Vadí nevadí

• Slovensko Pravda alebo odvaha (viac)

Vadí nevadí je pomerne nevinná hra, pri ktorej hráči, keď na nich príde rada, volia, či  pravdivo odpovedia na nejakú chúlostivú otázku, alebo splnia náročnú/nepríjemnú/ponižujúcu úlohu. Spojenie „pomerne nevinná“ prestáva platiť vo chvíli, keď v prípade klamstva alebo nesplnenej úlohy zomriete. Študentka Olívia (Lucy Hale) vyrazila s partiou priateľov na pohodovú dovolenku do Nového Mexika. Zoznámenie s neznámym fešákom ju zaviedlo do ľahko strašidelných kulís zrušeného kláštora, kde si zahrali práve Vadí nevadí. Ako to už u tejto hry býva, kvôli tajomstvu, ktoré vyplávalo na povrch začala atmosféra trošku hustnúť. Naozaj husto ale nastalo vo chvíli, keď im onen neznámy fešák prezradil, že keď by ich k hre nenalákal, tak by zomrel. A, že teraz je dosť pravdepodobné, že začnú umierať oni, pretože organizátor tejto verzie Vadí nevadí sa s ničím nekašle. Dalo by sa nad tým mávnuť rukou, kebyže po návrate domov Olívia a jej priatelia nenachádzali pripomienky hry na každom kroku. Sms-ky, telefonáty, nápisy na stenách, otázky náhodných ľudí – všetci títo opakujú otázku „Vadí nevadí?“ A variant, že by odmietli, neprichádza v úvahu. To spoznajú vo chvíli, keď to niektorý z nich vyskúša a zomrie. Ako sa hráči strácajú, hra naberá na obrátkach a stupňuje svoju náročnosť. Ako zastaviť smrtiaci kolotoč, keď žiadne štandardné riešenie neexistuje? (Cinemart SK)

Marielka

Moc horory nesleduji, nejsem tedy zběhlá v tom, co bych od nich měla očekávat. Takže mě občas i něco překvapilo, což beru jako plus. Plynulost děje byla dobrá. Každá z postav měla jednu pro ni charakteristickou vlastnost, ale za všeobecně známé pro film z prostředí střední školy bych je neoznačila. Zkrátka nejsou to typy: „královna“, „drsňák“ atd., což v kombinaci s vyhroceným chováním nesnáším. Je to prostě parta přátel a je docela zajímavé sledovat, kam až jednání těchto hlavních postav povede. ()

Bassko

Ako horor to nefunguje vôbec, ako obyčajný snímok na zabitie nudy aj áno. Úplný záver sa mi pozdával a rovnako priznávam, že som sa ani nenudil. Ale skutočne písali scenár štyria ľudia? Ako je to vôbec možné, prosím vás, že sa toľko ľudí zmohlo len na toto? ()

RathuVSoak

Dávám tři hvězdy, i když pomyslně je to tak tři a půl. Je sice fakt, že Truh or dare je v mnoha ohledech špatný film. Co je takový nejvíc bijící do očí je ta moderna a technologie, co se do postpubertálních snímků vecpává, nicméně pokud v blízké budoucnosti filmaři budou chtít dodržet jakousi uvěřitelnost prostředí děje, budou muset obsáhnout i ty a využívat je i v atmosférických situacích. Zatím to teda ve filmech nikdy nevypadá nic moc, ale dřív nebo později bude nutnost umět s tím pracovat. No a druhá část mého sdělení, které se snaží Truth or dare malinko zastat je to, že v době kdy se točí padesáté pokračování na třikrát rebootovanou serii cojávimčeho tu před vámi stojí něco co tu defakto nebylo. Ano je to spíš béčko své éry a ano, je natočený jakoby podle šablony a může se podobat spoustě filmům s podobnou zápletkou atd atd. ale to samé se dá říct o slasher hororech sedmdesátých a osmdesátých let. Čili zakončím to asi takhle, co není dost dobré dnes, může být zítra klenot, určitě to není případ Truth or dare, ale po dlouhé době nemám chuť film po shlédnutí hned zprudit. ()

Minikax

S hororom to nema vela spolocne absolutne nic strasidelne ani na chvilku. Film ako taky som dopozerala ale rovno ho zmazem a uz si nan nikdy nespomeniem ()

PavelPros

Film má děj, napětí a je jistě pro mnoho diváků koukatelný. Nemusí se u něj moc přemýšlet a patří do poličky pohádek pro dospělé, které pomohou večer na okamžik zapomenout a odreagovat se. Nic světoborného, ale důležitého. ()

BigJohn02

Najde o žádný zázrak, ale v rámci žánru "vybíjená teenagerů" - i když například Lucy Hale má třicítku na krku - se na to dá koukat. Nicméně, zdunět se někde v Mexiku a pak se v noci s neznámým mládencem vydat do opuštěného kláštera, může jen banda telecích Amíků. A když to udělají, tak už je vcelku jedno, jakou blboučkou hru budou hrát, dobře to skončit nemůže. ()

GeorginaAnne

Musím říct, že se mi to celkem líbilo. Očekávala jsem mnohem horší podívanou... Lucy Hale mi v roli Olivie vůbec nevadila, zahrála to skvěle, nápad taky nebyl úplně špatný, ksichty přejetý přes Snapchat celkem taky ušly, konec tomu akorát nasadil korunu. Horor roku to není ale 50% si to zaslouží. ()

SoloHan

Chcelo sa to priblížiť k nezvratnému osudu...iba chcelo. Rozhodujem sa medzi 2 a 3 v tomto sa ale priklonim k trom. Nakoľko nápad konca a riešenie bolo oveľa nápaditejšie ako celý dej filmu. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vadí, nevadí?" - "Nevadí." - "Co zamýšlíš s naší sladkou Olivií?" - "Potřeboval jsem najít někoho s přáteli, koho bych obelstil a dovedl sem. Přivedl jsem vás sem, abyste hráli tuhle hru, protože... Je mi jedno když umírají ostaní, hlavně když přežiju já." Řekněte pravdu, nebo zemřete. Splňte úkol, nebo zemřete. Odmítněte hrát a... Film o smrtící hře, kde se vyskytuje nadpřirozeno. Horor to moc není, neboť hra dává úkoly typu: 1. Zlom Olivi ruku. 2. Donutilo mě to přiznat se, že jsem Gay. 3. Hra mi dala za úkol vyspat se s Lucasem. 4. Koho skutečně miluješ? Všechny tyto věty zazní, takže je to evidentně cílené na náctileté. Nejlepší herecký výkon podala Violett Beane. Jinak už není co hodnotit, protože tam vlastně nic jiného -zajímavého- není. - 50%. ()

Gamora

Tenhle film můžete brát jako nudnej horor nebo fakt vtipnou komedii. Film je plný dlouhých a nudných scén které jsou úplně zbytečné. Třeba místo 45 sekundové scény mohla trvat jen 10 sekund. Herci hrají špatně a nebo jenom hrají že hrají špatně, ať už dělají cokoliv je to špatně. Příběh je nudnější verze Nezvratného osudu u kterého můžete hrát bingo kdo umře další. Finále je nelogické pokud se na film díváte jako horor, pokud se na to díváte jako na komedii pak je to nejsrandovnější část filmu. 2/10 ()

Murlock77

Chvilku jsem měl pocit, že se koukám na nějakou hororovou parodii, a s tím vědomím mě to docela bavilo. Pak jsem ale pochopil, že to někdo myslel vážně, a tak vysvstala důležitá otázka: "Jak to, kurva, někdo může myslet vážně?!" ()