Lenka Vlasáková hrá modernú dynamickú ženu Evu, ktorá vlastní cukráreň, stará sa o syna a musí krotiť svoju svojráznu mamu v podaní Jany Švandovej. S bývalým manželom s tvárou Davida Matáska má skvelý vzťah a ako tvrdí jej kamarátka „neboli by ste prví, čo sa rozviedli a zase dali dokopy". A potom sa skoro pobozkajú a nasleduje pozvanie na drahú večeru pri sviečkach, kde sa Honza konečne vyjadrí. Naozaj sa znova zamiloval a premýšľa o svadbe... s niekým iným! S krásnou, sympatickou a chytrou klaviristkou Lindou! A ešte si chcú dať u Evy upiecť svadobnú tortu. To je niečo pre svojráznu Evinu mamku. Nikdy sa nevzdáva, vždy si vie rady a zničiť cudziu svadbu je pre ňu tá správna výzva.  S bojovnou mamkou za chrbtom ide Eva na spoločný výlet so šťastnými snúbencami. A do toho rodinná regata, závod, bratský súboj o miesto prednostu zubnej kliniky, zlomyseľná švagrová a jeden šibnutý operný spevák. Čerešničkou na zábavnej torte je futbalový tréner v podání Matěja Rupperta. (Bontonfilm SK)

rroggi

Překvapivě se ukázalo, že se nejedná moc o komedii i když úvodní titulky nám naznačují směr ke crazy komedii. Proboha co to je !!?? Záběry bez ladu a skladu nedává to logiku, hudba nepochopitelná osciluje od sedmdesátých let až po hudbu ala Statečné srdce nebo Piráti z Karibiku. Nedodělaný scénář, zdárně doplńuje bezhlavá režie. Pani nastoupí do taxíku a jede na večeři, a nejednou záběr jak jde po mostě a okolo frčí auta. Jako, že jí došli peníze a vyhodili z taxíku nebo co? WTF !! Poslední scéna to je brutal, fotograf udává pokyny svatebčanům co mají dělat a neotvírá pusu asi břichomluvec ? Hlavně kdyby tam byl nějaký vtip, ale tam není nic. Plesl který se dívá jak cvičí oblečená Kerestešová a přistihne ho manželka s dcerou to má být fóóŕ! Bohužel je to trapné. ()

tmag22 odpad!

Vzkaz pro pana režiséra, pokud fetujete přestaňte, jděte se léčit, pokud se už léčíte, změňte doktora tohle nikam nevede. ()

kamilek2

Někde se stala chyba v režii nebo ve scénáři. Film pusobý nedodělaně a značně najivně. Hlavní hrdinka po tom co s bývalým manželem sedí na lavčce dojde k názoru , že si ji chce znovu vzít. !!?? Je to zkratka jako hrom a to je klíčová pointa filmu, která je sama o sobě značně na vodě. Další problém je herecký, kdybych Matáska neviděl v Basnících tak si budu myslet , že herecky zakrně,l ale zjevně je to režií. Celé je to takové umělé nereálné jak v herecké rovině tak v příběhové. Tchýně během pár hodin najde sestru nové snoubenky, jejího přítele a ještě ho doveze na Orlík. Podivná je i dortová bitva. BOhužel z toho všeho se vytratil humor a jsou to jen sytuace poskládané k sobě. ()

psekera odpad!

Zírám a nechápu. Šel jsem na film, v kterém uvidím příjemný hůmor Hodinového manžela, lehkou nadsázku a jasný příběh. Jak se zbavit nevěsty nic z toho nemá, je to hloupé, nepřehledné a vůbec ne vtipné. Rozhodně bych neřekl, že to má stejného otce jako Hodináč. Z Nevěsty čiší zoufalá režisérská bezradnost. Hrůza pro mě jednoznačně zklamání. ()

ocepek odpad!

Šli jsme na to jako na oddychovku prostě vypnout pobavit se a jít. Úvod naznačoval, že by to tak mohlo být. Ale co následuje dalších 85 min je jak vytahnout , z natvrdlého díváka ( mě ) prachy. Pominu to , že na humor může mít každý jiný názor. V našem kině jsem se moc nesmali asi jsme se holt sešli. Ale tedy, že film je spíchnutej horkou jehlou natočený za dvě odpoledne to tedy sorry. Nedělejte z divaku blbce. ()

andydufrsn odpad!

Stupidita a ještě jednoou stupidita. Tohle snad nemohl nikdo myslet vážně! Debilně jednající postavy na pozadí absolutně debilního děje. Film jako celek, ač vydáván za komedii, vypadá dost smutně, ale především vypadá fakt, ale fakt dost debilně! Absolutním vrcholem trapnosti, debility a zoufalé snahy být vtipný je dortová bitva. Proboha tohle vidět ještě jednou tak se poseru, pobleju a pochčiju najednou! ()

Ruud1986 odpad!

Říká se, že méně, je někdy více a nebo, že v jednoduchosti je krása. V tomto případě to však neplatí. Děj tohoto filmu je neskutečně primitivní, plytký a předvídatelný. Absolutně chybí nějaká složitější zápletka, kdy by divák musel přemýšlet a byl by překvapen jejím rozuzlením. Už při úvodní znělce filmu mě zastihl pocit trapnosti, který gradoval při prkenných a nepřirozených pokusech o vtip a přirozený humor. David Matásek má svá herecká léta opravdu za sebou. Z postavy Kendyho z Básníků se bohužel žít celý život nedá. Filmový syn Evy a Honzy je přirozený, asi jako hovězí na indickém sloním festivalu. Chlapce evidentně vybírali dle jeho dívčího vzhledu, který nebyl pro diváka vůbec příjemný a působil trošku úchylně. Chyběly už jen slušivé námořnické šatičky pro záběry při regatě a film by mohl být vedený i v kategorii vhodné pro obyvatele léčebny sexuálních deviantů. Herecké výkony všech postav jsou naprosto nepřirozené a strojené, kdy divák hercům jejich předváděné postavy nevěří. Takto by snad nezahrálo ani ochotnické divadlo, které zkouší svůj divadelní kus jednou za týden po práci se třemi pivy a panáky v sobě. Lituji tohoto času, který jsem strávil ve společnosti tohoto nepovedeného "díla", které si zaslouží být zapomenuto.... ()

Ron_F

Že si tento film nezíská každého, je možné, ale tak negativní komentáře mě udivují. Příběh byl dobře napsaný, i když někomu mohl připadat nerealistický, ale v životě jsem se setkal s většími paradoxy. Hudba skvělá! Herecké výkony také! Vlasáková exceluje jako vždy a v tomto filmu se na ní poprvé i hezky dívá, sluší ji to. Kerestešová je neméně kvalitní herečka. Velice se mi líbila i paní Švandová, u její postavy jsem se bavil od začátku až do konce a stejně tak mě pobavil i pan Polášek. Přijde mi, že někteří tvůrci mají černého Petra za svoje určitá dílka a pak, i kdyby napsali/natočili sebelepší film, tak je tu někteří pohaní už ze setrvačnosti a závisti. Mně se tento film jednoznačně líbil, velice mě pobavil a bude patřit k mým oblíbeným. Já doporučuji! ()

sorbon1

Od návštěvy kina mě lehce odrazovalo hodnocení (38%), ale zase lákalo obsazení (Švandová, Vlasáková atd.) a to že režisér dělal i Hodinového manžela, který se mi docela líbil. Film není moc komedie, jen mi připadá chvílemi úsměvný. Celou dobu trvání snímku jsem měl pocit, že se dívám na seriál nebo sitkom. Humor je plýtký, celé mi to přijde nějaké amatérské. ()

Gazela2

Bylo to velké zklamání. V upoutávce na film jsou, bohužel, použity veškeré vtipné momenty z filmu, takže pak už se není čemu smát. Děj filmu nijak nezaujal, po půlhodině přišla obrovská nuda. ()

Lady_Gaga

2 hvězdy hlavně za Matěje Rupperta, protože toho trenéra a jeho hlášky určitě okoukal u nás na hřišti. Jako by mu z pr(oka) vypadl! :-) ()

KcarlosK

Prostě další česká trapárna. To vážně chtějí, aby jsme se smáli tomu, jak se někdo snaží zničit štěstí druhých? Švandová na zabití. Příště ať radši drží hubu a ukáže kozy. ()

HelenaHanke

Tvůrci filmu asi ani neměli jiné ambice, než vytvořit pohodový snímek na jedno shlédnutí, a to se jim v podstatě povedlo. K oné pohodovosti přispívají zejména herci, kteří když už nemají co hrát, tak aspoň vypadají, že si natáčení (a obzvláště scénu s dorty) vážně užili. Scenář jinak postrádá jakoukoliv hlubší, natožpak originální myšlenku. Prázdnotu příběhu se chvílemi snaží zacelit kamera a pohledné exteriéry (např. závod plachetnic). (40 %) ()

Martin29

Já nevím neměla by komedie být vtipná a romantický film romantický? Pokud někomu příjde vtipné, že nějaké děcko blije na budoucí nevěstu nebo, že jeho matka střílí po něm paintballovkou případně, že nějaké děcko dojde pozdě na trénink fotbalu a musí za to dělat 10 kliků a jeho matka se tomu směje jak měsíček na hnoji tak ho teda hodně lituji.To už i Kameňák 1,2,3, byl vtipnější teda. Vrcholem je pak závěrečná dortová bitva v slow motion, která měla být nejspíše vtipná jen jsem nepochopil jako čím(pointa neudělám zakázku a nevydělám si, ale to nevadí přednější je to, že si po sobě zahážeme dorty). O romantice si nechte též nechat zdát kromě cca 2 minutová scény kdy se líbají v poli nic film nenabídne. Úplně nejhorší je na filmu, ale hudba, která je horší než nabídka Rádia Čas a to je co říct horší songy jsem už dlouho neslyšel (čest výjimce poslední song). Je smutné co chodí do kin za filmy dát za toto prachy to jich radši dám prvním bezďákovi co potkám u marketu. 5 procent za šaty co měla Linda , když hrála na ten klavír a za tu slovenskou herečku co seděla u hlavní hrdinky u toho fotbalu . ()