Cirque du Soleil: O

(divadelný záznam)
  • Kanada Cirque du soleil: O
Hudobný / Tanečný
Kanada, 2017, 92 min

Ponořte se do oceánu plného emocí a vyslechněte si jeho prastarý příběh lásky a zrození... V dalším z řady impozantních vystoupení kanadského Slunečního cirkusu ze stálé scény v Las Vegas se nyní do popředí dostává téma vody. To už evokuje samotný název – písmeno „O“ se ve francouzštině vyslovuje jako „eau“ – voda. Vodní ozvláštnění, hlavně spojená s bazénem uprostřed jeviště, tak přinese mnohé skoky do vody, čísla akvabel, i jiná „vodní“ taneční čísla, či výstupy klaunů uvězněných na střeše vlastního domu během potopy. Hlavním motivem příběhu je pak šátek, který byl darován náhodně vybranému člověku z publika. Mladý muž je nato, ne úplně z vlastní vůle, veden na pódium, kde jej vysoký mim vtáhne do představení. Ve zcela neznámém a kouzelném světě obklopen prastarými bytostmi z hlubin vod a moří se poté snaží šátek vrátit krásné bytosti, která mu jej darovala. (Česká televize)

pakobylka

Mystické ... variabilní ... precizní ... magické. Dokonalá symbióza hudby a obrazů, které naplňují scénu. Kolik dřiny se asi ukrývá za jejich zdánlivou lehkostí a živelností a elegancí ? Není nutné je pojmenovat, dokonce ani není nutné jim zcela porozumět ... stačí se jimi nechat unášet - do všech světů, do nichž vás zvou. ()

TroiMae

Já mám s Cirque du Soleil trochu problém, že čísla jsou v podstatě ve všech představeních dost stejná, jen výprava se mění. Ale výprava je opravdu úchvatná. Voda je spektakulární a popravdě nejvíc ze všech se mi líbilo rafinované pódium, složité a různě mizící a lidé mizící ve vodě, nebo se v ní objevující :) ()

troufalka

Cirque du Soleil mě smiřuje s cirkusáckým uměním, které mě už jako dítko nechávalo chladnou. Cirque du Soleil to je velkolepá podívaná s velkorysou scénou a napínavým příběhem. ()

• Cirque du Soleil je zábavní společnost založená v roce 1984 bývalými pouličními umělci Guyem Laliberté a Danielem Gauthierem. (sator)