Štvanica

(festivalový názov) (študentský film)
  • Česko Štvanice (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Dokumentárny
Česko, 2017, 12 min

Dokumentárny animovaný film postavený na rozhovoroch a archívnych materiáloch oživuje spomienky na obdobie slávy československého hokeja, ale aj na temné okamihy z roku 1950. Sleduje osudy hokejových pamätníkov, ale aj premeny v spoločnosti, politike a kultúre na pozadí vývoja tohto národného športu. (Art Film Fest)

ibeh

Moc se mi líbil obsah i styl filmu. Na Štvanici jsem chodila jako dítě bruslit, takže mě téma moc potěšilo. Opravdu vydařené dílko. Jen tak dál. Šikovné nové filmaře potřebujeme jako sůl. ()

Malarkey

Štvanice nemá chybu. Míša si zvolila stále hodně aktuální a zajímavé téma, ke kterému přiřadila, nejen, kreslený vizuál plný skvělých nápadů. Svým tématem a vypovídající hodnotou věřím, že tento studentský dokumentární film bude lidi zajímat ještě hodně dlouho. Díky! Za mě super. Takové příběhy by se v dnešní době měly neustále připomínat. ()

Enšpígl

Michalko, skvělá práce, tohle kldině nabídní na ČT. Informační, kreativní, zajímavý. Věřím, že tohle ocení hodně hokejových fandů a nejen jich. Výborná práce. ()

snaked

Vizuálně poutavá a informačně výživná záležitost. Povinnost nejen pro fanoušky hokeje a milovníky hokejové historie! ()