John Dutton zloží prísahu ako guvernér Montany a podniká odvážne kroky na ochranu Yellowstonu. (SkyShowtime)

Chrustyn

Je vidět, že tvůrčí vyčerpání dopadlo i na Yellowstone. Určitá repetetivnost byla znát už v průběhu 3. série ale nyní v polovině páté, to je nejpatrnější. Prozatím se velká část zaměřuje na flashbacky do minulosti a snaží se více rozšířit postavy, které dobře známé. Machismus známý ze všeho co Sheridan dělá je už spíše směšný a celkově je znát, že se vše chýlí ke konci a Yellowstone je primárně velkorozpočtovou reklamou na Montanu. Snad se dočkáme i zdárného dokončení, protože i přes všechny výtky si to tenhle primárně Costnerův projekt, zaslouží. ()

Marze

Tato romantika v uchvatnych sceneriich Montany pripomina slavny serial Dalas, ale zde jde o stada a pozemky. Je to novodoby western s ekologickou tematikou. K tomu bezi osudy Costnerovych potomku. ()

castor

Montana zůstane Montanou. „Aktuálně nás berou jako hřiště pro boháče. S tím je konec. Zvolili jste mě správcem tohoto státu, místní půdy a jeho obyvatel, a přesně tím taky budu. Ochránci přírody se rádi dohadují, co je nejcennějším zdrojem Montany. Vodstvo? Vlci? Stromy? Odpověď je prostá. Jste to vy. Farmáři a rančeři, kteří žijí s půdou, ne na ní.“ Z Johna je guvernér, životní trable v ryze amerických mantinelech ale pochopitelně pokračují. Taylor Sheridan má na kontě několik úspěšných zářezů na stříbrném plátně a hlavně má producentsky a scénáristicky pod palcem na desítku televizních projektů, kdy Yellowstone platí k těm vybroušenějším diamantům. Nejsou to s otvírákem (logicky) takové hody (viz koordinovaný útok na rančerskou rodinu z minula), ale parta kolem Kevina Costnera si o pozornost znovu říká. ()