavenie sily priateľstva, lásky a schopnosti odpustiť. (Magic Box)

ArthasKarfa

To je tak krásné a bohulibé. Režiséři nových českých pohádek by se měli učit od mistra Stracha, který do nich umí dát to co v pohádkách být má: legraci, půvabnost, dobro a zlo. Dlouho jsem se u pohádky takhle andělsky nebavil, vtipné satiry na nebe a svaté, stylem který nemůže urazit ani našeho Pána Boha a to v podání skvělé dvojice Trojan a Dvořák. Myslím, že jednou tahle pohádka bude stejná klasika jako je pro nás dnes třeba Šíleně smutná princezna. Nebojte se čertů, neutíkejte před anděly, vezměte děti a sebe a jděte se podívat na novou českou pohádku, která vás pobaví a dojme. ()

Jimmy15

Sám tvrdím, že dvojky, trojky a tak dále jsou vždy horší než první díl. Ale někdy se najde výjimka. Tady máme jasný důkaz. A ještě něco, konečně nová pohádka, která stojí za to a nádherně vyniká mezi těma moderníma sračkama bez hlavy a paty. ()

filipvrbik

Důstojné pokračování s mnoha dvojmysly a skrytými vtípky-to se mi líbilo. Co se mi nelíbilo? Naprostá předvídatelnost, a víceméně chabý děj o ničem....60% ()

Ukko

Vizuálně jedna z nejkrásnější porevolučních pohádek, kterou jsem kdy viděl. Opravdu velice hezká. Čistá scéna, krásné noční uličky plné žlutých světýlek, rekvizit tak akorát a krásné kostýmy. Bohužel scénář trochu pokuckává a místy jsem měl pocit, že filmaři neví, jestli točí pohádku nebo film pro děti (ano, je to velký rozdíl). Bohužel i opakované vtipy už tak nepobaví, jako v jedničce. A tak snad nejkrásnější scénou zůstává okamžik, kdy Petronel s Uriášem chodí po domácnostech a straší malé hříšníky. I tak ale musím Anděla dvojku doporučit. Hezká a příjemná pohádka, která potěší jak malé tak velké diváky. Jednička, ale překonána nebyla. ()

cesky_hrac

V příběhu této pohádky se znovu setkáváme s andělem Petronelem a čertem Uriášem . Tentokrát se jim stane nešťastná příhoda. Spadne jim jablko Poznání dolů z nebe kvůli jejich hádce o něj. Jsou posláni pánem bohem na zemi, aby přinesli jablko zpět. Pří jejich cestě jim pomáhají svatý. Bubou problémy s ,,nějakými" pobudy. Získají zpět jablko Poznání? Přežijí to(Cituji z filmu: ,, Andělé jsou NESMRTELNÝ..") To a mnohé další se dozví pří zhlédnutí filmu Anděl páně dvě. Už bych nechal popisování příběhu snímky. Radši bych se dostal k tomu , jak se mi film líbil..... O tomto filmu jsem slyšel samou chválu: Je to výborná,krásná, pěkná možná i mega překrásná(Trochu přeháním..:D..) pohádka, kterou vidělo v kině již neuvěřitelných milion dvě stě tisíc návštěvníků kin. . Film na který si za týden nevzpomenu , že jsem ho zhlédnul. Čekal jsem od tohoto snímku víc. V některých pasážích jsem se ,,doslova nudil" a někdy mi tato pohádka připadala ,, holá". Jakoby někde by byly ,,prázdné dírky". Ale tato pohádka rozhodně není špatná ale ani ne výborná(podle mě). Musím pochválit kostýmy i překrásnou hudbu na pozadí.Tento snímek bych doporučil těm, kteří mají rádi pohádky a viděli první dí!!!!! Celkové moje hodnocení: 73% Osazení: 9/10 Poznámka: ,,Dobrý". Hudba: 10/10/ Poznámka: ,, Nemám slov!! Počkat. Mám.." Efekty: 3/10 Poznámka: ,, Nezajímavé!! A byli tam vůbec?!" Scénář: 6,2/10 ()

Kamas

Za mě moc diblíkovské, scény z nebe zdlouhavé, nacpané humorem za každou cenu a občas ještě polopaticky podáno, to kdyby vám to z náznaků nedošlo. Lucie Bílá a záběr na pana Horáčka.. (vážně to bez nich nešlo?) tomu přidali na patosu. Oproti jedničce se mi nelíbilo obsazení hlavní dvojice. Vztah mezi Kerekes a Dykem působil chladně, ve srovnání s chemií s čertem, která zase příběh posouvala do jiných než pohádkovských sfér. Scenérie ve městě jsou ale krásné, Krumlovské večerní ulice jak vystřižené z obrazů Jakuba Schikanedera. I hudba se povedla. Proti prvnímu dílu to ale není pohádka, ke které se budu pravidelně vracet. ()

bobstock

Sympatické pokračování zvládnuté pohádky s ústřední dvojící stále andělsky se čertící. Hezky se koukalo na Vicu a že to nakonec dají dokupy s Dykem jsem věděl od první scény s párkovým stánkem. Škoda, že si do jablka nikdo nekousl to by byla švanda, protože mi před koncem přišlo, že tempo upadlo a jaksi děj ztratil nit, kterou zachraňovali písničkou se všemi svatými v zádech. A co na to ježíšek? Nic. Věčné dítě, které nebude muset nikdy nic dělat. :) 70% ()

el.zapikano

Mam averziu voci ceskym rozpravkam, vacsinou ide o strasidelne trapnosti, ale pri tejto som ostal velmi milo prekvapeny. Super vtipne dialogy a pekne prostredie. Niektore hlasky boli vyslovene "nekrestanske", katoliban musel zurit :-) Velka skoda toho slovenskeho dabingu, ceske filmy by sa mali vysielat v originaly. Chapem ze to bolo pre decka, ale neverim, ze by to nepochopili aj bez toho vyslovene zleho dabingu. ()

Untentrauer

Naprosto mistrovské spojení křesťanství a pohádky. Ano pan Strach je věřící člověk a povedlo se mu to na 1* vzhledem k tomu, že dokázal zaujmout ateistu, jako jsem já. Není pochyb o tom, že se tato pohádka zapsala do srdcí diváků a patří již k neodmyslitelné sestavě vánočních klasik. A to se povede málo komu! A hned 2x!!! Pohádka má úžasnou atmosféru, prostředí, skvělé obsazení, zápletku i příběh. Vše si sedne a padne až neuvěřitelně hladce. Nemám co bych vytknul. Původně jsem dal 4*, ale postupem času jsem to musel změnit. Vzhledem k novým pohádkám, které vznikají, jako na běžícím pásu a nedosahují ani 10% tohoto díla. ()

Maryinka

Někdo u nás konečně natočí něco koukatelného a lidé jsou z toho hned na větvi a pěti hvězdami se to tu jen hemží. Já tak nadšená tedy nejsem. Na pohádku se sice pěkně kouká, ale bohužel není příliš domyšlená, má příliš logických děr v ději a celkově na mě působí jako takový splácaný mišmaš bez větší myšlenky či ponaučení. ()

Dejvi21

Anděl páně (1) mi na rozdíl od většiny lidí příliš nesedl, takže touhou jít na pokračování jsem se zrovna netřásl. Anděl páně 2 však dokazuje, že by člověk neměl soudit filmy před jejich zhlédnutím, a to ani když už se jedná o pokračování. Zní to jako samozřejmost, ale kdo z nás to nedělá ("to bude dobrý, na to půjdem", "blbost, na to nejdem"). Film je nabitý zábavným humorem, sympatickými hereckými výkony a příjemnou vánoční atmosférou. Některé dějové linky se mi sice v průběhu filmu nezamlouvaly, ale ve finále do sebe všechno hezky zapadlo a začalo dávat smysl. Jsem asi nenapravitelný citlivka, ale konec mě dojal až k pěti hvězdám a nastartoval ve mně konečně vánoční atmosféru, která mě neopustila ani při evakuaci kina kvůli "závažným technickým problémům", ze kterých se vyklubal planý poplach. Nakonec jediný planý poplach byla v mém případě kritická hodnocení tohoto filmu. ()

nonick1 odpad!

...a Anděl Páně 3 by mohl mít podtitul "Na nebi, tam je švanda - chii chii chii!" Chjo...dno českého filmu je zřejmě dost velké na to, aby se tam vešel další otisk - tentokrát Strachovy panoptikální taškařice, která prvnímu dílu nesahá ani po kotníky... Ještě dlouho mi v uších bude znít práskání Mikulášova biče u visící Anny Čtvrtníčkové :-) Mimochodem, za scénář by si tenhle opus snad zasloužil Zlatou malinu. ()

Copcorn

Anděl Páně 2 neurazil ani nenadchnul. Komedie plná vtipných narážek bojuje s poněkud slabou dějovou linkou, která mi přijde do jisté míry jako vykrádání prvního dílu. Co tento film vyzdvihuje je dozajista excelující herecké duo Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka. Tito dva herci mají mezi sebou určitou chemii, která je prostě cítit. Sečteno podtrženo: Průměrná podívaná s nádechem nostalgie. ()

Vesecký

Pohádka to byla milá, postavy z nebe jsou příjemně lidské a především podané s nadhledem a humorem, čert Uriáš taky. Řekl bych, že druhý díl je lepší toho prvního. Jeden kaz ale ten film měl - příšerný výkon zřejmě protekčně prosazené Anny Čtvrtníčkové. Proboha, ať jde dělat něco jiného a ať ji táta nenutí do herectví. Když jsem pročítal zdejší komentáře, dlouho jsem pátral po tom, kdo je ten Kerekes, až jsem si ho (ji) musel najít tady v obsazení. Z Filmu Nestyda si ji nepamatuji a jinde jsem ji dosud neviděl. ()

Pawlisman

Myslím, že jednička i dvojka trochu přeceňovaná. Ano, trochu chytrého humoru, to je dobré a vzácné, ale to ještě dobrou pohádku nedělá. Zde mi bylo trošku proti srsti, že se vše odehrává ve městě. Ale jinak samozřejmě - najdi mi v dnešní době lepší.. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

17.05.2022

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

10 nej filmů roku 2016 dle ČSFD.cz

30.12.2016

Ani novým Star Wars se nepodařilo sesadit z trůnu nejúspěšnějších filmů roku 2016 v českých kinech pohádku Anděl Páně 2 Jiřího Stracha. Těší nás, že tento post drží český film, který si u nás vede v… (viac)