Vakuum

Uprostřed příprav oslavy pětatřicátého výročí svatby je Meredith šokována zjištěním, že je HIV pozitivní. Jediný, od koho se mohla nakazit, je její manžel André. Otřesená Meredith odhalí, že ji podváděl s prostitutkami. Sdělí Andrému svoji diagnózu a vyhodí ho z domu. Avšak Meredith, jejíž celý život se vždycky točil kolem péče o rodinu, jen těžko může být sama. Po ostré hádce nakonec přistoupí na manželův návrat. Rozhodnou se vypořádat s odsouzením a nemocí společně. Čím více se blíží oslavy výročí, tím křehčejší se zdají být základy jejich dosavadního manželství. Odvážná, rozzuřená a plná naděje, Meredith cítí, že mohou prožít společnou budoucnost pouze tehdy, pokud Andrému zcela a bezpodmínečně odpustí. Kolik ran však dokáže láska unést? (Cinemax)

kolemjdouc

ostrý, syrový příběh dvou stárnoucích lidí který mohl skončit hapyendem kdyby Andrému nespadl mozek do gatí.Umím si představit že to i takhle v životě chodí.Zvlášť když jsou hambince na každém rohu ()

misterz

Nepopieram, že to malo pre mňa príjemnú civilnú formu, no žiaľ často ma tu rozčuľovali neúmerne naťahované scény, ktoré sa síce snažili tváriť artovo, no v konečnom dôsledku len nudili. Napríklad ten dlhý predlhý sex s hore chlpatým zadkom... hrozná otrava. Tiež som sa nestotožnil s konaním postáv, takže tým pádom som si nezískal ani žiaden vzťah k nim. Kvalitu to má, no nič extra. Priemer. 60/100 ()

Aky

Stokrát člověk slyšel, jak se mu ve vteřině může život změnit a otočit úplně naruby, ale stejně si pořád myslí, že se to stává jen ve filmu a v knížkách. Víceméně jen kvůli spisovatelům a scénáristům. Ale zde, v tomto filmu jsem tomu necelou hodinu a půl zcela věřil. Je to prostě věrohodný kus vyrvaný ze skutečného života. Obří zásluhu na tom má jak uměřená režie, tak skvělá Barbara Auer. ()

sedm.1

Vakuum má stopáž pouhých osmdesát minut, ovšem i přesto působí nevídaně dlouhým způsobem, kde se toho navíc vlastně ani moc nestane. Já zde onu zápletku tedy nechci nějak trapně, či neúctivě shazovat, nicméně tvůrci si za to svým zpracováním a především výslednou pointou mohou sami a přestože si dovolím tvrdit, že chápu, co měli za cíl případnému diváku sdělit, tak za mě se jim to vůbec nepovedlo a celá ta forma mi připadla jen jakoby rádoby otevřená zpověď, ovšem zcela bez smyslu a výpovědní hodnoty. Co si mám tedy ale také myslet o něčem, co vyznívá asi takto. Více než postarší, stále sexuálně aktivní pár, si užívá života plnými doušky, dokud babka nezjistí, že dědek krom ní píchá ještě mladý kurvy a díky tomu jí „obdaroval“ něčím, co jí fakt nasralo, a tak vypráskla dědka z baráku. Jenže co naplat, bábě se začne po dědkovi stýskat, a navíc přeci jen, kdo to má všechno asi platit, a tak zjistí, proč za těma děvkama vlastně chodil, načež se tedy taky nechá od dědka opíchat do prdele, odpustí mu a šup, dědek je zas doma, ovšem aby to neměl úplně zadarmo, tak na něj babka bude dělat po zbytek života nasraný ksichty. Jako sorry, ale co se s tímhle dá nadělat? Nehledě na to, že to celé působí strašně chladně, odtažitě, dramatičně a emočně zcela nefunkčně, dlouhé, mlčenlivé záběry na zamyšlené pohledy tomu pak také zrovna nepřidají na záživnosti, dialogy jinak působí dost nepřirozeně a ponurou atmosféru sice lze vnímat jako pozitivum, ale výsledný prázdný dojem nezachrání, stejně jako poměrně přesvědčivé herecké výkony ústřední dvojice. Já od toho zkrátka čekal daleko intenzivnější, emočněji silnější a vztahově destruktivnější podívanou, něž tomu nakonec bylo, a za mě se tak jedná především jen o nesmělý pokus přiblížit publiku téma HIV v pokročilém věku a vztahu, ovšem jde o zpracováno velmi nezáživné a nepřesvědčivé. Ale třeba je to jenom tím, že jsem na to ještě příliš mladý,abych to celé vnímal úplně jinak a v tom případě si to dám tak za dvacet let ještě jednou a pak to možná i přehodnotím. ()