Realizačně velkorysá adaptace stejnojmenného bestselleru Mishy Glennyho (česky vydalo Argo v roce 2009). Scénář napsal na Oscara nominovaný Hossein Amini (Drive), režíroval žánrový specialista James Watkins (Žena v černém, Černé zrcadlo), hlavní roli nejmladšího člena ruské mafiánské rodiny Godmanových, žijící v londýnském exilu, ztvárnil James Norton (Šťastné údolí, Vojna a mír, Grantchester). Ve chvíli, kdy začne temná rodinná minulost ohrožovat život jeho otce i dalších blízkých, je Alex Godman, dosud bezúhonný absolvent elitních západních škol a majitel prosperujícího investičního fondu, nucen jednat. Postupně je vtahován do kriminálního prostředí, kde musí bojovat nejen o bezpečí těch, které miluje, ale i o svou duši. Jedním z ústředních témat na pozadí dramatického příběhu osmidílné série – jak napovídá název – je globalizace organizovaného zločinu, kterému se také nevyhnula tzv. mcdonaldizace. Novodobé mafiánské války se vedou spíše v zasedačkách než v ulicích, utrpení a zmařené životy za sebou ale zanechávají stále stejné. Natáčelo se v různých koutech světa (Velká Británie, Rusko, Chorvatsko, Česká republika, Indie, Izrael). Série vznikla v koprodukci britské veřejnoprávní BBC a americké společnosti AMC. (Česká televize)

Recenzie používateľa DonBraso k tomuto seriálu (2)

McMafie (2018)

Další šťastná moje ruka na další seriál.Od prvního dílu to neztrácí vůbec nic.Neustálé přesouvání je skvěle ukočírované.Herecké postavy super.Jedinou výtku bych měl,že česká stopa je tu malinko zbytečná na můj vkus,protože Roden udělá významný skok jen v tý restauraci.Představil bych si,,no řeknu to takhle,,slovíčko kdyby.James Norton nepředstavuje charakteristický počin století,protože se víceméně tváří u všeho stejně,nakonec Vás stejně začne bavit.Je to nejspíš díky skvělé režii,dávkováním spojené,že se neustále musí něco dít v obraze.Vůbec mně seriál nepřišel naivní a už vůbec bych nesrovnával seriál Gomoru s tímto seriálem.Malinko jiné než jsem zvyknutý a proto se seriál líbil.O druhé sezóně se jen mluvilo a zatím nic.90% ()

Epizoda 1 (2018) (E01)

Nuže,první díl byl pardání rozjezdJames Norton nemusí určitě sednout každému,ale čekám díl od dílu na tu změnu.Zatím jsem moc nenašel nějakou velkou výraznou chybku,vše vcelku drží v souměrné ose a ruská mafiánská hra může začít.85% ()