Londýn roku 1982. Třiadvacetiletý Patrick Melrose, který je v zajetí všepohlcující závislosti na heroinu, si letí do New Yorku vyzvednout popel svého zesnulého otce. Přestože ujišťuje nejlepšího přítele Johnnyho, který je závislý stejně jako on, i své dva objekty milostného zájmu Debbie a Julii, že bude v New Yorku abstinovat, má před sebou víkend plný zhýralé zábavy. Zatímco Patrick brázdí ulicemi Manhattanu ve snaze získat drogy, pronásledují ho vzpomínky na otcovu krutost a matčin nezájem. Během svého pobytu potká staré známé - dávnou kamarádku a důvěrnici Anne Eisenovou, krásnou a nedosažitelnou Marianne Banksovou a své někdejší dealery jménem Chilly Willy a Pierre. Po katastrofálním pohřbu za účasti otcových přátel si Patrick sáhne až na dno, když to v úpěnlivé touze potlačit svou minulost přežene s pestrým koktejlem drog a alkoholu. (Cinemax)

Anayka

Asi jsem úplně nečekala, že se budu muset dívat na píchání tupou jehlou mimo žílu, brr, ale jinak je Benedict aka Patrick okouzlující a zábavný. Uvidíme, co bude dál. ()

wanry02

Bohužel, pro mě trochu zklamání. Nejdřív ale začnu s plusy. Velmi se mi líbila hravost a skvělé zpracování po filmařské stránce a hlavně zvukové i kamerové ztvárnění, no a pak už tradičně famózní výkon Benedicta Cumberbatche, který je na takovéto role podle mě nejlepší na světě. No a pak tu byla obsahová část, ve které bych ani nevěděl z celého dílu skoro o co jde kdybych si nepřečetl obsah a i záživnost nebo nějaké hlubší zaboření do příběhu pilotní díl také nenabízí. 60% ()

Dorian.gray

Patrick Melrose is the new Bernard Black!!! Pre mňa zatiaľ TOP tejto sezóny. Prehnane cynické, čierny humor je tu v obludných rozmeroch (scéna s "rozbaľovaním otca" bola ultimátna!) a do toho high Benedict, ktorý podľa mňa exceluje. Niekedy to je na hrane, ale mne to sadlo. Za mňa 5/5. Benedict ukazuje, že je jeden z najvýnimočnejších hercov súčasnosti. A filmársky tiež kvalitka. ()

PRINC1

I já jsem zvědvý na další díly , Benedict Cumberbatch je velice dobrý herec ale jinak mě první díl tolik neokouzlil tenhle žánr o feťácích opravdu nemusím každých pět minut vidět stříkačku to ne. ()