Štvanica

(festivalový názov) (študentský film)
  • Česko Štvanice (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Dokumentárny
Česko, 2017, 12 min

Dokumentárny animovaný film postavený na rozhovoroch a archívnych materiáloch oživuje spomienky na obdobie slávy československého hokeja, ale aj na temné okamihy z roku 1950. Sleduje osudy hokejových pamätníkov, ale aj premeny v spoločnosti, politike a kultúre na pozadí vývoja tohto národného športu. (Art Film Fest)

Malarkey

Štvanice nemá chybu. Míša si zvolila stále hodně aktuální a zajímavé téma, ke kterému přiřadila, nejen, kreslený vizuál plný skvělých nápadů. Svým tématem a vypovídající hodnotou věřím, že tento studentský dokumentární film bude lidi zajímat ještě hodně dlouho. Díky! Za mě super. Takové příběhy by se v dnešní době měly neustále připomínat. ()

Enšpígl

Michalko, skvělá práce, tohle kldině nabídní na ČT. Informační, kreativní, zajímavý. Věřím, že tohle ocení hodně hokejových fandů a nejen jich. Výborná práce. ()

snaked

Vizuálně poutavá a informačně výživná záležitost. Povinnost nejen pro fanoušky hokeje a milovníky hokejové historie! ()

ibeh

Moc se mi líbil obsah i styl filmu. Na Štvanici jsem chodila jako dítě bruslit, takže mě téma moc potěšilo. Opravdu vydařené dílko. Jen tak dál. Šikovné nové filmaře potřebujeme jako sůl. ()